אינקה טרייל

head-line

אינקה טרייל

Inca Trail
מסלול טרק בן חמישה ימים בעקבות תרבות האינקה אל העיר הנטושה המסתורית Machupicchu

אחד הטרקים המוכרים והפופולאריים ביותר בפרו אותו בוחרים לצעוד אלפי תיירים מדי שנה. מסלול בן 43 קמ' במהלכו נבקר באתרים ארכיאולוגיים מסתוריים הטובלים בנוף הררי מרהיב, בין יערות מעוננים עשירים בצמחייה ובעלי חיים אופייניים לאזור האנדים. הטרק מסתיים עם ההגעה לעיר הקדושה של בני האינקה, מצ'ו פיצ'ו המפורסמת. המסלול בן חמישה ימים מוצע כאלטרנטיבה אטרקטיבית למסלול הרגיל בן ארבעת הימים, כך ניתן להימנע מעומס מטיילים ולהגיע לאזורים נידחים יותר ומרהיבים במיוחד. המסלול מומלץ גם למשפחות שכן הוא מאפשר התאקלמות הדרגתית יותר לגובה, אורכי מקטעי ההליכה היומיים פחותים מאלה המאפיינים את הטרק בן ארבעת הימים.

מצ׳ו פיצ׳ו

מסלול טרק למצ'ו פיצ'ו

יום 1 – נסיעה מקסקו  לנקודת היציאה לטרק, הליכה לאורך נהר אורובמבה. תצפית אל  שרידי עיר האינקה העתיקה Llactapata, סיור ולינה באתר הארכיאולוגי המרשים.

ב8:00 נצא מן העיירה הציורית קוסקו לנסיעה של כ80 קמ' באוטובוס פרטי אל נקודת ההתחלה של המסלול בערבות תרבות האינקה. נתחיל לצעוד לאורך הגדה השמאלית של נהר אורובמבה במסלול נוח עד לMiskay (ברום של 2800 מטרים מעל לפני הים), נמשיך לטפס עד שנגיע לנקודה ממנה נשקפת עיר האינקה Llactapata (השוכנת ברום של 2750 מטרים). מנקודה זו נרד במשך כשלוש שעות של צעידה אל האתר הארכיאולוגי עצמו בין הריסות העיר ושם נקים את מחנה הלילה. נבלה את אחר הצהריים בסיור באתר הארכיאולוגי המרשים.
ארוחות - צהריים וערב
מרחק כולל - 5 קילומטרים
משך הליכה משוער - מקטע בן שעתיים ולאחריו מקטע בן 3-5 שעות
רום מרבי - 2,650 מטרים מעל לפני הים
רום אזור מחנה הלילה - 2,650 מטרים מעל לפני הים

יום 2 - נוף רכס הררי, התיישבות חקלאית, טרק מאתגר דרך מעבר הררי, שלל ציפורים, למות, אלפקות ודובים

נשכים קום ונצא לדרך לאורך העמק שיוצר נהר Kusichaca, טיפוס מתון אל ההתיישבות החקלאית Wayllabamba ברום של 3000 מטרים מעל לפני הים. לכל אורך הדרך נחזה בנוף המרהיב של רכס הרי Vilcanota המצוי מן העבר השני של נהר האורובמבה, רכס ממנו מזדקרות פסגות מלכותיות אל רום של כ5,800 מטרים מעל לפני הים. המסלול מוביל אותנו דרך אזור עשיר בצמחייה ובבעלי חיים. 

נותיר מאחור את Wayllabamba ונתחיל את חלקו המאתגר ביותר של הטרק, הליכה בת 9 קמ' רצופה עליות תלולות אל המעבר ההררי הראשון על מסלול האינקה, מעברAbra Warmihuañusca  או "מעבר האישה המתה".נטפס רק מחצית הדרך ונעצור בLlulluchapama שם נקים מחנה ונבלה את הלילה. לאורך הטיפוס במעבר נגלה כיצד התכסית משתנה מסיירה (Siera) לפונה (Puna), אזור דליל בצמחיה בשל גובהו מעל לפני הים. רוב הסיכויים שנפגוש למות מבויתות ואלפקות מלחחות בנחת מעשב האיצ'ו (Ichu) אחד מן הצמחים הבודדים הגדל ברום זה. נחצה אזור המכונה יער מעונן (Cloud Forest), ביתם של שלל סוגי ציפורים כגון יונקי דבש, אנקורים, ביער המעונן חי גם דוב הרי האנדים המכונה "הדוב הממושקף" (spectacled bear או Tremarctus Ornatus). ביום זה ובבא אחריו רצוי לוודא שבתרמילי הגב מצויים, בהישג יד, ממתקים (סוכריות, שוקולדים וכו') ועלי קוקה (Coca leaves) אשר יסייעו לשמור על רמת סוכר גבוהה בדם וכך יקלו את ההתמודד עם תופעות אפשריות של מחלת גבהים.

ארוחות - בוקר, צהריים וערב
מרחק כולל - 12 קילומטרים
משך הליכה משוער - בין 5 ל 6 שעות
רום מרבי - 3,850 מטרים מעל לפני הים
רום אזור מחנה הלילה - 3,850 מטרים מעל לפני הים

banner 

יום 3 - שיא רום מסלול האינקה, מעברים הרריים, אתרים ארכיאולוגיים מרשימים, עיר מעל העננים ונוף מרהיב

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך במסענו דרך האזור הגבוה ביותר במסלול האינקה. אל מעבר Abra Warmihuañusca (מעבר האישה המתה, המצוי ברום של 4,200 מטרים מעל לפני הים) נגיע לאחר כשעתיים של צעידה. מיד עם חציית המעבר ההררי נרד אל עמק Pacayamayo ממנו נתחיל בטיפוס אל עבר המעבר ההררי השני במסלול, מעבר Abra Runkurakay ברום של 3,970 מטרים מעל לפני הים. במחצית הדרך אל המעבר נבקר באתר הארכיאולוגי Runkurakay. באתר זה, ברום של 3,800 מטרים, מצוי מבנה אליפטי קטן ששימש ככל הנראה כמגדל תצפית. לאחר חציית המעבר ההררי נרד אל Yanacocha או הלגונה השחורה ונכנס שוב אל אזור יער מעונן עד שנגיע אל Sayacmarca ברום של 3,624 מטרים מעל לפני הים.

Sayacmarca היא אתר מרהיב בצורת סהר בו חללים בנויים במפלסים שונים, רחובות צרים, מרפסות ותעלות השקיה. נמשיך בטיפוס מתון אל המעבר ההררי השלישי בדרכנו Abra Phuyupatamarca ברום של 3,700 מטרים מעל לפני הים. לאורך הדרך נוכל להתרשם מהיקף פועלם של האינקה תוך שאנו צועדים על דרכים הבולטות החוצה מן המצוק ומגלים גאיות שמולאו באבנים המסותתות בדיוק לפי מידה, כל זאת כדי ליצור מסלול הליכה נוח דרך טופוגרפית הרי האנדים המאתגרת.

בדרכנו אל מעבר Phuyupatamarca והאתר הארכיאולוגי בעל אותו שם, נעבור דרך מנהרה שחצבו בני האינקה. אתר ארכיאולוגי זה נמנה על אלה שהשתמרו באופן הטוב ביותר מבין כול האתרים העתיקים שעל מסלול האינקה, הוא שוכן על פסגת הר ופירוש שמו הוא "עיר מעל העננים". באתר זה נתרשם מקומפלקס קדוש המורכב ממזרקות שהוקמו על יסודות מוצקים. מן האתר נשקף נוף מרהיב של עמק נהר האורובמבה. ב Phuyupatamarca נקים מחנה ונבלה את הלילה.

ארוחות - בוקר, צהריים וערב
מרחק כולל - 15 קילומטרים
משך הליכה משוער - כ -8 שעות
רום מרבי - 4,200 מטרים מעל לפני הים
רום אזור מחנה הלילה - 3,600 מטרים מעל לפני הים

יום  4 - זריחה מרהיבה, שער השמש ומחנה בבסיס ההר מצ'ו פיצ'ו

בבוקר היום הרביעי נזכה בהזדמנות לחזות בזריחה שלא תאמן, כל זאת בתנאי שהשמיים יהיו נקיים דיים מעננים. Phuyupatamarca ממוקמת כך שהיא כאילו מיועדת לחזות בזריחה. נצא להליכה לאורך מסלול מדרגות אבן היורדות אל Wiñaywayna השוכנת ברום של 2,650 מטרים מעל לפני הים. אתר המחנאות שוכן במרחק חמש דקות הליכה מ Wiñaywayna שהינה האתר הארכיאולוגי הגדול ביותר על מסלול האינקה, מלבד מצ'ו פיצ'ו כמובן. באתר קומפלקס מרשים הכולל אזור גידולים חקלאיים בעל מספר מפלסים, אזור מגורים ואזור פולחן דתי. מן האתר נשקף נוף עמק נהר האורובמבה  ההולך וצר. 

נצא מ Wiñaywayna ונמשיך בטיפוס אל עבר Intipunku או "שער השמש", ייקח לנו כשעה לעבור מקטע זה של מסלול אבנים שטוחות על פני קצות מצוקים בסביבת ג'ונגל הררי. מנקודה מרהיבה זו נזכה, כל עוד מזג האוויר מתיר זאת, במבט מרהיב על מצ'ו פיצ'ו, המצודה הקדושה לאינקה. הליכה קצרה מIntipunku תוביל אותנו אל כניסה ממנה נמשיך לרדת אל Puente Ruinas, אתר מחנאות המצוי בבסיס הר מצ'ו פיצ'ו. שם נאכל ארוחת ערב ונבלה את הלילה.

ארוחות - בוקר, צהריים וערב
מרחק כולל - 15 קילומטרים
משך הליכה משוער - כ -8 שעות
רום מרבי - 4,200 מטרים מעל לפני הים
רום אזור מחנה הלילה - 3,600 מטרים מעל לפני הים

יום 5 - סיור מודרך במצודה הקדושה Machupicchu, סיור חופשי, מעינות חמים ורכבת אל קוסקו 

נתעורר מוקדם, נעלה על אוטובוס וניסע אל מצ'ו פיצ'ו. שם נשתתף בסיור מודרך במצודה קדושה זו, סיור שאורכו כשעתיים. לאחר הסיור נוכל לשוטט באופן עצמאי באתר ולטפס על הר Huaynapicchu ממנו ניתן להתרשם ממצודת מצ'ו פיצ'ו במלוא הדרה ומן העמקים וההרים הסובבים אותה (ראוי לציין כי רק 400 מבקרים ביום יכולים לבקר בנקודת תצפית זו). נוכל לבקר במקדש הירח או בגשר מרשים שבנו בני האינקה. אחר הצהריים ניפגש בעיירה Aguas Calientes שם מי שירצה יוכל לטבול במעיינות חמים. מן העיירה ניסע ברכבת אל קוסקו, אליה נגיע לאחר רדת החשיכה.


 

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול, צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  תכנון טיול לפרו
  טיול לפרו
  תכנון טיול לפרו
  תכנון טיול לפרו

  טיול לפרו המתאים למשפחות

  טרק בהר הצבעים-מצ'ו פיצ'ו-הדיונות של איקה

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)