שייט לגלפגוס

head-line2

שייט בגלאפגוס - מסלול C

שייט בגלאפגוס -  מסלול C

מסלול: אי ברטולומה (Bartolome Island), אי פלאזה הדרומי (South Plaza Islet) , אי סיימור הצפוני (North Seymour Island), אי סן קריסטובל (San Cristobal Island)

 

מסלול הטיול

יום 1 - יום ב' - האי ברטולומה (Bartolome Island)

נחיתה יבשה (ישירות לרציף וללא דריכה במים) או נחיתה רטובה (דריכה במים), באי ברטולומה (Bartolome Island). נזכה לגלות גיאולוגיה שמקורה בפעילות געשית, פני השטח יזכירו לכם את הנופים שבירח. 
נגיע לפסגה הגבוהה באי ונצפה על האיים מסביב, נוכל לראות את הר הגעש בעל פסגה שחוקה המכונה סלע הצריח (Pinnacle Rock). נפגוש לטאות לבה וציפורי סולה כחול רגליים (Blue-footed boobies) ואיגואנות ימיות. 
על חוף הים תוכלו לצאת לשנורקל וליהנות מקרוב עם הפינגווינים הענקיים של הגלאפגוס, כרישי שונית בעלי קצה זנב-גב לבן (אין סיבה לחשוש מהם), צבי ים, ומגוון רחב של דגים צבעוניים מיוחדים. 
מטיילים רבים מספרים שזה אזור השנירקול המדהים ביותר באיי הגלאפגוס, גם הודות למים הצלולים המושלמים לצפייה באוצרות שאפשר לגלות מתחת למים. 
על הקרקע, המיקום הגיאוגרפי הוא האחראי למחסור כמעט לגמרי מצמחייה. ובכל זאת, ישנם כמה צמחים ייחודיים למקום כגון קקטוס לווה, טיקיליה נסיוטיקה ושיחי סקאלסיה ועוד נוספים.

 

 יום 2 - יום ג' -  איון פלאזה הדרומי (South Plaza Islet) והאי סיימור הצפוני (North Seymour Island)

איון פלאזה הדרומי (South Plaza Islet)

נחיתה יבשה בקצה הצפוני של האי. נתחיל בצעידה לאורך יער קקטוס יפיפה, בדרך נפגוש שלל חיות כגון איגואנות יבשתיות וימיות. נלך עד שנגיע לאתר הגבוה ביותר באיון ונתרשם ממגוון ציפורים כגון סולה כחול רגליים, פתון ונזקה.
באיון פלאזה הדרומי נמצא את הקהילה הגדולה ביותר של איגואנות יבשתיות קטנות , בערך כ-300 איגואנות והן מצמחוניות, בעונה היבשה הן ניזונות מפרחים ופירות של צמח קקטוס האופונטיה (Opuntia cacti). באי, האיגואנות היבשתיות חיות ליד האיגואנות הימיות לכן,  רק כאן ניתן למצוא את האיגואנה בת התערובת (Galapagos hybrid iguana).


אי סיימור הצפוני (
North Seymour Island)

נבצע נחיתה יבשה באי סיימור הצפוני, הממוקם בין האי בלטרה (Baltra) והאי סנטה קרוז (Santa Cruz).
אי סיימור נוצר כתוצאה מסדרת התפרצויות געשיות תת-מימיות שגרמו להצטברות לווה על קרקעית הים.
נצא לסיור רגלי בין בעלי הכנף של האי: ציפורי פריגטה (Frigate birds), ציפורי סולה כחול-רגליים ושחפי זנב-סנונית ונשמע על מחזור החיים שלהם על האי. נפגוש גם כלבי ים, איגואנות ונחשי גלאפגוס.

 

יום 3 - יום ד' - תצפית פיט (Pitt Point) וסרו ברוחו (Cerro Brujo)  באי סן קריסטובל

תצפית פיט (Pitt Point) באי הזעיר פיט - סמוך לאי סן קריסטובל 

נבצע נחיתה רטובה (דריכה במים) . מיד נתחיל בהליכה נמרצת על קרקע סלעית. המסלול הוא על חוף באורך 90 מ' ובשביל העולה אל פסגת גבעה עם עצירות בכמה נקודות תצפית מדהימות.
המקום הזה, הוא היחיד בו נוכל לפגוש שלושה זני ציפורי סולה של גלאפגוס. כמו כן, נוכל לפגוש שני זנים של ציפורי פריגטה ומושבה של כלבי ים. האי הזעיר פיט הוא גם מקום מעולה לצאת לשייט בסירת גומי ולשנורקל, העולם התת ימי כאן הוא מהמם והציפורים הימיות שרואים מעל הם מאוד מגוונות ומרשימות.

 

סרו ברוחו (Cerro Brujo) באי סן קריסטובל

נחיתה רטובה. נדרוך על גבעת אדמת לווה חבוטה "המקושטת" במבנים געשיים מרשימים ובסביבה חופים לבנים המזמינים את המבקרים לשכב ולהשתזף ולשנורקל. במקום יש לגונה ובה אפשר לראות ציפורים נודדות: מינים שונים של חרטומנים, חרמשונים קטנים, שחורי צוואר וברווזים בעלי לחי לבן. מגבעת הסרו ברוחו נוכל לצפות על סלע קיקר (Kicker Rock) הנפלא ואת החלק הדרומי של אי סן קריסטובל.

 

יום 4 - יום ה' - שמורת הצבים סרו קולורדו (Cerro Colorado) באי סן קריסטובל

נבצע נחיתה יבשה בעיר הבירה של גלאפגוס: פורטו בקריזו מורנו (Puerto Baquerizo Moreno).
נבקר בשמורה להצלת צבי היבשה הענקיים של גלאפגוס ונשמע על הפעילות הכל כך חשובה ומעניינת הנעשות במקום. בדרך לשמורה נשים לב לגיאולוגיה הייחודית ונערוך ביקור בנמל מקומי קטן.
אם תרצו, תוכלו לשבת בבית קפה ולסייר בחנויות לחפצי אומנות מקומית המוצעים באתר.

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)