הפלגה לגלפגוס

head-line2

שייט בגלאפגוס - מסלול B

שייט בגלאפגוס -  מסלול B

5 ימים - 4 לילות

איון מוסקרה (Islote Mosquera) , אי סנטיאגו Isla Santiago) , אי ראבידה (Isla Rábida),
אי איזבלה
(Isla Isabela), אי פרננדינה (Isla Fernandina), אי סנטה קרוז (Isla Santa Cruz)

מסלול הטיול

יום 1 - יום ה' - איון מוסקרה (Mosquera Islet)

נגיע אל האי הזעיר מוסקרה (Mosquera Islet) הממוקם בין האי סיימור הצפוני (North Seymour) והאי בלטרה (Baltra). האיון הוא בעצם פיסת חול , בו יושבות להקות כלבי ים. מן האי הזעיר נוכל ליהנות מנוף מלא ציפורים כגון שחפי לבה ואנפות. על האי הזעיר לא נמצא שבילים מסומנים, המבקרים בו יכולים ללכת חופשי , רוב השטח מכוסה חול וחלקו סלעי לבה, כמות צמחיה מזערית מצליחה לצמוח פה עקב תנאי הקרקע החולי.
 

יום 2 - יום ו' -  נמל אגס (Egas Port) באי סנטיאגו (Isla Santiago) והאי ראבידה  (Isla Rábida)

נמל אגס באי סנטיאגו (Santiago Island)

הגעה אל חוף נמל אגס בו מספרים שצ'רלס דרווין ביקר בשנת 1835. החוף מכוסה חול וולקני שחור, חלקו הראשון של המסלול הוא מאפר וולקני והחצי השני עובר על קרקע סלעי בזלת. הגיאולוגיה של האי היא מיוחדת במינה ומעניקה תנאי מחייה טובים למגוון בעלי חיים כגון ציפורים שונות, בעלי חיים תת-מימיים" כוכבי ים, לובסטרים, סרטנים וכמו כן איגואנות ימיות. בבריכות מים קרירים, תמצאו כלבי ים בעלי פרווה.


האי ראבידה (
Rábida Island)

הגעה לחוף בעל חול אדמדם. האי ראבידה הוא בית למושבות כלבי ים, האי נחשב למרכזי שבאיי גלאפגוס בשל הגיאולוגיה הגעשית שבו. בין חודשי יולי לספטמבר ציפורי פליקן חומים מקננות באי, כמו כן תוכלו לראות גם כ-9 מינים שונים של פרושי דרווין (Darwin Finches). 
נצא לטיול על סירת גומי לאורך המצוקים וניהנה מצפייה בשלל בעלי כנף ימיים. ההרפתקנים שביניכם תוכלו לצאת לשנורקל ולחוות חוויה ייחודית מתחת למים.

 
יום 3 - יום שבת -  מפרץ אורבינה (Urbina Bay) ומפרץ טאגוס  - אי איזבלה (Isabela Island)

מפרץ אורבינה באי איזבלה

הגעה לחוף מכוסה חול וולקני כהה. לפי עונת השנה נפגוש בעלי חיים שונים על האי, בין רבים ומעניינים נראה איגואנות יבשתיות, צבי ענק, קורמורנים חסרי יכולת לעוף (Flightless cormorant) ועוד.
לאחר הסיור באי מי שמעוניין יוכל לעשות שנורקל ולשחות בין כלבי ים, צבי ים, ומגוון דגים צבעוניים.
סביב מפרץ אורבינה על הקרקע נמצא צמחייה עשירה וצבעונית המזמינה חרקים שונים, זוחלים שונים וציפורים. תוכלו לצפות מעל פני המים את השונית שקמה כתוצאה מפעילות סיסמולוגית בשנות ה- 50. נמשיך בסיור עם תצפית על הר הגעש אלסדו (Alcedo Volcano). 
בין חודשי מאי לספטמבר נערכים טיולי שייט בין מפרץ אורבינה ומפרץ טאגוס (Tagus Cove) , זמן מצוין לצפות בלווייתנים.

 

מפרץ טאגוס (Tagus Cove)

הגעה לאי הגדול ביותר בגלאפגוס. נתגלה לסיפור התפרצות 5 הרי הגעש מהם נולד האי. נצא לטיול אל אגם מי מלח בלוע הר הגעש, אגם על שמו של דרווין. נתרשם מנוף קרקע וולקני וגיאולוגיה מיוחדת. בחזרה לחוף נצא לסיור בסירת גומי לאורך חופים בהם נראה בעלי חיים ימיים כגון בעלי כנף כמו שחפית, נודי חומה, סולה כחולת רגל, קורמורנים חסרי יכולת לעוף ופינגוויני גלאפגוס נמוכי קומה (תלוי  בעונה), פינגווינים מהיחידים בעולם החיים באזור טרופי.
אוכלוסיית פינגוויני גלאפגוס בכל האיים יחד מונים כ-2000, רובם נמצאים במערב האי איזבלה, אחרים דרומה יותר. מי שמעוניין יוכל לצאת לשנורקל במים עמוקים.


יום 4 - יום א' -  תצפית אספינוזה (Espinosa Point)  באי פרננדינה ותצפית ויסנטה רוקה
(Vicente Roca Point) באי איזבלה

תצפית אספינוזה

נגיע אל תצפית אספינוזה ממנה נזכה לצפות על נוף מרהיב של האי איזבלה, מעבר לתעלת בוליוואר (Bolivar Channel). המקום הוא ביתם של שלל בעלי חיים ימיים כמו כלבי ים, האיגואנה ימית וסרטני סאלי (Sally Lightfoot crabs). באי פרננדינה אתרי קינון של הקורמורנים, גם פינגוויני גלאפגוס ואת הטורף באי, עיט הגלאפגוס. את רוב שטח האי  מכסים מבנים געשיים וכתוצאה מכך הצמחייה דלילה והיא מציגה בעיקר קקטוסים. אפשר למצוא גם לאורך החוף צמחי מנגרובים.

 

תצפית ויסנטה רוקה (Vicente Roca Point

תעלת בוליוואר, אחד המקומות העשירים בעולם בחיים תת ימיים, הוא מקום נהדר לשנורקל במים עמוקים. אל התעלה נגיע דרך הים. בסירת גומי ולאורך החוף נשוט ונזכה לראות מגוון רחב של ציפורים, גם ימיים וגם יבשתיים. הודות לזרמי מים קרים באזור זה של האיים, קיימים זנים שונים של בעלי חיים ימיים שכדאי לפגוש , הזדמנות טובה לשנורקל ולזכות בחוויה מדהימה.

 

יום 5 - יום ב' -  שמורת צבי הענק  - אי סנטה קרוז

נגיע לאי ונצעד במסלול בו נוכל לראות בעלי כנף  שונים כמו אלה צבע-מקור, פרושים, פלייקטצ'ר וורמליון, ואנפות בקר (בדרך כלל עומדות על שריונם של צבי יבשה ענקיים). אזור זה הוא מקום נהדר לחובבי ציפורים, כאן תמצאו כמעט כל זן של בעל כנף יבשתי הנמצא באיים.
תהיו עדים לעושר האקולוגי מרשים, נעבור מסלול שעובר דרך אזור חקלאי אל תוך יער גשם לח מאוד.
כמו כן, נזכה לראות צבי ענק ההולכים בשטחי מרעה.

 

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)