head-trip

טיול למקסיקו למטייל העצמאי

מקסיקו למטייל

טיול למקסיקו מהווה מפגש מרתק בין תרבויות עתיקות, צאצאי ממלכות קדומות בני המאיה, האצטקים ואולמקים לבין התרבויות המודרניות בהן יש השפעה ספרדית מובהקת.
מקסיקו מושכת תיירים מכל העולם בזכות מורשת התרבותית, השמחה והמוזיקליות, אתרי נופש רבים, נופי מדבר, אתרי עתיקות, ערים תוססות, הרי געש פעילים ויערות טרופיים.
מקסיקו סיטי והכיכר המרכזית שלה (אל זוקלו), סן קריסטובל דה לס קאסס עם הבנייה הקולוניאלית והכפרים האינדיאנים שבסביבותיה והאתר הארכיאולוגי של פלנקה בו ניתן לראות את שרידי הפירמידות יחד עם האוכל מקסיקני וטקילה, יעשו מטיול למקסיקו חוויה בלתי נשכחת עבור כל מטייל.

מקסיקו

טיול למקסיקו עצמאי

יום 1 -   מקסיקו סיטי

בשעות הבוקר המוקדמות יציאה מתל אביב לטיסה למקסיקו סיטי דרך יעד ביניים באירופה.  עם הגעתנו, קבלת פנים ונסיעה למלון.
לינה במקסיקו סיטי

יום 2 -  מקסיקו סיטי – ביקור בעיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור  במרכז ההיסטורי של העיר.  נבקר בכיכר הזוקלו המוקפת בבניינים בסגנון ספרדי קולוניאלי, בארמון הלאומי המוכר בזכות ציורי הקיר של הצייר הידוע דייגו ריברה,  במקדש האצטקי המרכזי, בארמון הנשיא, בקתדראלה המטרופוליטנית. נבקר במוזיאון האנתרופולוגי  המכיל ממצאים ארכאולוגים ואנתרופולוגים חשובים מהמורשת הפרה-קולומביאנית של מקסיקו, אחד המוזיאונים המרשימים בעולם.
לינה במקסיקו סיטי

יום 3 - טאוטיהואקן וכנסיית הבתולה מגואדלופה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בבסיליקה של הבתולה מגואדלופה, זוהי נקודת עליה לרגל לצליינים מכל העולם. המשך נסיעה צפונה אל אתר הפירמידות המפורסמות טאוטיהואקן (Teotihuacan) הממוקמת כ-50 ק"מ ממקסיקו סיטי. עיר האלים שהוא אתר ארכיאולוגי יוצא דופן שנבנה לפני בערך כ-2000 שנה. האתר אכלס בעבר כ200,000 איש . נתרשם מהפירמידות המרהיבים, ביניהם פירמידת השמש והירח וכיכר המצודה המכילה את מקדש Quetzacoatl. נבקר בנבנים נוספים שהיוו את מרכזה של התרבות ששגשגה במרכז מקסיקו. בסוף היום נחזור למקסיקו סיטי ונתכונן ליציאה לכיכר גריבלדי (Plaza Garibaldi) שם נגני המריאצ'יס מכל המדינה מגיעים כדי לנגן לקהל.
לינה במקסיקו סיטי

יום 4 - קויאקן – סאן אנחל - סוצ'ימילקו

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור השכונה הקולוניאלית סן אנחל, הממוקמת בפרברי מקסיקו. בימי שבת מתקיים שם שוק עבודות יד ויצירות אמנות (Bazar del Sabado) צבעוני ומעניין. נטייל גם בשכונה הקולוניאלית הסמוכה לה- קויואקן (Coyoacan), במוזאון דולורס אולמדו (Dolores Olmedo)  בו אפשר למצוא חלק גדול מהאוסף של פרידה קאלו (Frida Kahlo) ודיאגו ריורה
(Diego Rivera).  
נמשיך בשיט בתעלות של סוצ'ימילקו (Xochimilco) בגונדולות עץ צבועות ומקושטות בפרחים על רקע להקות מריאצ'י מנגנות. בסוף היום חזרה למלון.
לינה במקסיקו סיטי

יום 5 – מקסיקו סיטי – פואבלה (Puebla) – וואחקה (Oaxaca)

אחרי ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל וואחקה. בדרך נבקר בפואבלה, העיר הרביעית בגודלה במקסיקו
שמרכזה ההיסטורי הוכרז על ידי “אונסק"ו” כאתר מורשת עולמית. פואבלה נחשבת לעיר תעשייתית ויצרנית טקסטיל הגדולה במדינה. נבקר בקתדרלה המרשימה ובכיכר המרכזית, ובמנזר של סנטה מוניקה. המשך נסיעה לוואחקה, הממוקמת על רכס הרים בשם סיירה מדרה דל סור (Sierra Madre del Sur). עיר בעלת אופי ספרדי מובהק.
לינה בוואחקה

יום 6 – וואחקה (Oaxaca) – מונטה אלבן (Monte Alban)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור במונטה אלבן, הבירה העתיקה של תרבות סאפוטק, שהוכרזה גם היא כאתר מורשת תרבותית וארכיאולוגית.  אחר הצהרים ביקור בעיר אוואחקה, עשירה באמנות ובמלאכות מסורתיות. נבקר בקתדרלה,  הניצבת בכיכר המרכזית, בכנסיית סנטו דומינגו שכיום היא אחד המוזיאונים הטובים ביותר לאמנות קולוניאלית ופרה-קולומביאנית. נסייר בסמטאות הקולוניאליות ונבקר בשוק מקומי.
לינה בוואחקה

יום 7 – וואחקה (Oaxaca) – טוקסלה גוטיארז – קניון סומידרו-סן קריסובל דה לס קאסס

בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה לטוקסלה גוטיארז (בירת חבל צ'יאפס) דרך מקסיקו סיטי. לאחר הנחיתה וקבלת הפנים, נצא לשייט בקניון סומידרו (Sumidero Canyon), הוא אחד מאתרי הטבע החשובים של מקסיקו, והשני בחשיבותו במדינת צ'יאפס. הוא נוצר בתקופה בה נוצר גם הגרנד קניון בארצות הברית, ונחצה על ידי נהר גריחאלבה (Grijalva), שזורם בקרקעיתו. בחלקו הצפוני של הנהר נבנה סכר הידרואלקטרי, ונוצר אגם. קירות הקניון מגיעים לגובה 1000 מטר. במהלך השייט אפשרות לצפות בבעלי חיים שונים. בתום ההפלגה ניסע לסן קריסטובל דה לס קאסס, עיירה קולוניאלית מתקופת השלטון הספרדי  במרומי רכס הסיירה מאדרה (Sierra Madre).
לינה בסן קריסטובל

יום 8 – סן קריסובל דה לס קאסס – צ'מולה וסינקנטן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך הסן קריסטובל. נסייר בכנסיית סנטו דומינגו, בקתדראלה ו בשוק המקומי. אחר הצהרים נצא לביקור בכפרים סן חואן צ'ומולה (San Juan Chomula) וזינקנטן (Zinacantan). מדובר על כפרים של בני המאיה המנהלים חיים מסורתיים תושביהם מקיימים פולחנים אינדיאניים. נבקר בשוק המקומי השוקק והססגוני. בסוף היום חזרה לסן קריסטובל.
לינה בסן קריסטובל

יום 9 – סן קריסובל דה לס קאסס - אגווה אסול ומיסול הא– פלנקה

בשעות הבוקר נצא לכיוון צפון אל מפל אגואה אסול (Agua Azul). נסייר באתר הטבע בין השבילים הממוקמים בלב יער גשם טרופי. מדובר על קבוצת מפלים שמגיעים עד גובה של כ5 מטרים ואורכם  כ-7 ק"מ. צבע המים טורקיז.  אחר הצהרים הגעה לאתר ארכיאולוגי פלנקה,  המפורסמת בהשתמרות יוצאת הדופן של מבניה, במגוון הרחב של סוגי מבנים ובתחריטים אשר גולפו על ראשי מקדשיה, תחריטים שעזרו רבות בפיענוח אופייה של תרבות המאיה וההיסטוריה שלה.
פלנקה היא עיר קדומה שהייתה פעילה בתקופה בה חיו בני שבט המאיה ונעלמה במאה התשיעית, שנים רבות לפני הגעת הכובשים הספרדים אל חופי אמריקה. העיר התגלתה מחדש במאה ה16.
 לינה בפלנקה

יום 10 – פלנקה – וייאה ארמוסה

בבוקר נבצע סיור מקיף באתר פלנקה. במהלך הביקור נתרשם מהתרבות המפוארת שצמחה ופרחה במקום. נערוך טיול טבע בג’ונגל הסמוך. בתום הסיור העברה לויאה ארמוסה (Villa Hermosa).
נערוך סיור בעיר. נבקר בפארק לה ונטה, המפורסם בזכות פסלי האבן הענקיים שמקורם בתרבות האולמקית. משקלו של כל פסל עשוי להגיע לכמה טונות וגובהם לכשני מטר. הפארק הוא גם יער גשם ואפשר למצוא בו בעלי חיים וצמחייה. בסוף היום חזרה לוייאה ארמוסה ללינה.
לינה בוויאה ארמוסה

יום 11 – וייאה ארמוסה - מרידה

בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה למרידה.
מרידה היא בירת מדינת יוקטן. עיר קולוניאלית ששמרה על אותנטיות ולא השתנתה רבות מאז הקמתה בשנת 1542 על ידי הכובשים הספרדיים. מרידה מכונה גם "העיר הלבנה" . בזכות השימוש באבני סיד וצבע לבן שלבנייניה. לאחר קבלת הפנים, נצא לסיור מודרך העיר. נבקר בקתדרלה (Catedral De San Ildefonso) אשר נבנתה בשנת 1561 והינה הקתדרלה העתיקה ביותר בכל אמריקה הלטינית. ביקור במוזיאון אנתרופולוגי, המציג תערוכה מרתקת של חריטות אבן שיצרו בני המאיה. בסופי השבוע הרחובות הראשיים והאזור סביב כיכר המרכזי הופכים לשוק גדול.
לינה במרידה

יום 12 – מרידה – צ'יצ'ן איצה - קנקון

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעבר צ'יצ'ן איצה, האתר הארכיאולוגי המפורסם והידוע ביותר במקסיקו המכיל כמות לא מבוטלת של שרידים מתקופת המאיה. העיר הוקמה במאה החמישית לספירה, ננטשה בפתאומיות בשנת 692, וישבה מחדש על ידי בני שבט האיצה.  נסייר בפארק ונראה את הפירמידה הגדולה, שנבנתה בסביבות שנת 500 ומורכבת מ9 קומות. לצד הפירמידה הגדולה ממוקם המלכתו של אל המאיה קוקולקאן (Kukulkan) "הנחש המכונף", שהיה אל המרכזי של הטולטקים. נבקר גם
במקדשים האחרים מסביב ואת מגרשי המשחקים. המשך נסיעה לקנקון.
לינה בקנקון

יום 13 – קנקון – יציאה

בהתאם לשעות הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה הבינלאומית.

הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

אולי יעניין אותך גם

טיול לברזיל למטייל העצמאי
bann-brazil
לפרטים נוספים

טיול פרטי לקולומביה הלא מוכרת
bann-colombia
לפרטים נוספים

שייט מרהיב באיי גלאפגוס
bann-galapgos
לפרטים נוספים

  • שם (*)
  • דוא״ל (*)
  • טלפון (*)