שייט בדרום אמריקה

head-line2

שייט במיצרי מגלן

מסע סביב קצה העולם על גבי הספינה Stella Australis
על גבי אחת מן הספינות הנוחות, המאובזרות והמפנקות ביותר המשייטות באזור נערוך מסע מרתק סביב הקצה הדרומי ביותר של יבשת אמריקה. נצא מעיר הנמל Ushuaia שבארגנטינה ונפליג סביב כף הורן (Cape Horn) אל Punta Arenas שבצ'ילה תוך שאנו זוכים לחוויה מרגשת ומרתקת של היכרות עם אזור מופלא זה, גבולה התחתון של ארץ האש, פטגוניה. נשוט דרך תעלת ביגל (Beagle Channel), מיצרי מגלן ולאורך חופי צ'ילה בעקבות מגלי הארצות שחקרו מים אלה, פרדיננד מגלן, סיר פרנסיס דרייק (Sir Francis Drake), קפטן פיצרוי (Captain Fitzroy) וצ'רלס דרווין (Charles Darwin) אבי תורת האבולוציה. נצפה בלווייתנים, להקות דולפינים, מושבות פינגווינים, כלבי ים, קונדורים מלכותיים ועוד שלל בעלי חיים ועופות, מימיים ויבשתיים, שאזור נידח זה הוא מקום מושבם הטבעי.

מסלול הפלגה בפטגוניה

יום 1 - קבלת פנים חגיגית על סיפון האונייה ושייט לילי מופלא תוך חציית הגבול הימי בין ארגנטינה לצ'ילה

נתקבל בברכה במטה המרכזי של חברת Australis Cruises השוכן ברחוב San Martin שבעיר הנמל Ushuaia. יש להגיע למשרד בין השעות 10:00 - 16:00 ביום היציאה להפלגה. נציג החברה ילווה אותנו אל הספינה Stella Australis ויוודא שאנו מתמקמים בנוחות בתא המפואר שהוקצה לנו. בשעות הערב נשתתף במסיבת קוקטייל חגיגית בחסות קפטן הספינה והצוות כאשר מיד לאחריו תתנתק הספינה מכבלי העגינה והשייט יחל. בלילה נפליג דרך תעלת ביגל ונחצה את גבול המים הטריטוריאליים מארגנטינה לצ'ילה. תוך שאנו מותירים את אורות עיר הנמל Ushuaia מאחור ננווט דרכנו דרך תעלת מוריי (Murray Channel) הצרה שבין Navarino ואיי הוסט (Hoste Islands).

יום 2 - כף הורן, מפרץ Wulaia, בני תרבות הYamana, צ'רלס דרווין, קפטן פיטצרוי, יער קסום ועוד

עם שחר ספינתנו תחצה את מפרץ נסאו (Nassau Bay) ונחדור אל הארכיפלג הנידח, הפארק הלאומי כף הורן (Cape Horn National Park). כל עוד תנאי מזג האוויר יאפשרו זאת נרד אל חופו של האי שטוף הרוח ממנו מזדקר במלוא הדרו כף הורן עצמו (Cabo de Hornos  בספרדית, Cape Horn באנגלית, Kaap Hoorn בהולנדית). שמו של הכף ניתן לו על ידי משלחת ימית הולנדית בשנת 1616 שגילויו נזקף לזכותה, הכף נקרא על שם העיר Hoorn השוכנת במערב אזור Friesland בצפון הולנד.

כף הורן הוא מרבץ סלעי ענק המזדקר לגובה 425 מטרים מעל לפני הים והוא צופה על מימיו הגועשים של מעבר דרייק (Drake Passage). במשך שנים רבות כל כלי השייט שעשו דרכם מן האוקיאנוס האטלנטי אל האוקיאנוס השקט הפליגו סביב כף הורן והוא זכה לכינוי "קצה העולם". בשנת 2005 ארגון אונסק"ו (UNESCO - United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) הכריז על אזור כף הורן כעל שמורה ביולוגית ואקולוגית בינלאומית. חיל הים הצ'יליאני מאייש דרך קבע מגדלור הניצב על האי עליו גם קפלה קטנה (Stella Maris chapel) ומונומנט כף הורן (Cape Horn Monument).

נחצה חזרה את מפרץ נסאו ונעגון במפרץ Wulaia הידוע, אחד המקומות הבודדים בארכיפלג שחלקו בהיסטוריה האנושית מרתק ממש כמו הטבע הפראי המאפיין אותו. סביב המפרץ נטעו מקום מושבם ילידים בני הYamana, האזור תואר על ידי דרווין עצמו ומופה על ידי קפטן פיטצרוי בתחילת המאה ה19 במהלך מסעם המפורסם על גבי ספינת הוד מלכותה ביגל (HMS Beagle). אזור המפרץ ידוע ביופיו המהפנט והטופוגרפיה הייחודית שלו. 
נבקר במוזיאון הנתמך על ידי חברת Australis עצמה, מוזיאון השוכן בתחנת הרדיו הישנה, נתוודע אל תרבות הYamana ואל ההיסטורית המפעל המיסיונרי האירופאי. משתתפי המסע מוזמנים לבחור בין שלושה מסלולי הליכה (בדרגת קושי נמוכה, בינונית או גבוהה) ולתור במדרון המיוער העולה מן המפרץ. נצעד דרך יער מגלני קסום בין עצים מחטיים ואחרים עד לנקודת תצפית ממנה נשקף מראה מרהיב של המפרץ.

wide

יום 3 - הפלגה בין איים אל מפרץ אגוסטיני, ביקור בקרחון Aguila, שלל בעלי כנף וטבע פראי

 לאחר הפלגה לילית במהלכה נחצה את תעלת ביגל כשפנינו מערבה לאורך הקצה הדרומי של ארץ האש (Tierra del Fuego) אל עבר אזור ימי קסום בתחום הפארק הלאומי על שם אלברטו אגוסטיני (Alberto Agostini National Park). תוך שאנו עוקפים את חצי האי ברקנוק (Brecknock Peninsula) ספינתנו הנאמנה Stella Australis  תתמודד בקלות לשעה קלה עם תנאי הפלגה במימיו הפתוחים של האוקיאנוס השקט. נשוט בנתיב דמוי זיג זג דרך תעלת קוקברן (Cockburn Channel), תעלת מגדלנה (Magdalena Channel) ופיורד קיטס (Keats Fiord) עד שניכנס למימיו הציוריים של מפרץ אגוסטיני (Agostini sound) הקרוי על שם כומר איטלקי שפעל בקרב אוכלוסיית הילידים במהלך חציה הראשון של המאה ה20. מפרץ אוגוסטיני מוקף מספר קרחונים ופסגות משוננות דומות במראן לפסגות הTorres de Paine  (פסגות סלעיות דמויות מגדל המצויות בדרום פטגוניה הצ'יליאנית).

בבוקר נצא לבקר בקרחון Aguila (באנגלית Eagle, עיט). קרחון זה מתנשא מעל לגונה שלווה המוקפת יער בראשיתי. נרד אל החוף באמצעות סירת זודיאק ונטייל רגלית סביב קצה הלגונה אל נקודה הסמוכה לבסיס החומה הקפואה של פני הקרחון. יתכן ונזכה לצפות בקונדורים מרחפים הרחק מעל, הקונדורים הם רק מין אחד משלל בעלי הכנף החיים בסביבת הלגונה. הסיור אל קרחון Aguila הוא הזדמנות לחוות את הדר יער הגשם הסוב-אנטרקטי (Sub-Antarctic rain forest) ולהתרשם מן האופן בו עוצמת הטבע עיצבה את הנוף הבלתי יאמן.

יום 4 - מושבת פינגווינים עצומה, מגדלור עתיק, אריות ים ועגינה בנמל

לאחר שייט לילי דרך תעלת מגדלנה ולתוך מיצרי מגלן נעגון לצד האי מגדלנה (Magdalena Island) המצוי באמצע הדרך בין איי ארץ האש ליבשת עצמה. על האי בולט מגדלור המעיד על חשיבותו בימים עברו כבסיס הצטיידות לחלוצי חוקרי האזור. האי הוא ביתה של מושבת ענק של פינגווינים מזן מגלן, באי חיים שלל בעלי כנף נוספים. ככל שיתיר זאת מזג האוויר נרד אל החוף בשעות הבוקר המוקדמות ונטייל רגלית לאורך מסלול אשר יוביל אותנו ממש דרך אלפי הפינגווינים אל מוזיאון קטן בבטן המגדלור העתיק (המגדלור נבנה בשנת 1902). השימוש במוטות הארכה למצלמות אסור על האי מגדלנה כדי לחסוך מן הפינגווינים הצבת מצלמות ממש מול אפם.
בחודשים שבין ספטמבר לאפריל, חודשים בהם הפינגווינים נודדים מהאי מגדלנה, נחליף את הסיור בו בביקור באי מרטה (Marta Island) שם נצפה באריות הים הדרום אמריקאים. עם שובנו לספינה נפליג לאורך המצרים אל עבר נמל פונטה ארנס (Punta Arenas) אליו נגיע באזור השעה 11:30, ניפרד מצוות הספינה ונרד ממנה אל החוף.

 

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול, צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)