טיול פרט בברזיל

head-line

טיול לברזיל למטייל העצמאי

טיול לברזיל

בטיול נחווה את ברזיל הססגונית, המסעירה והמרתקת. סמבה, קפוארה, חופים זהובים, מטעי סוכר וקקאו, מפלי מים מן המפורסמים בעולם, יער גשם, אינדיאנים, שווקים שוקקים, בעלי חיים ייחודיים ביניהם שלל ציפורים אקזוטיות, העיר ריו על שלל האטרקציות התיירותיות שבה, כל אלה ועוד הם מה שטומן בחובו טיול זה לברזיל.  

ברזיל

ברזיל למטייל - תכנון טיול בברזיל

יום 1 - יציאה אל סלבדור, "המושיע"

שמה המלא של עיר הנמל סלבדור הוא "סאו סלבדור דה באיה די טודוס אוס סנטוס" שבתרגום מפורטוגזית פירושו "הקדוש המושיע של מפרץ כל הקדושים". המרחק מתל אביב לסלבדור הוא כ10,000 קילומטרים אותם ייקח לנו כ13 שעות לכסות. בנמל התעופה בסלבדור יפגוש אותנו נציגנו המקומי ויוודא שאנו מתמקמים בנוחות במלון.
לנים - בסלבדור

יום 2 - היסטוריה, הוואי, טעמים, ריחות וריקודים בסלבדור

בבוקר הראשון שלנו בברזיל נצא לסייר באזור ההיסטורי של העיר סלבדור, נבקר בקפלת סן פרנסיסקו ונצטמרר לצד עמוד הקלון עליו בוצעו הלקאות עבדים אפריקאים בימי סחר העבדים. נמשיך בסיור מקיף בחלקה התחתון של סלבדור, באזורים סביב מפרץ כל הקדושים. נבקר בשוק עבודות היד מרקדו מודלו (Mercado Modelo) בו כ- 300 חנויות במבנה נאו-קלאסי, חוויה מסעירה לכל החושים. בשעות הצהריים נחזור למלון. כדי לטעום מן המטבח העשיר של סלבדור, והאזור בכלל, נצא עם ערב לבילוי המשלב טעמים, ריחות, קולות ואווירה ייחודית. נפתח בארוחת ערב במסעדה מקומית טיפוסית ונקנח במופע פולקלור במהלכו נחזה בשלל סגנונות ריקוד ומוסיקה הידועים של ברזיל, מקפוארה ועד סמבה.
לנים - בסלבדור

יום 3 - שייט במפרץ כל הקדושים, איים, שמש ושחייה במים תכולים צלולים

נצא לשייט על פני מימיו הצלולים של מפרץ כל הקדושים בסירה בעלת מבנה אופייני לאזור בהייה. נחלוף לאורך חופיה השונים של סלבדור, נעגון לצד מספר איים לשיזוף ולשחייה, נרד אל האי איטפאריקה לארוחת צהריים. אל המלון שלנו בסלבדור נחזור בשעות אחר הצהריים.
לנים - בסלבדור

יום 4 - מטעי סוכר וקקאו, בית חרושת לסיגרים ועוד

את היום הרביעי לטיול נקדיש להיכרות עם האזור הכפרי שסביב לעיר סלבדור. נצא אל העיר קשואירה (כ120 קמ' מסלבדור) שהייתה בירת מחוז רקונקבו אשר סיפק בתקופה הקולוניאלית את מרבית הגידולים החקלאיים של ברזיל ולפיכך בו נוצלו גם רוב העבדים. נבקר במטעי סוכר, קקאו ועוד. נאכל צהריים באחת מן החוות האופייניות לאזור ונמשיך אל עבר העיר סאו פליקס, אליה נעבור מקשואירה על פני גשר ברזל שבנו האנגלית בשלהי המאה ה19. בסאו פליקס נבקר בבית חרושת לסיגרים. אל המלון בסלבדור נשוב רק עם ערב.
לנים - בסלבדור

יום 5 - אטרקציות בעיר מאנוס, שוק מקורה, שוק צף, מוזיאונים ובית אופרה מפואר

עם ההגעה למנאוס נתמקם בבית המלון. אחר הצהריים נצא לסיור בן חצי יום בעיר. נבקר בשוק המקורה, הבנוי בסגנון ארט נבו והוא למעשה העתק של שוק "לה האל" השוכן בפאריז, נמשיך אל השוק הצף העמוס בשלל גידולים מתוצרת אזור האמזונס. עוד נבקר במוזיאון האינדיאני, מוזיאון המדע ובית האופרה בסוף המאה ה19 בימי תור הזהב של הייצור והמסחר בגומי, בית אופרה זה מוכר כאחד היפים בעולם.
לנים - במאנוס

יום 6 - בתים על כלונסאות, קומפלקס צף, ג'ונגל ביום ובלילה

נפתח את היום בביקור בשוק העירוני ובשכונה הייחודית אדוקנוס השוכנת על שפת הנהר ובתיה בנויים על גבי כלונסאות המזדקרות מהמים. נעשה דרכנו לאורך הנהר השחור, "ריו נגרו", עד לנקודה בה הוא נפגש עם נהר סולימאנו. המים בכל אחד מן הנחלים הם בצבע אחר ומנקודת המפגש נוצר זרם בעל שני גוונים המתמזגים זה אל זה לאורך כ5 קילומטרים. נאכל ארוחת צהריים בקומפלקס תיירותי צף באגם ינואר. נשוט בסירות קאנו במעלה הנהר אל תוך יער הגשם ונחווה מן האווירה, הצמחייה ועולם החי בו. נחזור למלון ונצא שוב עם השקיעה לשייט דומה בג'ונגל כך שנזכה לחוות שהות בו גם בלילה, המדריך יאיר אל גדות הנהר בפרוג'קטור חזק ולעינינו יתגלו סוגים שונים של תנינים האופייניים לאזור.
לנים - במאנוס  (לחילופין ניתן לבחור ללון בלודג' המצוי בג'ונגל האמזונס)

יום 7 - אל עבר אחד משבעת הפלאים הטבעיים של העולם

עם בוקר נשים פעמינו לשדה התעופה במנאוס משם נמריא לטיסה בת כשש שעות אל העיר פוז דה איגואסו (Foz de Iguazu, בתרגום מפורטוגזית - Mouth of Igoazu  או פה נהר האיגואסו). עיר בה כ 230,000 תושבים השוכנת על גבול הפארק הלאומי של מפלי איגואסו הנחשבים אחד משבעת הפלאים הטבעיים של העולם. עם ההגעה נתמקם במלון.
לנים - באיגואסו

יום 8 - מפלי איגואסו, תחנת כוח הידרואלקטרית הגדולה בעולם ופארק ציפורים

נבלה את היום בפארק הלאומי איגואסו, מצדם הברזילאי של מפלי איגואסו המדהימים. נערוך תצפית פנוראמית על המפלים, נתרשם מן הצמחייה הייחודית, משלל הציפורים האקזוטיות. נבקר בסכר איטאיפו שעל נהר פרנה. סכר איטאיפו הוא למעשה תחנת הכוח ההידרואלקטרית הגדולה ביותר בעולם. תחנת הכוח היא פרויקט משותף לברזיל ופרגוואי, מועסקים בה 3,000 עובדים מחציתם ברזילאים ומחציתם פרגוואים.   נבקר בפארק הציפורים בו לא רק מגוון עצום של ציפורים מרהיבות האופייניות לאזור אלא גם מיני זוחלים ומכרסמים. הפארק זרוע נחלים ומפלי מים והאטרקציות המרכזיות בו הם כלובי ענק אליהם נכנסים המבקרים ושוהים בהם יחד עם שלל מיני טוקנים, יונקי דבש, תוכים ענקיים, פרפרים ועוד.
לנים - באיגואסו

יום 9 - הצד הארגנטיני של מפלי האיגואסו וטיסה אל ריו דה ג'נירו

נסייר בצד הארגנטיני של מפלי האיגואסו. בפארק הלאומי הארגנטיני המקיף את החלק של המפלים השוכן בארגנטינה נוכל לבקר במפל "לוע השטן" (Garganta del Diablo) ומפלי סן מרטין (הכול בהתאם לתנאי מזג האוויר). ממפלי האיגואסו נמשיך לשדה התעופה משם נמריא אל עבר ריו דה ז'ניירו. נגיע לריו בשעות הערב, נציגנו המקומי יפגוש אותנו בשדה התעופה ויוודא שאנו מתמקמים בנוחות במלון.
לנים ב - ריו דה ז'ניירו

יום 10 - שלל אטרקציות בריו דה ז'ניירו

נתחיל את היום בסיור אל פסגת הר הקורקובדו אליה נעפיל ברכבל העובר מעל יער טיז'וקה, איזור יער גשם בתוך העיר ריו עצמה. בגובה 800מ' מעל פני הים שוכן פסל ישו המפורסם המשקיף אל נוף עוצר נשימה של מורדות יער גשם, עיר ססגונית וחופי ים מזמינים. לאחר שנרד מפסגת הקורקובדו נמשיך בנסיעה לאורך חופי הים המדהימים של ריו עד לרובע אורקה שם נעלה ברכבל לפסגת הר הסוכר, כ400 מ' מעל לפני הים. נעצור בפסגת הר אורקה נבקר בגנים נאים ובנקודות תצפית מרהיבות ונמשיך בטיפוס אל פסגת הר הסוכר ממנה תצפית מרהיבה על העיר על חופי הים שלה והנמל. במהלך הנסיעה חזרה למלון נעבור ברובעי המגורים, בלגונה פרייטס ובג'וקי קלאב.
לנים - בריו דה ג'נירו

יום 11 - העמקת ההיכרות עם העיר

נכיר עוד את ריו, נבקר באתרים מהם ניתן ללמוד על ההיסטוריה של העיר ועל התפתחותה, נבקר בכנסיית קנדלריה, במוזיאון ההיסטורי השוכן בבניין מן המאה ה18 שם נתרשם משלל מוצגים המספרים את סיפורה המרתק של העיר מהקמתה ועד ימינו אנו. נטייל ברחובות רובע לאפה הבוהמי כמו גם ברחובות מתפתלים, מרוצפי אבן של שכונת סנטה תרזה. את אחר הצהריים נבלה כל אחד כרצונו.
לנים - בריו

יום 12 -  הפאבלות המפורסמות של ריו ויוצאים לדרך חזרה הביתה

שכונות העוני הענקיות והידועות של ריו מכונות "פאבלות", נסייר בהן במיני ואן ממוזג, נתחיל במפורסמת מביניהן, פאבלה רוסינה שכאילו ממש "תלויה" על צלע ההר. נתרשם מחיי היומיום בשכונות, נבקר בבית ספר מקומי שהפעילות בו ממומנת בין היתר מן הכספים המשולמים עבור הסיורים בשכונות. בבית הספר נלמדים, לצד המקצועות הרגילים, גם כישורי מחשב ומלאכות יד. נחזור למלון דרך חופי הים הדרומיים של ריו ואחר הצהריים נעזוב את המלון ונצא אל שדה התעופה לטיסה בכיוון חזרה ארצה.

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  טיול לברזיל
  טיול לברזיל
  טיול לפרו וקולומביה

  טיול בפטגוניה ברכב שכור באגמים

  מסע אל כביש היפה ביותר בעולם

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)