טיול לדרום הודו

head-line2

טיול לדרום הודו למטייל העצמאי

הטיול לדרום הודו פותח למטייל העצמאי מפגש עם עולם שונה. האזור הינו ססגוני ביותר ועשיר בנופים, שמורות טבע טרופיות, חופים לבנים ומקדשים וכפרים. מדובר על חבל ארץ פורה אשר יפגיש אותכם עם תרבות שונה וארכיטקטורה מקורית, מטעי תה, ואין ספור שדות אורז רחבי ידיים. הטיול המוצע הוא בגדר הצעה בלבד. נוכל לתכנן בעבורכם טיול עצמאי לדרום הודו לפי מידה ותקציב. פנו אלינו ונבנה יחדיו חוויה מרתקת בטיול פרטי לדרום הודו.

טיול פרטי לדרום הודו

טיול לדרום הודו עצמאי - תכנון טיול לדרום הודו

יום 1 - מומבאי

נחיתה במומבאי בהתאם ללוח-הזמנים של חברת התעופה. נציג החברה ימתין לנו באולם היוצאים. מכאן נועבר לבית-המלון באמצעות רכב פרטי.
נצא לסיור באתריה הבולטים של מומבאי.
עיר זו המונה למעלה מחמישה-עשר מיליון תושבים מהווה מרכז כלכלי ומסחרי של הודו כולה.
ניסע לאזור קולבה – ליבה התוסס של העיר. בדרך נחלוף על-פני הטיילת המוכרת של מומבאי וסמוך לתחנת הרכבת המונומנטלית של העיר. נבקר בשער הודו (Gateway of India) המתנשא לגובה של 26 מ'. שער האבן נבנה כדי לציין את ביקורו בהודו של המלך ג'ורג' החמישי, אותו קינג ג'ורג' שעל שמו גם הרחובות המפורסמים בתל-אביב ובירושלים. נחלוף על-פני מגדל השעון ובית-המשפט, הבנוי בסגנון גותי. בכל מקרה, אחת החוויות המאלפות בסיור זה תהיה בעת הביקור במכבסה הענקית, בה מכבסים כמויות בגדים אדירות בשיטות המסורתיות.
לסיום, נערוך גיחה קצרה לשוק קרופורד. השוק ממוקם בתוך מבנה קולוניאלי יוצא-דופן.

יום 2 - מומבאי - קוצ'ין

לאחר ארוחת-בוקר נועבר בחזרה לשדה של מומבאי. בשעה 10:30  נטוס לקוצ'ין. מכאן נועבר לבית-המלון.
העיר קוצ'ין ירדה מגדולתה, עת הייתה נמל מרכזי לחופו של ים ערב ושער הכניסה לסוחרים ומגלי ארצות שתרו אחרי אוצרותיה האגדיים של דרום הודו. ירדה מגדולתה, אך נותרה יפה. מן הקהילה היהודית שהתרכזה במשך מאות שנים בעיר נותרו שרידים בודדים בלבד. הרובע היהודי המצומצם נשמר היטב וראוי לציון בית-הכנסת מן המאה ה-16 הבנוי בסגנון אירופאי. בקוצ'ין גם בית-קברות יהודי. ארמון מטנצ'רי נמצא במרחק הליכה מבית-הכנסת היהודי, הוא מכונה גם "הארמון ההולנדי", למרות שנבנה על-ידי הפורטוגזים.
אחר-הצהריים נערוך סיור בעיר: בבית-הכנסת ובשכונה היהודית, בכנסיית סנט פרנסיס, בארמון ההולנדי, בבית המשפט המקומי, בגנים של קוצ'ין וכן באזור המפרץ.
נערוך שייט פרטי במפרץ בסירת מנוע.
בערב נחזה במופע  של ריקודי קטאקלי.

יום 3 - קוצ'ין - קומרקון

במרחק של שעת נסיעה מקוצ'ין, שוכנת העיירה המופלאה Kumarakom.
קומרקום מוקפת שדות אורז ירוקים, יערות סבוכים ועצי קוקוס. מנגד, מי האגם והלגונות, ומעל הכל השקט והאור החזק. כשאנשי קראלה אומרים שכאן מצויה חלקת האדמה הפרטית של אלוהים, הם חושבים על קומרקום.
נועבר לבית-המלון באתר זה.

יום 4 - קומרקום: נופש

יום חופשי.

יום 5 - שייט לגונות אל תוך הלילה (כלכלה מלאה)

ניסע לקוטיאם. מנקודה זו תצאו לשייט לגונות. השייט על נתיבי המים (Backwaters) הוא מן המרהיבים על פני הגלובוס. לאורך הלגונות נטועות שורות צפופות ואינסופיות של עצי דקל. בתים בודדים וסירות קטנות על רקע כפרים ציוריים, משלימים תמונה חלומית.
וכך, החל מהשעה 12:00 ייערך מסע רומנטי על-גבי כלי-שייט מסורתי, הקרוי בקראלה: קטובאלאם. מדובר בספינה המיועדת לשייט פרטי, ברמה הגבוהה ביותר. בספינה חדרי שינה איכותיים והיא ממוזגת ומאובזרת היטב. ניתן להזמין אוכל צמחוני או לבקש להכין ארוחות דגים.

יום 6 - נסיעה לכפר האקולוגי דוולוקאם (כלכלה צמחונית מלאה)

בשעות הבוקר ניסע (כשעתיים וחצי נסיעה) לכפר ולחווה האקולוגית של Dewalokam. במקום זה נלון הלילה. ניתן להצטרף לפעילויות המאורגנות על-ידי המקומיים: סיור בחווה, טיול אל המפלים, סדנת בישול קצרה, שייט על רפסודת במבוק בנהר, מפגש עם תושבי הכפר וביקור בבית-הספר של היישוב.

יום 7 -  דוולוקאם - מונאר

נשלים את הפעילויות במקום. בהמשך ניסע דרך נופיו המופלאים של חבל קראלה. נטפס במעלה הרי הגאת המערביים. הכביש המתפתל יוביל אותנו עד לעיירת הקייט מונאר, הנמצאת בגובה של 1,600 מ' מעל פני-הים. הנסיעה תימשך כשלוש שעות.
האזור כולו משובץ כפרים קטנים, מוקפים במטעי תה ירוקים המכסים את מורדות הגבעות. שבילים צרים ומפותלים מזמנים למטיילים מסלולי הליכה מרתקים ונקודות תצפית מרשימות.

יום 8 - מונאר

יום מלא בסיורים בסביבות היישוב מונאר.
בבוקר נערוך סיור במטעי התה ונפגוש באופן בלתי אמצעי את תושבי המקום. נטייל באזור הכפרי והירוק של הרי הגאת. מאוחר יותר נשלב הליכה רגלית מתונה בת כשעתיים-שלוש בסמוך לכפרים המקומיים. נשלב ביקור גם במוזיאון התה המקומי ובסכר Mattupetty.

יום 9 - מונאר - מדוראי

ניסע במורד הרי הגאת לכיוון המישורים של מדינת טאמיל נאדו. משך הנסיעה כ-5 שעות. נתמקם בבית-המלון.
העיר מדוראי מהווה יעד חשוב במיוחד עבור עולי-הרגל ההינדים. רחובותיה של מדוראי עמוסים בבני אדם, במכוניות, בריקשות וברוכבי אופניים הנעים בערבוביה. גם התיירים ההולכים ברחובות אלו מתחככים באנשי המקום, מצטרפים אל הזרם והופכים לחלק מההמולה. בלב ליבה של מדוראי ניצב המקדש ההינדי של מינקשי. אלפי מאמינים מגיעים לכאן מכל קצווי הודו והם נוהרים אל תוך המקדש עטופים בסחבות, יחפים ומגולחי ראש - מתמסרים לפולחן הדתי בכל נפשם.
בערב מוזמנת לנוסעים חוויה יוצאת מגדר הרגיל: נחזה בטקס המסורתי הנערך בתוך המקדש.

יום 10 - מדוראי - בנגלור

הבוקר נשוב למקדש ונערוך סיורים בעיר מדוראי. המקדש וחצרותיו ממוקמים בטבורה של העיר והם משתרעים על שטח נרחב. שנים-עשר מגדלים בצורת טרפז מוארך, בהם ארבעה המתבלטים מתוך החומות החיצוניות, מעניקים למינקשי את המראה המופלא, השולט על קו הרקיע של מדוראי. השרי-מינקשי מכוסה מבסיסו ועד רום מגדליו בצלמיהם של אלילים הצבועים בשלל צבעים עליזים. ראוי לציון מיוחד המגדל הדרומי המתנשא לגובה של כמעט 50 מטר ועליו מפוסלים מאות רבות של פסלים.
בנוסף לסיור במינקשי, ייערכו ביקורים גם במוזיאון גנדי ובמאגר המים של מריאמן, שבמרכזו אי ועליו מקדש קטן. נערוך סיור בשוק הפרחים הצבעוני ובשוק החייטים.
נטוס לבנגלור, בירת חבל קרנטקה, בשעה 15:20.
שדה-התעופה המשרת את הבאים לבנגלור נמצא 12 ק"מ דרום-מזרחה למרכז העיר. בנגלור שוכנת בגובה של כאלף מטר מעל-פני הים ונהנית במרבית ימות השנה ממזג-אוויר מתון.

יום 11 - בנגלור  -  שרוונבלגולה -  קורג

נצא בנסיעה ארוכה לכיוון מחוז קורג. הנסיעה תימשך בין שש עד שבע שעות בסך-הכל, אך הנהג יערוך מספר עצירות יזומות למנוחה ולהתרעננות, במקומות המתאימים לכך.
בדרך נבקר בשרוונבלגולה (או בעברית: "הנזיר העומד על ראש הגבעה"). מקום זה מהווה אתר עליה לרגל. פסל הנזיר העירום, המתנשא לגובה של 17 מ', ניצב על הגבעה למעלה מאלף שנה וכדי להגיע אליו צריך לטפס יותר מ-600 מדרגות. הפסל עשוי אבן והוא מצטיין בפשטות יוצאת-דופן.
אחר-הצהריים נגיע לארץ מטעי הקפה של קורג ונתמקם בבית-המלון.

יום 12 - קורג (כלכלה מלאה)

סיורים ופעילויות בקורג, באחריות המלון בו תלונו.

יום 13 - קורג – "טיבט הקטנה" -  מייסור

הבוקר ניסע עם הרכב הפרטי לכיוון מייסור (משך הנסיעה כשלוש שעות).
מעט לפני שנצא מקורג נבקר במתחם הנרחב של הקהילה הטיבטית בהודו. מדובר בהתיישבות השנייה בגודלה מחוץ לטיבט (אחרי דהרמסאלה), המונה למעלה מ-40,000 פליטים. נסייר במנזר נאמדרולינג השייך לקהילת סנגהה, והוא משמש בית ל-5000 נזירים ונזירות. המנזר נחשב למרכז רוחני מן המעלה הראשונה והוא מהווה אתר עליה לרגל עבור המאמינים הבודהיסטים.
אחר-הצהריים נגיע למייסור ונתמקם בבית-המלון.

יום 14 - מייסור

נערוך סיור בעיר מייסור השוכנת למרגלות גבעת צ'אמונדי. יותר מכל, מייסור היא עיר של צבעים וריחות.
נבקר בכנסיית פילומנה וכן בארמון המהרג'ה הנמצא בתוך מבצר עתיק. הארמון נחשב לאחד המבנים היפים בהודו כולה.
נסור אל השוק המקומי Devaraja. שוק ססגוני להפליא. בדי הסרי, שקי התבלינים וערמות של אבקת-טיקה צבעונית, יחד עם ריחות עץ האלגום האופייני, מעורבבים בניחוחות פרחי היסמין, יוצרים מרקם חושני המותיר את רישומו על באי השוק.
נעלה בנסיעה לגבעת צ'אמונדי ולמקדש אשר בפסגתה. מכאן קיימת תצפית יפיפייה על העיר.
אחר-כך נבקר בהיכל סומנטפור -Somnathpur, הנמצא 45 ק"מ מזרחית למייסור. סומנטפור נבנתה על-ידי מלכי הוויסלה באמצע המאה ה-13 והיא אחת מיצירות הפאר של האזור.

יום 15 - מייסור - בנגלור

ניסע בחזרה לכיוון העיר בנגלור (140 ק"מ, כשלוש שעות נסיעה).
לאחר היציאה מהעיר מייסור נבקר בארמון הקיץ של הסולטאן טיפו, הממוקם על אי קטן, באמצע הנהר.
הגעה לבנגלור בשעות אחר-הצהריים. הנהג עומד לרשות הנוסעים בכל עת.

יום 16 - בנגלור

בנגלור, אשר שימשה בעבר עיר מרכזית עבור האימפריה הבריטית, מצטיינת בשדרות נרחבות, בגנים ירוקים ובארכיטקטורה קולוניאלית. בחלקה ההיסטורי של העיר מצויות כנסיות גותיות. נבקר בגנים הבוטניים, במזרקה המוזיקלית, במרכזי הקניות, באזור הבילויים ובמוקדי עניין נוספים לפי בקשת המטיילים.

יום 17  - בנגלור  - מומבאי -  תל אביב

מוקדם בבוקר נועבר לשדה-התעופה ונטוס בשעה 08:00 למומבאי, לקראת טיסה נוספת מערבה, לכיוון ישראל.

יום 18 - נחיתה בתל אביב

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  טיול לדרום הודו - טיול פרטי לדרום הודו
  טיול לדרום הודו - טיול פרטי לדרום הודו
  טיולים למזרח הרחוק
  טיול להודו
  טיולים למזרח הרחוק
  טיולים למזרח הרחוק
  טיולים למזרח הרחוק
  טיולים למזרח הרחוק

  בשיתוף עם חגי להב מלוטוס-הזהב

  טיול לויאטנם וקמבודיה למטייל העצמאי

  טרסות אורז - מקדשים עתיקים וטבע מרשים

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)