head-line2

איך לטייל בברילוצ'ה?

מאת אריאל ברונשטיין

סן קרלוס דה ברילוצ'ה  - San Carlos de Bariloche בקיצור ברילוצ'ה, היא עיירת נופש וסקי בפרובינציית ריו נגרו בדרום ארגנטינה, המועדפת והמובילה לגלישה בסקי על הארגנטינאים.
העיר שוכנת למרגלות הרי האנדים, על חופו של אגם נאוול ואפי ומוקפת באגמים (אגם גוטיירז, אגם מורנו ואגם מסקארדי) ובהרים (טרונדור, סרו לופז וסרו קטדרל) והיא אחד מאתרי הסקי החשובים בדרום אמריקה ובעולם ומשמשת כבסיס לטיולים באזור האגמים של פטגוניה

כיום העיר מאכלסת כ- 130,000 תושבים שגרים בה כל השנה.

מכיוון שהיא היעד הכי מבוקר בפטגוניה ובארגנטינה בכלל, היא מקבלת בשמחה ובגאווה כ- 2 מיליון תיירים מדיי שנה בעיקר בעונת החורף. תיירים מאירופה ודרום אמריקה בין הבולטים מגיעים לגן העדן החורפי כל שנה ומעניקים לעיר צבעוניות ופעילות יוצאת מן הכלל. 

בנוסף, ברילוצ'ה היא היעד פר אקסלאנס לטיולי סוף שנה לתלמידי י"ב המסיימים את התיכון ומגיעים לעיר לחגוג ביחד למשך שבוע או יותר את סוף מסלול לימודי החובה. הם מעדיפים לבקר בעיר בחורף כדי לנצל את תקופת הסקי אבל לא בהכרח , בטיולכם הקרוב לעיר המקסימה בטוח תפגשו סטודנטים מכל פינות ארגנטינה שהגיעו ליהנות.

ברילוצ'ה היא העיר המאוכלסת ביותר באזור האנדים הפטגונים. המשאבים הטבעיים שלה, האגמים הענקיים, היערות היפיפיים וההרים המושלגים עם מרכזי הסקי המפורסמים הן האטרקציות העיקריות. בנוסף תמצאו פה בעלי חיים מדהימים, עם מגוון ציפורים גדולות במיוחד. בנובמבר 2012, העיר הוכרזה כ"בירת התיירות הלאומית לתיירות האקסטרים". 

טרקים מגוונים אל תוך הנופים המדהימים, ספורט ימי, טיפוס הרים, גלישת סקי ועוד הם חלק מהאטרקציות שהעיר מציעה לתיירים. בנוסף, שייט באגמים כמו  Moreno ו- Mascardi -  בשילוב עם סיורים ביערות הגשם מומלצים מאוד.

 

ברילוצ'ה - האגמים

טיול לארגנטינה - בריולצה

 

העיר הציורית מפורסמת בראש ובראשונה בזכות הטבע המדהים ודבר שני באוכל המיוחד והטעים שתמצאו ברחובותיה. שילוב מושלם לכל מבקר בה: קולינריה מיוחדת תוך נופים מרשימים, תערובת מדויקת של אגמים כחולים, הרים לבנים וצמחייה ובעלי חיים צבעוניים. ישרלים רבים מבקרים בברילוצ'ה במסגרת הטיול בארגנטינה בשילוב רכב שכור.

 

בעיר גם תוכלו להתרשם ממרכזים אוניברסיטאיים מהטובים בעולם בכל הנוגע למדע ופיזיקה גרעינית. כי ברילוצ'ה היא גם אחד המוקדים הטכנולוגיים והמדעיים הטובים ביותר באמריקה, דוגמה לכך הוא המרכז האטומי של ברילוצ'ה, מרכז המחקר של הוועדה הלאומית לאנרגיה אטומית.  במרכז שוכן מכון באלסיירו (Balseiro) , שהוא מוסד חינוך לסטודנטים מצטיינים בפיזיקה ובהנדסה.

 

מקור השם ברילוצ'ה וקצת היסטוריה

מקור שמה של ברילוצ'ה במילה Vuriloche שבשפת המפוצ'ה פירושה "האנשים שמעבר להרים".
המתיישבים הראשונים הם שהחליטו על שם עירם. אחד מהראשונים שהגיע למקום היה "קרלוס וידרהולד" והמתיישבים החליטו שעל שמו ייקרא העיר.
במסמכים שנמצאו מאותה תקופה  קראו לו בטעות "סן קרלוס" במקום "דון קרלוס".
הטעות לא תוקנה מעולם וכתוצאה מכך העיר קיבלה את השם: "סן קרלוס דה ברילוצ'ה".
המתיישבים הראשונים שהגיעו למקום היו מהגרים מגרמניה ומאוסטריה בשנת 1895 אך התאריך הרשמי שנקבע על ידי ממשלת ארגנטינה כתאריך ייסוד העיר הוא 3.5.1902 .

 

ברילוצ'ה - מלון יאו יאו

טיול לארגנטינה - בריולצה

 

ברילוצ'ה - העיר והתיירות

כלכלת ברילוצ'ה מתבססת לרוב על תיירות, הפעילות העיקרית של העיר. 
בשל המאפיינים הגיאוגרפיים שלה, ישנן פעילויות המתקיימות בחודשי הקיץ ואחרות האופייניות לחורף. העיר ממוקמת במרכז הפארק הלאומי נאוול ואפי (Nahuel Huapi) והיא שער הגישה (דרך האגם) לפארק הלאומי "לוס  ארייאנס"  - Los Arrayanes  - "השומר" על יער מקסים של עצי אראיין. הגישה לפארק היא באמצעות סדרה של קטמרנים ממוזגים המאפשרים טיולים באגם נאוול ואפי ומגיעים לפארק כל יום.
מרכז הסקי החשוב ביותר בארגנטינה נמצא כאן בברילוצ'ה, והוא שוכן בסרו קטדרל (Cerro Catedral), במרחק של 20 ק"מ מהעיר. האתר פועל בחור ובקיץ התיירים באים גם ליהנות בחופי האגם.

אתר סקי נוסף שוכן על סרו אוטו (Otto Hill), בה תוכלו לתרגל סקי נורדי, הידוע גם בשם קרוס קאנטרי או סקי קרוס קאנטרי.

ביקור חובה נוסף שמומלץ הוא ביקור לסרו טרונדור דרך אגם מסקרדי, באזור ניתן לעשות טיולים באגם, ולהתרשם מהקרחון  VENTISQUERO NEGRO שבבסיסו.  ניתן לעלות לראש סרו טרונדור וללון בסביבה במחסה הררי.

כפי שאמרנו, ניתן לערוך טיולים באגם נאוול שנקודת היציאה היא בפורטו פאניואלו. נמל קטן זה ממוקם קרוב מאוד למלון יאו יאו (Llao Llao Hotel), בעל אחד הנופים הטובים ביותר באזור.

ברילוצ'ה היא העיר הגדולה ביותר באזור האגמים הארגנטינאי ולכן היא נקודת מוצא לטיולים רבים באזור וכפי שהיא שילוב מוצלח של נופים קסומים, אוכל טעים ומחירים משתלמים ביותר הפכה בקלות לאחד המקומות האטרקטיביים לתייר הישראלי בדרום אמריקה.
עיר אמיתית עם מגוון הצעות  אך עדיין נעימה, שלווה, כפרית ומעניקה הרגשה של בית.


אטרקציות מומלצות בברילוצה

לטייל ב - Centro Civico -   מרכז העיר של ברילוצ'ה, ובו כיכר מרכזית הכוללת מבני אבן בסגנון שוויצרי עם נוף על האגם. בכיכר הזו מסומן ק"מ ה-0, ומכאן נמדדים המרחקים לאורכו של הכביש שנוסע לצדו של האגם.

ביקור במוזיאון השוקולד – Fenoglio

ביקור במוזיאון שוקולד קטן ונעים של אחת היצרניות השוקולד המקומיות. אפשר להיכנס וממש לצפות איך מכינים את השוקולדים המפורסמים של ברילוצ'ה. הכניסה בתשלום.

ביקור במוזיאון פטגוניה  -  מוזיאון המציג ממצאים ארכיאולוגיים רבים מאזור ברילוצ'ה ופטגוניה,  מתקופת האדם הקדמון ועד להגעת בני אדם לאזור. המוזיאון עומד ב-  Centro Civico והכניסה בתשלום.

טיול באגם נאוול הואפי (Nahuel Huapi) - אל תפספסו טיול באגם הרחב והכחול עם נוף ההרים המושלגים מסביבו. האגם, עם שטח כולל של 560 קמ"ר ועומק מקסימאלי של עד ל-450 מ', המורכב מ- 7 "זרועות" ו- 6 איים  - הוא מקום מדהים שקשה לתפוס במבט אחד.
תוכלו ליהנות ממנו גם מנקודות שונות ברחבי העיר וסביבתה בנקודות שונות וגם מטיילת נחמדה שמשתרעת לאורכו.

 

ברילוצ'ה - אגם נאוול הואפי

טיול לארגנטינה - בריולצה

 

עלייה ל-  Cerro Campanario אחד הטיולים היפים הוא לעלות לסרו קמפאנריו  - אחת מנקודות התצפית היפות ביותר באזור. תוכלו ליהנות מנופים מדהימים ויפיפיים של האגמים ובכלל. מקום מרשים במיוחד, אחד הטובים.
ניתן להגיע לכאן ממרכז העיר באוטובוס עד הכביש למטה ולטפס עד הפסגה בערך כחצי שעה, יש שביל העולה לראש ההר או לעלות ברכבל שהיא דרך הרבה יותר נוחה ומהירה.

טיול באזור מלון
Llao Llao  - מערבית למרכז העיר תוכלו להתרשם מהצורה המיוחדת שהאגם יצר, צורה המשלבת בין זרועות של מים ויבשה המציגה מראה יוצא מן הכלל.
זה האזור בו תוכלו לערוך את הטיול הנקרא   "Circuito Chico"- הסיבוב הקטן – הזדמנות לעבור  בין נקודות תצפית שונות ובאגמים השונים עם חופי הרחצה המהממים שבמקום  - כמובן אפשר להתרחץ פה בעונת הקיץ!

ניתן לטייל פה רגלית, באוטובוסים או ברכבים פרטיים. זהו סיבוב מעגלי של עשרות ק”מ –אבל גם מומלץ לעשות זאת על אופניים, אורך הטיול כ-4-5 שעות, תלוי בכם, כמה עצירות תעשו או כמה הפסקות תקחו.

עלייה ל- Cerro Otto הר נוסף המומלץ לבקר הוא סרו אוטו, ממנו אפשר לתפוס תמונות יוצאות דופן, נוף מרהיב ומיוחד. אפשר למצוא על ראש ההר מסעדה מסתובבת, לכן תוך כדי ארוחה טובה תוכלו ליהנות מנופים שונים ולא תפספסו שום פרט.
אך אם לא תרצו לאכול בה לא משנה, אפשר לעלות לשם וסתם להסתובב וליהנות מהנוף.

 

הצטרפו אלינו לטיול בארגנטינה לנוסע העצמאי. אל תחמיצו ותגיעו לברילוצ'ה, יש אינספור אפשרויות בגן עדן הזה ובטוח לא תשכחו לעולם את העיר הארגנטינאית הנפלאה גם בחורף וגם בקיץ!

 

ברילוצ'ה - עלייה ברכבל

טיול לארגנטינה - בריולצה

אולי יעניין אותך גם

    • שם (*)

    • דוא״ל (*)

    • טלפון (*)