טיול לדרום אפריקה

head-line2

טיול לדרום אפריקה למטייל העצמאי

טיול לנוסע העצמאי בדרום אפריקה הינו טיול באזור המכונה "ארץ הקשת בענן" בגלל השילוב במגוון של אנשים ותרבות אפריקאית עם השפעה אירופאית. נבקר בחבל היין של קייפטאון ובכרמים שלה, בפארק קרוגר המפורסם, במפלי ויקטוריה המרשימים על גבול זימבבואה וזמביה (הקרוי על שמה של מלכת בריטניה), בשמורה הפרטית Kapama בה מגוון רחב של מיני בעלי חיים הנמצאים מאות אלפי שנים ועוד.
טיול פרטי מודרך בדרום אפריקה הוא חוויה יוצאת דופן של עולם חי עשיר, ערים מרשימות ונופים מדהימים ביופיים. הצטרפו אלינו למסע מרתק. יחד נבנה את הטיול בדרום אפריקה מבין האפשרויות השונות שיש לאזור להציע.

 

טיול לדרום אפריקה

טיול לדרום אפריקה עצמאי - תכנון טיול לדרום אפריקה

יום 1 -תל אביב - קייפטאון 

טיסה בינ"ל  תביאנו לקייפטאון (Cape Town), היפה בערי דרום אפריקה. לאחר התרעננות ומנוחה בבית המלון נצא לסיור בעיר. מיקומה של העיר למורדות הר השולחן ולחופי האוקיינוס יצרו נוף טבעי שובה לב. נחוש את אופיה הקוסמופוליטי של העיר בערבו של היום הראשון.
לינה בקייפטאון.

ימים 2-3 - קייפטאון - סיור בעיר

טיול פרטי:
יומיים של טיול מודרך בין אתריה, שווקיה ורחובותיה של העיר המקסימה הזו. בין האתרים בהם תבקרו: המוזיאון היהודי המספר את סיפור הקהילה היהודית בעיר בפרט, ובדרום אפריקה בכלל, במוזיאון דרום אפריקה ובו אוצרות תרבות מקומיים. ברגע שמזג האוויר יאפשר עלייה ברכבל להר השולחן וממנו תצפית יפהפייה על העיר והכף.
נבקר גם בשכונות ובפרברים שנפתחו לקהל הרחב ואשר בהם היה משטר אפרטהייד נוקשה וכיום התרבות בהן משגשגת.
לינה בקייפטאון.

יום 4 - כף התקווה הטובה

טיול פרטי:
נצא מעיר הכף לכף התקווה הטובה, הנקודה הרשמית בה מתמזגים מי האוקיינוס ההודי בעל הזרמים החמים, עם מימי האוקיינוס האטלנטי הקרים. נצא לשייט לאי דובי הים,  נבקר במושבת הפינגווינים האפריקניים על יד העיירה השלווה סיימונס טאון ובגנים הבוטניים המלכותיים בקירסטנבוש הסמוכה.
לינה בקייפטאון.

יום 5 - חבל היין

טיול פרטי:
קייפטאון וסביבתה נהנים מאקלים ממוזג  ונח, דבר המאפשר גידול כרמים ויינות מצויינים בעלי שם עולמי.
נצא לסיור בין הכרמים ונערוך טעימת יין באחד היקבים באזור.
חזרה ללינה בקייפטאון.

 יום 6 - הרמנוס - מוסל ביי - אאודסהורו

רכב שכור:
קבלת רכב שכור במרכז העיר ויציאה מהמטרופולין של קייפטאון אל עבר הרמנוס (Hermanus), בעונה זו מתקבצים לחופי העיירה להקות לווייתנים שניתן לראות בעין מהחוף. נעזוב את איזור הכף בדרכנו מזרחה בדרך נופית יפה אל עבר דרך הגנים. נבקר במוסל ביי (Mossel Bay), הנהנית ממזג אוויר הנוח ביותר בדרום אפריקה בשל זרמי האוקיינוס החמים ורכס האוטניקואה המגן מצפון. לפני מעט יותר מ- 500 שנה נחת כאן האדם הלבן הראשון, הפורטוגלי ברתולומיאו דיאז, ומכאן החל מסע ההתיישבות הלבנה בדרום היבשת. מומלץ לבקר במוזיאון המוקדש לו הכולל רפליקה של הספינה שלו, עץ הדואר מלפני כ- 500 שנה ועוד. נסיעה צפונה אל עבר אאודסהורן (Oudtshoorn) ובה נלון 2 לילות.
לינה באודסהורן.

יום 7 - מעבר ההר השחור

רכב שכור:
ביקור במערת הנטיפים הגדולה Cango Cave, וממנה בנסיעה נמשיך למעבר ההר השחור (Swartberg Pass), הרצוף תצורות גיאולוגיות יפות. אחר הצהריים נחזור לאאודסהורן. אאודסהורן ידועה גם בכינוייה "ירושלים של אפריקה" בשל גל עליה של יהודי ליטא בתחילת המאה ה- 20. כיום הקהילה היהודית במקום קטנה. המקום גם מהווה מרכז גידול ליענים ואפשר לבקר בחווה מקומית.
לינה באאודסהורן.

ימים 8-9 -  נייזנה ונתיב הגנים

רכב שכור:
אפשר להתחיל את הבוקר בחוות חיות בר (Oudtsoorn Wildlife Ranch), בה נוכל בין היתר לסייר בין זוחלים וטורפים כגון צ'יטות. נדרים אל החוף דרך רכס אוטניקואה (Oteniqua) ונמשיך בנסיעה מרהיבה דרך גשרים, מנהרות ונצפה בלשונות ים החודרים אל היבשה. נסיעה דרך עיירות קסומות כג'ורג' וווילדרנס. בצהריים המאוחרים הגעה אל העיר נייזנה (Knysna), השוכנת לחופי לגונה שלווה ויפיפייה. לקראת שקיעה מומלץ לצאת לשייט בלגונה. למחרת יום נינוח בנייזנה הכולל כניסה לפארקים קטנים וזמן חופשי בעיירה. לינה בנייזנה 2 לילות.

יום 10 - שמורת ציציקמה - פורט אליזבת

רכב שכור:
לאחר סיום הביקור בנייזנה השלווה, נבקר בשמורת הציציקמה (Tsitsikamma). נסייר ברכב וברגל במסלול הליכה באחד משבילי ההליכה המיוערים של הפארק. רכסי ההרים הירוקים נושקים את חופי האוקיינוס מדרום והנוף כתוצאה מכך שובה את הלב.
אחר הצהריים נמשיך מערבה, דרך שפך נהר הסערות, לפורט אליזבת (Port Elizabeth) ובה נלון.
לינה בפורט אליזבת בשכונה הקרובה לשדה התעופה.

יום 11 - יום תרבות עירוני ביוהנסבורג וסביבתה

טיול פרטי:
ניסע אל שדה התעופה להחזרת הרכב ולטיסת בוקר בת כשעתיים ליוהנסבורג. ביום הזה נכיר קצת את המרקם התרבותי המאפיין את דרום אפריקה ואת העבר הקודר של תקופת האפרטהייד. נבקר במוזיאון האפרטהייד, בביתו של נלסון מנדלה שהיה סמל המאבק בשלטון "הלבן" ונתמנה לנשיאה הראשון של דרא"פ אחרי סיום האפרטהייד. בעודנו בפרבר הענק סווטו Soweto, נבקר גם במוזיאון הקטור פיטרסון, גם הוא סמל דרום אפריקאי. ונסיים בביקור בכפר התרבות הדרום אפריקאי לסדי Lasedi.
לינה ביוהנסבורג על יד שדה התעופה.

יום 12 - נופי מפומלנגה ונהר הבלייד

טיול פרטי:
נסיעה מזרחה תובילנו לנופי הטבע המרהיבים של מחוז מפומלנגה (Mpumalanga), חבל ארץ הררי, מיוער, בעל פינות חמד רבות ומפלי מים רבים. ניסע דרך מעבר ההרים (Long Tom Pass) ונבקר במפלים (Lone Creek) ואתרים רבים בסביבה. נסייר לאורכו של קניון נהר הבלייד (Blyde River Canyon), מהקניונים המרשימים בעולם.
לינה בעיירה White River השוכנת לפתחה של שמורת הקרוגר.

יום 13 - שמורת הקרוגר

טיול פרטי:
לאחר ארוחת הבוקר איסוף בבית המלון לנסיעה לשמורת הקרוגר. גודל השמורה כשטחה של מדינת ישראל. אלפי פרטים בעלי חיים צמחוניים מסתובבים להם בלהקות באין מפריע.
לינה בווייט ריבר.

ימים 14-15 - טיול לשמורה פרטית Kapama

טיול פרטי:
עם סיום הביקור בקרוגר ניסע לשמורה פרטית Kapama. בשמורה הפרטית נתוודע למגוון רחב של מיני בעלי חיים הנמצאים כאן מאות ואלפי שנים, טורפים ואוכלי עשב, ציפורים וזוחלים. נצא לסיור אחר הצהריים שיכנס אל תוך הלילה האפריקאי הקסום.
לינה בשמורה הפרטית Kapama .

יום 16 - נסיעה ליוהנסבורג

טיול פרטי:
לקראת הצהריים נצא מהשמורה הפרטית ועמוסי חוויות של בעלי חיים, ניסע ליוהנסבורג אליה נגיע לפנות ערב ללינה.
לינה ביוהנסבורג.

יום 17 - אל מפלי ויקטוריה

העברות:
לאחר בוקר נינוח העברה לטיסה בינלאומית למפלי ויקטוריה על גבול זימבבואה וזמביה. לאחר הנחיתה העברה למלון מפלי ויקטוריה הקרוי על שמה של מלכת בריטניה ההיסטורית ואשר שכנה במלון זה בעבר.
לינה במפלי ויקטוריה.

ימים 18-19 - שמורת צ'ובה בבוטסוואנה

טיול מקומי מאורגן:
יומיים מרתקים לפנינו, בו נחצה את הגבול לבוצוואנה ולשמורת צ'ובה (Chobe). השמורה ידועה בריכוז הפילים הגבוה בשמורה ובעושר ומגוון מינים רחב של טורפים ואוכלי עשב. נערוך גם שייט בשמורה.
לינה לילה ראשון ב-  Lodge. למחרת בסוף היום חזרה למפלי ויקטוריה למלון היפה והמפורסם.

יום 20 - סיור מודרך במפלי ויקטוריה

טיול מקומי מאורגן:
את הבוקר שלנו נקדיש למפלים המפוארים של היבשת, מפלי ויקטוריה. נסייר בבוקר בשבילי השמורה ונצפה במפלים הצונחים למרגלותינו גובה של כ- 100 מטרים אל נהר הזמבזי. החוויה רועשת (ורטובה!).
אחר הצהריים שייט שקיעה (sundowner) רגוע על נהר הזמבזי.
לינה במפלי ויקטוריה.

יום 21 - במפלי ויקטוריה - אדיס אבבה - תל אביב

העברות:
לאחר ארוחת הבוקר ובוקר נינוח במלון נאסוף את עצמנו ולקראת הטיסה העברה לשדה התעופה לתל אביב דרך אדיס אבבה.

יום 22 - נחיתה בתל אביב 

נחיתה בתל אביב. תם ונשלם הטיול המרתק 😊

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  טיול לדרום אפריקה למטייל הפרטי
  טיולים לדרום אפריקה
  תכנון טיול לדרום אפריקה
  טיולים לדרום אפריקה
  לטייל עצמאי בדרום אפריקה
  טיולים לדרום אפריקה לנוסע העצמאי
  טיולים לדרום אפריקה
  דרום אפריקה - טיול פרטי

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)