שייט בגלפגוס

head-line2

שייט בגלאפגוס - מסלול A

שייט בגלאפגוס -  מסלול A

4 ימים - 3 לילות

סנטה קרוז (Santa Cruz), חנובסה (Genovesa), סנטה פה (Santa Fe)

מסלול הטיול

יום 1 - יום ב' -  שמורה להצלת צבי ענק, האי סנטה קרוז (Santa Cruz Island)

נגיע לאי ונתחיל לצעוד אל השמורה להצלת צבי הענק היבשתיים. בדרך נפגוש מגוון רב של בעלי כנף כגון פלייקטצ'ר וורמליון (Vermilion Flycatcher), פרושים, אלה צבע-מקור (Painted-billed Crake), אנפות בקר (בדרך כלל עומדות על גבם של צבי יבשה הענקיים), סיבכי צהוב ועוד. נתרשם ממגוון המערכות האקולוגיות המתקיימות באי, וזאת מפני שהמסלול מוביל אותנו מהחוף דרך אזור חקלאי ועד ליער גשם עם לחות מאוד גבוהה. לעיתים נראים צבי גלאפגוס מטיילים בשטחי מרעה לצדי הדרך.
באזור הזה תתרשמו ותיהנו ממפגש מרתק עם מגוון ענק של ציפורים , תראו כאן את רוב המינים החיים בגלאפגוס, הציפורים החיות על האיים וזה מקום מושבן הקבוע ומינים אחרים העוברים במהלך נדידתם.

 
יום 2 - יום ג' -  אל ברנקו (El Barranco), מדרגות הנסיך פיליפ (Prince Philip's Steps) באי חנובסה

בשעות הבוקר, נתפלא מהחיים הימיים בין נקיקים החורצים את צוקי הלבה. נתרשם מהציפורים הטרופיות אדומות מקור העפות בין קניהן שעל הצוק והמפרץ וסמוך לאזור הנחיתה נפגוש מושבה של אריות ים.
נרד סמוך לתחתית מדרגות תלולות המובילות מסלעי האבן אל שביל שיוביל אותנו בין להקות ציפורי נזקה וסולה אדומת רגליים. על הקרקע שמעל לחוף נמשיך אל פנים האי, ושם נראה ציפורים מקננות בתוך יער של עצי פלו סנטו (Palo Santo forest). לקראת סיום המסלול, מעל מישור סלעי לבה, נפגוש ציפורי יסעור סערה (Storm Petrels) עפות מעלינו.

מפרץ דרווין  - אי חנובסה (Genovesa Island)
אחרי הצהריים נגיע אל חוף חול ואלמוגים. לאחר הליכה קצרה מערבה לאורך לגונה נגיע לגבעה שממנה נוכל לצפות על נוף צוקים ומפרץ דרווין. ליד הלגונה נפגוש שחפי לבה, שחפי זנב סנונית, אנפות לבה ובעלות ציצית צהובה. נמשיך דרך יער עצי פאלו סנטו (Palo Santo), צמחי קקטוס ושיחי מלח (Saltbushes) , מושבן של ציפורי פריגטה וסולה אדום רגליים. אחד האתרים היחידים באיים בהם ניתן לראות ציפורי סולה אדום רגליים, כ-200,000 מהם חיים בין העצים והשיחים באי חנובסה.

 
יום 3 - יום ד' -   גבעת הדרקון (Dragon Hill) - אי סנטה קרוז (Santa Cruz Island)

נחיתה יבשה באי ויציאה להליכה במסלול לאורך לגונת מים מליחים בה נמצא ציפורי פלמינגו. המסלול מסתיים בשטח בו הצמחייה אופיינית לאזור יבש. נמשיך במעלה גבעת הדרקון ונזכה לפגוש מושבה של איגואנות יבשתיות אנדמיות, נקודת תצפית מעניינת על האיים השכנים. נעבור באזור יערי, מקום מושבם של ציפורי פרושי דרווין, סיבכי צהוב, חקיין (Mockingbird) ויוני גלאפגוס.

אי סנטה פה (Santa Fe Island)
נחיתה רטובה על האי סנטה פה. נוכל לצפות במושבות של כלבי ים, נצעד את תוך האי ונחלוף על פני יער צמחי קקטוס ונפגוש איגואנות היבשה של סנטה פה (הגדולות מסוגן באיי גלאפגוס). תמצאו פה מגוון רחב של בעלי חיים שהאי הזה הוא מקום מושבם, כגון עכברי אורז (אחד המכרסמים האנדמיים הבודדים בגלאפגוס), נחשי גלאפגוס, עיטי גלאפגוס, פרושים ואחד מארבעת מיני ציפורי חקיין (Mockingbird) שעל האיים.

 

יום 4 - יום ה'- חוף באכאס (Bachas Beach) באי סנטה קרוז (Santa Cruz Island)

נגיע אל צפון האי סנטה קרוז. תוכלו להתרשם משני אגמים קטנים מעבר לחוף, בהם להקות פלמינגו ולידן מושבה של איגואנות. נפגוש שלל ציפורים,  ציפורי חקיין (Mockingbird), שחפים, ציפורי יבשה ועוד, ונשים לב לצמחיה הטיפוסית של המקום, מנגרובים מסוגים שונים ושיחי מלח.
חוף באכאס הוא אחד המקומות בהם מטילות צבות ים את ביציהן. צבת ים יכולה להטיל 3 או 4 פעמים בעונה, בכל פעם בערך כ-70 ביצים. תזכו לראות גם שרידי דוברה שטבעה במקום בזמן שארה"ב הקימה בסיס באי בלטרה (Baltra Island) בתקופת מלחמת העולם השנייה. תושבי המקום עיוותו את המילה Barges (דוברות) ל-Bachas ומכאן שם החוף.

העברה לשדה התעופה של בלטרה לטיסה לקיטו או גואייקיל.

 

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)