טיול מאורגן פרטי לפרו

חוייה של חושים

head-line2

טיול לפרו למטייל העצמאי

פרו למטייל העצמאי
מבין המדינות שברכס הרי האנדים, פרו נחשבת ליהלום שבכתר. הטיול לפרו יפגיש אותכם עם אוכלוסיה אינדיאנית ססגונית, מגוון נופים ואתרי תיירות מן המפורסמים בעולם ביניהם כאלה כגון נסקה ופאראקס השוכנים במישור המדברי המשתרע סמוך לחוף הים, פוארטו מלדונדו בג'ונגל סביב נהר האמזונס, והערים העתיקות קוסקו ומאצ'ו פיצ'ו שהיו מרכזים חשובים של אימפריית האינקה המרתקת ושוכנות על פסגות ברכס הרי האנדים. פנו אלינו ויחד עם הצוות המקצועי שלנו נתכנן את טיול פרטי לפרו חלומי.

מסלול טיול לפרו - תכנון טיול לפרו

יום 1 - ממריאים מתל אביב, מגיעים ללימה ומתמקמים במלון.

הטיול שלכם לפרו יתחיל בשעות הבוקר כשנמריא מתל אביב אל עבר לימה עם חנית ביניים באירופה. לוקח כ-18 שעות להגיע מתל אביב ללימה אולם בזכות הפרש השעות נפגוש את הנציג המקומי שלנו בשעות הערב בנמל התעופה בלימה והוא ילווה אותנו למלון ויוודא שאנו מתמקמים שם בנוחות.
לנים - בלימה

 יום 2 - סיורים בלימה נסיעה לפיסקו (Pisco)

בבוקר היום השני לטיול נסייר בלימה בירת פרו, עיר בת כ- 500 שנים, המונה כיום כשמונה מיליון תושבים. במרכז האזור העתיק של לימה שוכנת הפלאזה דה ארמס המפורסמת, נבקר גם בארמון הממשלה, בפרבר סן איזידורו, בבית העירייה המפואר ועוד. במוזיאון לארקו הררה (Museo Larco Herrera), השוכן באחוזה מן המאה ה-18, נזכה לסיור פרטי במהלכו נתרשם מאוספים מרשימים של כלי חרס, עבודות- טקסטיל, כלי זהב וכסף המעידים על ההיסטוריה הפרה קולומביאנית המפוארת של פרו. אחר הצהריים ניסע לפאראקס (Paracas). בין הרי האנדים לאוקיינוס השקט נפרסת פיסת חוף מדהימה. בשל המים הקרים שלא מתאדים, נוצר אזור אקולוגי מדברי עם אקלים סובטרופי צחיח, לחות אטמוספרית גבוהה וצמחייה דלה.
לנים - בפאראקס

יום 3 -קווי נסקה (Nazca)  - סיור באיקה (Ica) – גלישה בחולות בדיונות של פרו

לאחר ארוחת הבוקר העברה למנחת ומשם  נצא לטיסה מעל קווי נסקה – מדובר בגאוגליפים מדהימים הנמצאים שמייצרים מאות צורות, פשוטים ומורכבים,  של בעלי חיים. את הצורות ניתן לזהות רק מהאוויר.
נמשיך לסיור מודרך בהואקאצ'ינה (Huacachina) , נווה מדבר עם לגונה כחולה מרהיבה הנוצר בצורה טבעית מוקף בעיירה קולוניאלית ספרדית.  נצא לטיול עם רכבי באגיס אל החולות ונגלוש חזרה למטה (סקי חולות). בסוף היום נחזור חזרה לפאראקס.
לנים - בפאראקס

יום 4 - שייט באיי באייסטס (Ballestas) - טיסה לארקיפה

לאחר ארוחת הבוקר ונעלה לסירה אל השמורה האקולוגית של איי באייסטאס (גלפגוס הקטנה), ונשות בין קבוצת איים שמורכבות מתצורת סלע שבהן נמצא ריכוז עצום של בעלי כנף, אריות ים וכמות לא מבוטלת של חיות ימיות כגון שקנאים, סולות ועוד חיות נוספות. אחר הצהריים נעשה דרכנו לשדה התעופה, נעלה על טיסה לעיר ארקיפה אליה נגיע בשעות הערב ונתמקם במלון.
לנים - בארקיפה

יום 5 - סיורים בארקיפה, קניון  נהר קולקה, ומספר כפרים ציוריים.

את היום שלישי נפתח בסיור פרטי בן כשלוש שעות ברחבי העיר הקולוניאלית המרהיבה ארקיפה.
העיר הייחודית בנויה סלע וולקני לבן והיא מוקפת הרי געש (לא פעילים) שחלקם מושלגים. נבקר בכיכר המרכזית, במנזר סנטה קטלינה שהוקם במאה ה-16 , בבית הנזירים הישועי ובשכונות קאימה (Cayma) וינאוארה (Yanahuara) הממחישות את החיים בתקופה הקולוניאלית. בשעות הצהריים נצא מארקיפה אל עבר קניון קולקה (Colca Canyon), קניון עמוק פי שתיים מה"גרנד קניון" שבארה"ב.
נבקר בסדרת כפרים קטנים (Picholo, Maca, Achoma ו- Yanque), מסביבנו נוף טרסות חקלאיות צבעוניות ורכס הרי האנדים המלכותי על פסגותיו המושלגות. תושבי האזור לובשים גם כיום תלבושות מסורתיות מקושטות וססגוניות. בשעות הערב נתמקם במלון המפנק בקולקה.
לנים - בקוקלה.

יום 6 - קניון קולקה, קונדורים ופונו, עיירה קטנה ועתיקה

בבוקר היום הרביעי לטיול נצא לנקודת התצפית Cruz del Condor, כפי ששמה מרמז מדובר על נקודה ממנה נשקף הנוף הפראי ועוצר הנשימה של קניון קולקה תוך שבאוויר דואים ברוב הוד והדר עופות הקונדור המפורסמים של דרום אמריקה. אחר הצהריים נגיע לעיירה פונו (Puno), עיירה קטנה ועתיקה על שפת אגם טיטיקקה ברום של 3850 מטרים. בפונו כנסיות, שרידים פרה קולומביאנים והיא אפופת הוואי פרואני קלאסי ממנו נטעם לא רק באוכל ומשקה אלא גם במוסיקה ומופעי פולקלור. בשעות הערב נתמקם במלון שלנו בפונו.
לנים - בפונו.

יום 7 - איים צפים ועוד אטרקציות על פני אגם טיטיקקה

השכם לבוקר היום החמישי לטיול נצא בשייט עלפני אגם טיטיקקה אל עבר שרשרת איים צפים, מעשה ידי אדם עליהם חיים בני שבט אורוס. האיים עשויים קני טוטורה (Totora) מהם יוצרים בני שבט מרתק זה איים מקרקע ספוגית חזקה, שטחו של כל אי שכזה כמה עשרות מטרים רבועים, נאכל ארוחת צהריים עשויה גידולים שצמחו בטרסות סביב בתי המקומיים. מלבד האיים הצפים נבקר באיים טבעיים שבאגם טיטיקקה, בניהם איסלה טקילה (Isla Taquile) המפורסם בשל טקסטיל עבודת היד שטווים הגברים מחוטי צמר צבעוניים אותם מכינות נשותיהם.
לנים - בפונו.

יום 8 - העיר קוסקו בירת האינקה

 הישועי ובשכונות קאימה (Cayma) וינאוארה (Yanahuara) נצא בבוקר מפונו אל עבר שדה התעופה בחוליאקה (Juliaca) משם נטוס אל העיר קוסקו שהייתה בירת אימפריית האינקה. מקובל ליחס את הקמת העיר קוסוקו לבן האינקה הראשון, מאנקו קאפאק, בן המאה ה12 אולם עדויות ארכיאולוגיות מוכיחות כי העיר הייתה מיושבת מאות שנים עוד קודם לכן על ידי תרבויות אחרות והיא נכבשה על ידי בני האינקה רק בשלהי המאה ה15. קוסקו היא עיר עשירת ארכיטקטורה מרשימה, שווקים תוססים, מוזיאונים מרתקים, שלל מקומות בילוי ועוד.
לנים - בקוסקו.

יום 9 -  טרסות מלח, עמק קדוש וחקלאות מתפתחת

ביום השביעי נבקר בכפר מאראס בו טרסות מלח, הכפר שוכן על אתר מכרות מלח מימי האינקה. בכפר מוראי נתרשם מניסוי חקלאות בדמות טרסות מעגליות קונצנטריות. האזור מתאים במיוחד לפיתוח החקלאות הודות לתנאי הגידול המושלמים השוררים בו. נגיע אל העמק הקדוש הזכה לשם זה בשל האקלים הנוח המאפיין אותו, האדמה הפורייה ונהר האורובמבה מעניק החיים. בדרך נבקר בעיירה צ'ינצ'רוס ובשוק המרשים המתנהל בה בימי ראשון.
לנים - בעמק הקדוש.

תכנון טיול לפרו

יום 10 - מסלול מלא אטרקציות ונסיעת רכבת אל העיר האבודה

בשוק העיירה פיסאק נתרשם משפע פירות, ירקות, עבודות קרמיקה ואומנות המושכים אליו מוכרים וקונים ממרחק רב סביב. נבקר בכפר אינקאי קטן ומבודד בשם אויינטאיטמבו, לא נוותר על ביקור באתר ארכיאולוגי חשוב המאפשר הצצה אל תרבות הטוואנטיניסוי ונצא ברכבת עם חלונות פנורמיים לאורך נהר האורובמבה אל העיירה אגואס קלייטנס (Aguas Calientes), בה תחנת העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו.
לנים - באגואס קליינטס

יום 11 - מאצ'ו פיצ'ו ורכבת שקופה לקוסקו

 רובנו כבר שמענו על מאצ'ו פיצ'ו המכונה גם "העיר האבודה של האינקה". מדובר במצודה מדהימה שבעיני רבים היא הסמל המרכזי של אימפריית האינקה המסקרנת. מאצ'ו פיצ'ו היא למעשה עיר קדם קולומביאנית שהייתה מרכז חשוב של תרבות האינקה, לאחר שנותרה עזובה במשך מאות בשנים עניין מחודש בה התעורר בעקבות מחקר מעמיק שערך בה הארכיאולוג היירם בינגהאם השלישי אשר פרסם בראשית המאה העשרים רב מכר אודות ממצאיו. נסייר במצודה במרוכז במשך כשעתיים וחצי ונשמע הסברים מרתקים, לאחר מכן יוותר די זמן לשוטטות חופשית. בתום הביקור במאצ'ו פיצ'ו, בשעות אחר הצהריים, נעלה על רכבת שקופה שתוביל אותנו חזרה אל העיר קוסקו אליה נגיע בשעות הערב ונתמקם במלון.
לנים - בקוסקו.

יום 12 - שלל אטרקציות בקוסקו

קוסקו עמוסה לעייפה באטרקציות תיירותיות, בשעות הבוקר נצא לסיור מודרך במהלכו נבקר במרכזיים שבהם, פלזה דה ארמס, מקדש קוריקנצ'ה, כנסיית לה מרסד (La Merced), מקדש השמש השוכן במבנה מן המאה ה17 בסגנון הבארוק. נתרשם מעוד אתרים רבים בקוסקו, מקדשים, בתי מלאכה, כנסיות, מוזיאונים וחנויות. נרחיב את הסיור אל מחוץ לקוסקו ונבקר במקדש סקסאיוואמן (Sacsayhuaman), מבצר אשר הוקם תוך שימוש באבנים המסותתות הגדולות בעולם.
לנים - בקוסקו.

יום 13 - שייט לאורך נהר "אם האלים" שבג'ונגל האמזוני

עם בוקר נצא משדה התעופה בקוסקו וננחת בפוארטו מלדונדו. נעבור בסירה אל לודג' בג'ונגל האמזוני ונצא להפלגה עלפני נהר "אם האלים" כאשר מסביבנו יער גשם פראי ועופות האופייניים לאזור. לאחר שנגיע ללודג' נוכל לבחור פעילויות וסיורים נוספים מבין אלה שמתקיימים בו.
לנים - בלודג' בג'ונגל

יום 14 - היכרות עם הג'ונגל האמזוני ביום ובלילה

את היום ה12 לטיול נבלה תוך נטילת חלק בפעילויות שמציע הלודג' לאורחיו, נכיר את מאפייני הג'ונגל האמזוני, אזור יער הגשם הגדול ביותר בעולם, על החי והצומח בו. נוכל לקחת חלק גם בפעילות לילית הכוללת צפייה בבעלי חיים.
לנים - בלודג' בג'ונגל

יום 15 - חזרה לציוויליזציה

נעזוב את הג'ונגל ונגיע בשייט בסירה אל שדה התעופה בפוארטו מלדונדו משם נטוס ללימה ונתמקם במלון.
לנים - בלימה

יום 16 - עוזבים את פרו

הטיול בפרו מסתיים. בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התופעה לטיסה הבינלאומית.

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  תכנון טיול לפרו
  טיול פרטי לפרו
  טיול לפרו
  פרו למטייל
  טיול לפרו

  "הטיול לפרו היה מושלם"

  "חזרנו משבועיים מדהימים בפרו!
  בהתראה קצרה מאוד (ועוד בתקופת קורונה...) הצלחת לתכנן טיול מושלם! המסלול היה מעולה וניצל באופן מיטבי את הזמן, בחירת המלונות היתה מצוינת, ההמלצות שנתת היו מדויקות והשירות שיקבלנו מכולם היה מצוין. תודה על המאמץ להתאים את הטיול לציפיות ולרצונות, על ההדרכה לפני היציאה, ועל הליווי לאורך הדרך......"

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)