טיול פרטי לגואטמלה

ערים עתיקות - הרי געש ואגמים

head-line2

טיול לגואטמלה למטייל העצמאי

גואטמלה למטייל

הטיול לגואטמלה מציע למשתתפים בו מפגש עם מקומיים המקיימים אורח חיים מסורתי אותנטי כמו גם אתרים מדהימים ומאירי עיניים בכל הנוגע לתרבות המאיה המרתקת. כל זאת לצד טבע פראי, נהרות, אגמים, יער גשם, הרי געש, ערים קולוניאליות ועוד. עולם החי הוא ססגוני ועשיר, הקפה הגדל בגואטמלה נחשב למן המשובחים בעולם והמקומיים לידידותיים ומסבירי פנים במיוחד.
בואו לטייל בין המבנים והפירמידות המדהימים של טיקאל, אשר שמשה כבירת תרבות המאיה העתיקה. תכירו את אגם אטיטלן, המוקף משורה של הרי געש ומסביב 12 כפרים אוטנטיים שמרבית תושביהם מתפרנסים מהחקלאות. הצטרפו אלינו לטיול פרטי בגואטמלה ותגלו עולם מרתק.

גואטמלה

מסלול טיול לגואטמלה - תכנון טיול לגואטמלה

יום 1 - יציאה מתל אביב, הגעה לגואטמלה אחה"צ

נצא בשעות הבוקר מנמל התעופה בן גוריון דרך יעד ביניים באירופה ופנמה סיטי. בזכות הפרש שעות לטובת ישראל (אנו מקדימים את גואטמאלה סיטי ב9 שעות) נגיע בשעות אחר הצהריים, נציגנו המקומי יקבל את פנינו בשדה התעופה, משם נמשיך אל העיר אנטיגואה שם נתמקם בבית המלון.
לנים - באנטיגואה

 יום 2 - עדות מרהיבה מן עבר הקולוניאלי, כנסיות, מוזיאון שוקולד ועוד אטרקציות באנטיגואה

אנטיגואה היא עיר הממוקמת למרגלות לא פחות משלושה הרי געש הנישאים לגובה של כ4,000 מטרים מעל לפני הים. היא נחשבת לאחת מן הערים הקולוניאליות היפות ביותר באמריקה, זאת למרות שנהרסה כמעט כליל ברעידת אדמה בשנת 1773 (היא וכפרי הסביבה הוחרבו כך פעמים אחדות עוד קודם בהיסטוריה). למעשה עד רעידת האדמה של 1773 אנטיגואה הייתה עיר הבירה של גואטמלה. את היום השני לטיול נבלה בסיור מודרך בעיר במהלכו נבקר באתרים המרכזיים בה כגון כנסיות מרהיבות, בתים קולוניאליים מפוארים, ככרות, מוזיאון שוקולד ועוד.
לנים - באנטיגואה

 יום 3 - רכיבה על סוסים במעלה הר פקאיה, תצפית מהר סנטו דומינגו וביקור במוזיאון אומנות מפורסם

נצא לתור את סביבות העיר אנטיגואה, נטפס רכובים על סוסים על הר הגעש פקאיה, נסיים בהליכה רגלית עד לנקודה הגבוהה ביותר אליה מותר לטפס משם נצפה סביב אל נוף הרי הגעש המאפיין את מרכז גואטמלה. נתרשם מן הגיאולוגיה המרהיבה לה אחראיות ההתפרצויות הגעשיות של העבר. אחר הצהריים נעפיל אל הר נוסף, Santo Domingo, גם הוא משקיף על האזור בכלל ועל העיר אנטיגואה בפרט ועליו שוכן מוזיאון אומנות מפורסם בו נבקר.
לנים - באנטיגואה

 יום 4 - הקפה הטוב בעולם ואגם כה עמוק שתחתיתו טרם נחקרה

ננצל את קרירות הבוקר כדי לסייר במטעי הקפה של חוות הקפה המוכרת פילדלפיה (Filadelfia). נתוודע אל הליך ייצור הקפה הנחשב לאחד האיכותיים ביותר בעולם, החל מהטמנת זרע שיח הקפה וכלה בעיבוד הפולים הבשלים והכנת הקפה למשלוח לרחבי העולם. נמשיך אל אגם אטיטלן הנחשב לאחד האגמים היפים והמעניינים ביותר בעולם. האגם שוכן באזור הרמה בגואטמלה, אזור המכונה Altiplano, והוא נוצר לפני כ84,000 שנים כתוצאה מפעילות וולקנית. בזכות המדרונות התלולים סביבו ושלוש הרי הגעש מצידו הדרומי אגם אטיטלן הוא העמוק ביותר במרכז אמריקה, כ340 מטרים עומקו וקרקעיתו טרם נחקרה. סביב האגם נראה סדרת עיירות וכפרים של בני המאיה.
לנים - באטיטלן

 יום 5 - שייט אל כפרים אינדיאנים, אריגים צבעוניים וגברים בחצאיות

נשוט על פני אגם אטיטלאן אל כפר אינדיאני בשם סנטיאגו דה אטיטלן (Santiago de Atitlan) הידוע בזכות אריגים ייחודיים לו, נשות הכפר יושבות בכיכר ומוכרות חולצות רקומות פרחים וציפורים (חולצות אופייניות לאזור ומכונות וויפיל). נשוט לביקור בכפר סן אנטוניו פלופו שם מגדלים בצל ואורגים אריגים צבעוניים. נעפיל אל הכנסייה המקומית ונראה את גברי הכפר העטויים חצאיות בצבעי שחור ולבן. הכפר הוא בעל חשיבות רבה שכן הוא מרכז למלאכת האריגה המהווה מקור פרנסה חשוב לתושבי האזור. נשוט חזרה אל פנחצ'ל (Panajachel) ומן המזח ניסע בטוק טוק למלון.
לנים - באטיטלן

 יום 6 - שוק אינדיאני מן הססגוניים במדינה, כנסיה עתיקה וטקסים לאלי המאיה

ב - Chichecastengo, עיירת שוק אוטנטית, נבקר בשוק האינדיאני הפתוח הנחשב לססגוני ביותר בגואטמלה. מאות מתושבי הסביבה מגיעים לשוק זה כדי למכור בו את שגידלו כמו גם את עבודות היד, שלל האריגים הצבעוניים בראשם. נבקר בכנסיית סנטו תומאס (Santo Tomas) שהיא בת כ400 שנים. בפסקואל אבך (Pascual Abaj) נזכה וודאי לחזות במקומיים המקיימים טקסים פאגאניים לאלי המאיה.
לנים - באטיטלן

יום 7 - שמורת טבע מדהימה ביופייה, חוות פרפרים וכפר של בני תרבות המאיה

את הבוקר נקדיש לביקור בשמורת הטבע אטיטלאן (Parque Nacional Atitlan), שמורה מדהימה השוכנת בסמוך לפנחצ'ל. נעפיל אל ראש ההר כדי לצפות באגם על מלא הדר גווני התכול והטורקיז שלו, בכפרים והרי הגעש מסביב. עוד נגלה נחלים ומפלים, בעלי חיים רבים וחוות פרפרים. בהמשך נבקר בכפר קטן ששמו סנטה קטרינה פלופו אשר תושביו הם מבני תרבות ה Maya-Kakchike, לבושים בבגדים מסורתיים ומקיימים אורח חיים טיפוסי לתרבות זו.
לנים - באטיטלן

יום 8 - שוק אותנטי ואתר ארכיאולוגי חשוב

נצא מאטיטלאן אל עבר שוק סוללה (Solola) הנערך בימי שלישי ושישי, בשוק סוחרים בשלל פירות וירקות, אריגים, ומלאכות יד שונות. נתוודע מקרוב אל התושבים המקומיים ואורח חייהם. נמשיך אל גואטמלה סיטי תוך שאנו עוצרים בדרך באתר הארכיאולוגי ישימצ'ה (Lximche) במקום בו עמדה בעבר עיר הבירה של בני המאיה.
לנים - בגואטמלה סיטי

יום 9 - אתר מרתק המאיר את תרבות המאיה המפוארת

נצא מגואטמלה סיטי וניסע אל גבולה המזרחי של המדינה. נבקר באתר בשם "מאיה קיריגואה" אשר נבחר על ידי ארגון אונסק"ו לאחד מאתרי המורשת החשובים של האנושות. במאיה קיריגואה 12 סטלות מרשימות, גילופים של חיות מיתולוגיות ושרידי מקדשים, ביניהם כאלה אשר טרם נחשפו. נמשיך בנסיעה אל העיר פוארטו בריוס אשר על חוף הים הקאריבי.
לנים - בפוארטו בריוס

יום 10 - נהר מתוק, קופים שואגים, מגוון ציפורים ומבצר כנגד שודדי ים

נצא לשייט על פני "הנהר המתוק" (ריו דולסה) הנמנה על האטרקציות התיירותיות הייחודיות של גואטמאלה. במהלך השייט נשמע את קולותיהם של הקופים השאגניים מבין סבך צמחיית הג'ונגל שלגדות הנהר ונצפה בציפורים המקננות על איים שבנהר (מהם איים זעירים למדי). היות וקטעים מן הנהר רחבים מאוד ישנם מי שמתייחסים אליו כאל אגם ממש. נצפה מקרוב על מבצר סן פליפה דה לארה (San Felipe de Lara) אשר נבנה בשנת 1652 במטרה למנוע פשיטות של שודדי ים.
לנים - בטיקאל

יום 11 - פירמידות, מקדשים וארמונות

נקדיש את היום לביקור בשמורה הלאומית Tikal, שהיא למעשה אתר מאיה עצום בלב הג'ונגל. בני המקום נטשו את האתר במאה ה10 והותירו אחריהם מבנים המעידים על ממלכה בעלת עוצמה אגדית, ממלכת טיקאל. נסייר בקומפלקס האורבאני העתיק, נעפיל אל ראש הפירמידות, ניכנס למקדשים וארמונות. באתר נוכל להתרשם מקרוב בעושר התרבותי של בני המאיה, עיר זו שלהם נשלטה על ידי שרשרת של מלכים ובשיאה הייתה מרכז ידע (כולל ידע אסטרונומי), מסחר, תרבות ואמנות חשוב.
לנים - בטיקאל

יום 12 - מערות בהן תאורה מרהיבה, תרבות המאיה התת קרקעית ומרכז סחר בקפה

נאכל ארוחת בוקר במלון וניסע אל מערות קנדלריה, מערות קרסטיות מרהיבות בהן חללים גדולים, חלונות טבעיים ושבירות מרהיבות של אור. הסיור במערות הוא הזדמנות להכיר את העולם התת קרקעי של שבטי המאיה. נמשיך לעיר קובאן אשר נוסדה לפני כ500 שנים ולקראת סוף המאה ה19 הפכה למרכז גידול וסחר בקפה שפותח על ידי מתיישבים גרמניים אשר חלקם הלכו ונטמעו בתרבות המקומית.
לנים - בקובאן

יום 13 -  גן עדן של מפלים, בריכות צלולות ויער גשם עתיר חיים

אתר הטבע Semuc Champey הוא פיסת גן עדן של ממש הממוקמת במרכז גואטמלה, סמוך לעיירה לנקין אשר במחוז אלטה ורפאס. מתחת לגשר טבעי באורך של כ300 מטרים, עשוי אבן גיר קשה, זורם נהר הקחאבון שפילס דרכו דרך האבן הרכה. הגשר חרוץ סדרה של מפלים ובריכות רדודות. סביב הגשר פרוש יער גשם בו מעל למאה מינים של ציפורים ועשרות מינים של זוחלים ויונקים. לאחר שנרד מן הגשר במדרגות עץ אל העמק שמתחת נרחץ בבריכות מים מדורגות בהן מי טורקיז צלולים. אחר הצהריים ניסע אל גואטמלה סיטי.
לנים בגואטמלה סיטי

יום 14 - עוזבים את גואטמלה בדרכנו ארצה

נשים פעמינו אל שדה התעופה הבינלאומי בגואטמלה סיטי ונעלה על הטיסה הראשונה בדרכנו חזרה ארצה.

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  hand made
  guatemala-lake
  acatenango-view

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  המלצות טיילור טריפ

  מטיילים ממליצים

  "יצאנו לטיול בגואטמלה ומקסיקו קבוצת חברים (10)המטיילים כל שנה ביחד. את הטיול תכנן עבורנו אריאל ברונשטיין. הטיול בן 21 יום כלל את גואטמלה  , הרי הגעש , האגם, שמורות טבע , מפלים , סמוק שמפיי , נהר הריו דולסה וליוינגסטון לחופי הים הקריבי . אתר הפירמידות טיקאל משם עברנו בשיט את הגבול למקסיקו לאזור הצ'אפאס, ולסיום מקסיקו סיטי. הטיול אותו תכנן בצורה מופלאה היה מגוון ומלא חוויות . בכל מקום אליו הגענו חיכו לנו רכב חדיש ומדריכים....."

  הטיול שלכם בגואטמלה

   

  גואטמלה היא מדינה של מגוון מדהים  שיש הרבה דברים לגלות. בין מרחבים עצומים של ג'ונגל, הרי געש פעילים וקו חוף פסיפי ואטלנטי משני צידי גבולותיה, יערות טרופיים ושרידי המאיה. תגלו מדינה אותנטית ומסבירת פנים. טיול לגואטמלה יאפשר לכם לגלות את טיקאל, אחד האתרים הארכיאולוגיים הגדולים ביותר של בני המאיה בעולם, הממוקם באמצע ג'ונגל עבות. הטיול שלכם בגואטמלה הוא גם הזדמנות לצפות מקרוב בהר געש שעדיין פעיל, הפאקאיה, הממוקם לא רחוק מבירת גואטמלה. טיול פרטי בגואטמלה מעניק לכם הזדמנות לחיות הרפתקאות אותנטיות כגון טיולים רגליים בג'ונגל ובהרי געש, רפטינג במים לבנים, חקר מערות מוזרות או קפיצה במורד אומגה ועוד...
  התרבות המעניינת והמורשת ההיסטורית הגדולה מזמינה אתכם לבקר במקומות מדהימים כמו העיר אנטיגואה עם בתיה הקולוניאליים הצבעוניים. תושבי גואטמלה, הידועים בקבלת הפנים החמה, מופתעים לעתים קרובות לפגוש זרים, ואינם מהססים לחלוק איתם את ההיסטוריה, ואת התרבות והמסורות שלהם.
  בואו נחווה יחדיו מסע יוצא דופן אל במדינה עם היסטוריה מרתקת.

   

   

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)