טיול לדרום ספרד

head-line2

טיול לדרום ספרד לנוסע העצמאי

מה מבדל אותנו מהמתחרים?

 • ניסיון עשיר של מעל 20 שנה בתפירת טיולים למטייל העצמאי
 • רמת שירות בלתי מתפשרת
 • מחויבות עד הפרטים הכי קטנים
 • קשר אישי פתוח עם קהל הלקוחות
 • שליטה בלוח הזמנים בשטח
 • ספקים מקומיים בעלי ניסיון רחב אשר זמינים 24/7
 • היכרות אישית עם היעדים
 • מקצוענות מוכחת בבניית טיולים פרטיים בזמן ובקצב שלכם
טיול לדרום ספרד

משחר ההיסטוריה בני תרבויות שונות מרחבי אגן הים התיכון פקדו את אזור דרום ספרד. ממצאים ארכיאולוגים מעידים על מבקרים מעיר המדינה קרתגו, רומאים וגם יהודים מישראל הקדומה אולם את החותם המרשים ביותר הותירו ללא ספק מוסלמים בני ארצות ערב. במשך למעלה מחמש מאות שנים הייתה לתרבות הערבית השפעה מרחיקת לכת על החיים באנדלוסיה, ערי בירה מרשימות ומונומנטים מפוארים הוקמו בהשראתה.
השפעת תרבות ערב על היישוב הנוצרי באזור ניכרת היטב, עד היום ניתן להבחין בסימנים שהותירה באמנות, במארג החברתי, האדריכלות, החקלאות והנוף. במהלך טיול בן שמונה ימים נזכה לחוות מקרוב את קסמיו של חבל אנדלוסיה על הנופים המרהיבים, התרבות העשירה, מגוון עבודות יד ייחודיות, אמנות יוצאת דופן ועוד.

טיול לדרום ספרד עצמאי

יום 1 - נחיתה במאלגה (Malaga).

נוחתים בעיר הנמל הנאה מאלגה


יום 2 - מאלגה - גרנדה.

נפתח את המסע שלנו באנדלוסיה בביקור במתחם הארמונות המבוצרים המרשים אלהמברה (שיבוש השם הערבי "אל חמרא" או "האדומה"). את הארמונות הקימו בני שושלת נאצר, השושלת המוסלמית הספרדית האחרונה. נכיר את מערכת היחסים של התרבות הערבית עם המים והצמחייה, נתרשם מהארכיטקטורה וניפול שבויים לקסמו הרומנטי של המקום. נבקר גם בארמונו של הקיסר קרלוס החמישי ונתרשם מיופיו ומן הניגוד הבולט בין הסגנון בו נבנה לזה המאפיין את ארמונות אלהמברה. נטייל ברובע אלבאיסין (Albaicín), אתר מורשת עולמית ונחזה מקרוב באופן בו עיצבה תרבות ערב את פניה של אנדלוסיה בימים שקדמו לשלטון הספרדי הנוצרי. נסייר גם במבנים ואתרים נוצריים כגון קתדראלת הרנסאנס (Renaissance Cathedral), הקפלה המלכותית ומצבות הזיכרון של המלכים הקתוליים.
את הערב נבלה ברובע העתיק של העיר, באזור כיכר Bib-Rambla שוקק החיים על הרחובות הצרים והנאים סביבה.
לנים - בגרנדה.

יום 3 - גרנדה - קורדובה.

משני צידי הכביש המוביל אל העיר קורדובה פרוסים מטעי זיתים, נבקר בבית בד ונלמד להעריך את הטעמים השונים והאיכות של שמן הזית המקומי. קורדובה הייתה כנראה העיר החשובה ביותר באנדלוסיה בעת העתיקה, היא ללא ספק מן המרשימות שבה. המסגד הענק מעיד על פאר תקופת השלטון המוסלמי, המבנה נשמר היטב למרות, ואלי דווקא משום, שברבות השנים חדל להיות מסגד והחל לשמש כקתדראלה, מרכז תפילה לבני הדת הנוצרית. גם בית כנסת נאה נמצא בקורדובה, בלב הרובע היהודי המפורסם שלה ממנו יצאו כמה רבנים אשר נמנו על גדולי בני דורם.
בערב נטייל רגלית ברובע הישן המקסים, על רחובותיו המרוצפים ובתי האבן בעלי המרפסות הנאות.   
לנים - בקורדובה. 

יום 4 - קורדובה - מדינה - סביליה

 בסמוך לקורדובה שוכן ארמון אזהארה (Medina-Azahara) שהיה מקום מושבו של ח'ליף קורדובה אבדראהמאן השלישי. בשנים האחרונות משוקם הארמון וכך ניתן לחזות בתפארת האופיינית לתרבות שהובילה להקמתו. העיירה קרמונה (Carmona), שמקורותיה בתקופת המלחמות הפוניות (Punic wars), על החומות סביבה, האמפיתיאטרון ובית הקברות העתיק, מספקת תזכורת להשפעתן של רומא וקרתגו על התרבות באנדלוסיה.
נטפס אל ארמון אלקאזר (Alcazar) הערבי כשבדרך נעצור בכנסיית מודג'אר של הקדוש פיליפ (Mudejar Church of San Felipe) מן המאה ה15, ומנזר דסקאלזאס (מנזר "היחפנים") מתקופת הבארוק.
לנים - בסביליה

יום 5 - סביליה 

מבין שלוש ערי הבירה שהמוסלמים בנו באנדלוסיה סיביליה היא זו שאותה בחרו המלכים הנוצרים לעצמם. המלך פדרו הראשון הורה על בניית הארמונות המלכותיים בסביליה והם הפכו לאחד הסמלים החשובים של סגנון המודחאר (Mudéjar). גם כאן הקתדרה הגותית המרשימה הוקמה על גבי המסגד ששכן שם לפניה. מן המסגד נותרו למעשה רק מרפסת נאה ומגדל מרשים (שהפך למגדל הפעמון של הכנסייה) מהם נשקף נוף פנוראמי מרהיב של סביליה.
בשעות הערב נסייר ברחובות ציוריים דוגמת אלה שברובע סנטה קרוז ונסעד במסעדת טאפאס אותנטית.
לנים - בסביליה

יום 6 - סביליה 

העיירה ארקוס דה לה פרונטרנה  (Arcos de la Frontera) גם היא שופעת שרידים היסטוריים והשפעתן של התרבויות השונות שעיצבו אותה ניכרת מכל עבר. זהו המקום בו שמו של נהר גאודלט (Guadalet) נקשר לעד לסיפורים המיתולוגיים אודות העידן המוסלמי בספרד בכלל ובאנדלוסיה בפרט. בעיירה אוסף של מבנים צבאיים, כנסיות, אחוזות מלכותיות, רחובות נעימים ובתים עם מרפסות.
העיירה ג'רז דה לה פרונטרנה (Jerez de la Frontera) נהנתה תמיד ממצב כלכלי טוב אשר הולך ומשתפר עוד ועוד מאז המאה ה18 עת החל ייצוא יינות שרי משובחים מן העיירה. נבקר במרתף יינות שם ייחשפו בפנינו סודות ייצור יין השרי הידוע ממנו גם נלגום. ביקור בבית הספר המלכותי לרכיבה או בחוות הסוסים המפורסמת Yeguada de la Cartuja שם מטפחים סוסים מן הגזע המקומי המובחר.
לנים - בסביליה.

יום 7 - סביליה - רונדה - חוף השמש. 

הכביש אל העיר רונדה (Ronda) יוביל אותנו בין כפרים לבנים ציוריים כגון אולוורה (Olvera) בו אזור עתיק ומבצר מימי הביניים. כפר נוסף בו נבקר מכונה גרזלמה (Grazalema) ונחשב לאחת הדוגמאות המרהיבות ביותר לארכיטקטורה המקומית. הכפר עתיר מונומנטים כגון מזרקה מתקופת השלטון הרומי, כנסייה בסגנון ברוק בשם Nuestra Senora de la Aurora (בתרגום חופשי - הגברת שלנו, מריה הקדושה, אשר יופייה כשחר המפציע) וכנסייה מקומית אותנטית בשם La Encarnación (ההתגלמות).
נצא לסיור בפארק הלאומי גרזלמה הצבוע כולו ירוק ולפנות ערב נגיע אל העיר ההררית רונדה, עיר הבירה האזורית השוכנת משני עברי ערוץ תלול. מעברו האחד של הערוץ האזור הישן של העיר שם כנסייתSanta Maria la Mayor (בתרגום חופשי, "מריה הקדושה החשובה מכל"). מן העבר השני האזור החדש יחסית של העיר ובו זירת קרבות שוורים מן המאה ה18.
לנים בחוף השמש, Costa del Sol

יום 8 -  יציאה ממלגה. 

נשים פעמינו אל שדה התעופה במאלגה משם נצא בטיסה חזרה ארצה.      

 

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  טיול לדרום ספרד
  טיול לדרום ספרד
  טיול לדרום ספרד

  שייט נהרות בפורטוגל וספרד

  טיול בפורטוגל בהדרכה פרטית

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)