שייט בגלפגוס

head-line2

שייט בגלפגוס - הפלגה לגלפגוס

למה גלפאגוס?

בגלל הקסם והבתולי של האיים ומכיוון שזהו ביתם של המינים היבשתיים והימיים הפנטסטיים ביותר. בעלי חיים בעלי תכונות והתנהגויות ייחודיות, מה שמראה איך נראו החיים לפני בני האדם. הפלגה בגלפגוס יפגיש אותכם עם טבע פראישל נופים, צבעים, מגוון סוגי חופים, מערכות אקולוגיות בתוליות  ובעלי חיים מדהימים. מעבדה חיה של אבולוציה.
איי גלפגוס הוא ארכיפלג שמאכלס בעלי החיים וצמחים שהגיעו מרחוק בכדי לאכלס את האיים הגעשיים האלה ועמדו בתנאים סביבתיים שונים מאוד מבתיהם המקוריים. המינים היו צריכים להסתגל במהירות לשינוי הזה ולהתפתח כדי לשרוד וכך נוצרו מינים חדשים. היכולת להיפגש עם מינים ייחודיים אלה, בסביבתם הטבעית והבתולית, היא חוויית חיים שאין שווה לה. טיל בגלפגוס הוא מה שהוא, על היותו "המעבדה החיה של האבולוציה" ועל היותו אחד הארכיפלג עם הנופים המרשימים ביותר על פני כדור הארץ. יבשה בתולית ומערכות אקולוגיות ימיות, ומקלט של מינים ייחודיים ושובי לב.

 

שייט בגלפגוס - האיים המערביים

נופי לבה, חופי ערוגות אלמוגים ענקיות מוגבהות. חיות בר כגון קורמורנים חסרי מעוף, פרושי מנגרובים ופרושי עצים בינוניים, לווייתנים ודולפינים ודגי שמש ענקיים. כלבי ים פרוותיים ואיגואנות ימיות צבי ענק.

שייט לגלפגוס - האיים המזרחיים

צפו באלבטרוס מנופף, ציצים אדומים רגליים, מושבות צפופות של איגואנות יבשתיות וקקטוסים ענקיים מרשימים ביותר. הזדמנויות לשחייה עם פינגווינים ולצפייה בכרישים תוך כדי שנורקלינג, כמו גם לצפייה במגוון גדול יותר של ציפורים כגון שחפים בעלי זנב סנונית, ציפורים טרופיות אדומות-חשבון ונחילים של פטרולים.

שייט בגלפגוס - האיים הדרומיים

ביקר באי אספניולה, באי פלוריאנה ובסן קריסטובל מפרץ גרדנר (Gardner Bay) רצועת חוף נהדרת עם חול לבן, שהיא נהדרת לשנורקלינג ולמנוחה, ונקודת סוארז (Suarez Point). מפרץ גרדנר הוא בעוד שסוארז פוינט מתגאה בשפע של ציפורי גלאפגוס כולל האלבטרוס המנופף, ופרח מדהים שמרתק לצפייה.

שייט לגלפגוס - האיים הצפוניים

עולם החי עם שלל מושבות ציפורי פריגטה נפוצות ומלכותיות שחיות בהרמוניה. ציצים כחולי-רגל המקננים על הקרקע. שחפים זנב-סנונית על צוקים. שקנאים, פירושי דרווין, יוני יבשה, אריות ים ואיגואנות יבשתיות וימיות.

טיול לגלאפגוס

 

כל אי בגלפגוס שונה זה מזה וכל זה נובע מהאופן שבו הם נוצרו. אם 4,600 מיליון שנות ההיסטוריה של כדור הארץ ידמו תוך 24 שעות, הרי שאיי גלפגוס נוצרו בשתי הדקות האחרונות של אותו יום. 19 האיים ו-219 האיים נוצרו על ידי התפרצויות געשיות רצופות מעל נקודה חמה הממוקמת על קרקעית הים של לוח נסקה. הראשון שבהם הופיע באמצע האוקיינוס השקט לפני כ-5 מיליון שנה. האיים מיושבים על לוח נסקה ונעים כ-5 סנטימטרים בשנה מזרחה. זו הסיבה שהאיים העתיקים ביותר בארכיפלג רחוקים כ -200 ק"מ מזרחה מהאיים הצעירים ביותר שעדיין נמצאים מעל הנקודה החמה. במובן זה, לכל האיים יש גילאים שונים ותנאים גיאולוגיים. האיים הצעירים הפעילים מאוד מבחינה וולקנית עדיין נמצאים בתהליך היווצרות והאיים העתיקים ביותר, הרחוקים ביותר מהנקודה החמה, נמצאים בתהליכי סחף שונים. הגילים הגיאולוגיים, הגבהים וזרמי האוקיינוס השונים המשפיעים עליהם הופכים את המערכות האקולוגיות, הצומח, החי, הנופים, הצבעים והגיאולוגיה של כל אי להיות שונים זה מזה.

 

הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

אולי יעניין אותך גם

    • שם (*)

    • דוא״ל (*)

    • טלפון (*)