טיול בוייטנאם וקמבודיה

head-line2

טיול לוייטנאם וקמבודיה למטייל העצמאי

הטיול לוייטנאם וקמבודיה לנוסע העצמאי מהווה שילוב מוצלח אשר מפגיש אותכם עם עולם קסום של שבטי הרים, מקדשים שנחבאים בתוך הג'ונגל, טבע עשיר, תרבויות ייחודיות ומטבח משובח. שתי המדינות המרתקות ממוקמות בדרום-מזרח אסיה. אמנם הם שכנות אך המדינות הן שונות זו מזו. וייטנאם עוברת תהליך של פיתוח, בעוד שקמבודיה נשארה כפי שהייתה לפני שנים רבות. הטיול לוייטנם וקמבודיה מלווה במדריך פרטי מקומי. הצטרפו אלינו לטיול פרטי בוייטנאם וקמבודיה בלתי נשכך! 

טיול פרטי לויאטנם וקמבודיה

טיול לווייטנאם וקמבודיה עצמאי - תכנון טיול לווייטנאם וקמבודיה

יום 1 - האנוי

נחיתה בהאנוי בהתאם ללוח-הזמנים של חברת התעופה. נציג החברה ימתין לנו באולם היוצאים. מכאן נועבר לבית-המלון באמצעות רכב פרטי.
מיד לאחר שנתמקם במלון ייערך סיור בעיר האנוי, הכולל את מקדש הספרות, את פגודת  One Pillar,  ואת המתחם הקרוי
"36 רחובות בעלי-המלאכה". מתחם ציורי זה מהווה את לב האזור ההיסטורי של האנוי. אחר-כך נסייר אל אגם "החרב שהוחזרה"  ואל המקדש שיושב על אי בלב האגם: מקדש Ngoc Son.
מאוחר יותר נערוך סיור בציקלו (ריקשת האופניים התלת-גלגלית, שהיא כל-כך אופיינית לווייטנאם) ונסיים את הטיול בסמטאות הרובע העתיק ובשוק דונג-שואן.

יום 2 - נין-בין וטם-קוק (כולל ארוחת צהריים)

מיד לאחר ארוחת-הבוקר נצא בנסיעה לאזור הרומנטי של נין-בין. משך הנסיעה כשעתיים. נבקר במקדשי דין ולה. נסייר
ב- Hoa Lu - בירתה הראשונה של וייטנאם. מאוחר יותר ניסע אל מערות טם-קוק ונסייר בגדותיו של הנהר האדום, בין שדות האורז. הנהר חתר בסלעי הגיר הכבירים ויצר מערות מרהיבות. אורכה של המרשימה בין המערות הוא 127 מ' ואנו נשוט בתוכה, לאורך הנהר. המראה הירוק והדשן הנגלה למטיילים לאחר היציאה מצדה השני של המערה, הוא לא פחות מאשר מופלא. אחר-הצהריים נשוב להאנוי.

יום 3 - "פגודת הבושם" (כולל ארוחת צהריים)

כשעתיים נסיעה דרום-מערבה מהאנוי נמצאת "פגודת הבושם". למעשה מדובר בקומפלקס של פגודות ומנזרים השוכנים על גבעה רמה, המתבלטת מתוך המישורים הירוקים הפרושים לצד אגן ההיקוות של הנהר האדום. הקומפלקס כולו הוא מן הקדושים ביותר בווייטנאם, והוא מהווה מוקד עלייה לרגל למאמינים בודהיסטים מזרם המהאיאנה.
למרגלות הגבעה זורם נהר. סירות סיניות ישיטו את המטיילים אל תחילת השביל המוביל אל הגבעה. ההליכה על השביל נמשכת כחצי שעה.
במהלך הטיפוס חולפים על-פני פגודות ציוריות ואט-אט נגלים לעין נופיו הפסטורליים של האזור. התצפית ממעלה הגבעה, היא מן היפות בצפון וייטנאם. נערוך ביקור בקומפלקס הדתי של פגודת הבושם ונוכל לחזות גם בטקסים ובעולי הרגל המתפללים והמניחים מנחות לאלים. אחר-הצהריים נשוב לעיר האנוי.

יום 4 - האנוי - סאפה

נצא לדרך בשעה 08:00. נסיעה ברכב פרטי, בכביש המהיר, במעלה ההר, בואכה סאפה. משך הנסיעה כ-5 עד 6 שעות.
נתמקם במלון ומיד אחר-כך ניסע לכפר הציורי Lao Chai. בדרך וכך גם בכפר עצמו, אפשר יהיה לצפות בבני השבטים ובעיקר באנשי שבט המונג השחור. מן הכפר תתבצע הליכה בנופים הנהדרים של טרסות-האורז. נגיע עד ליישוב
Giang Ta Chai וניפגש גם עם אנשי שבט דאו.

יום 5 - סאפה - בקא (כולל ארוחת צהריים) - האנוי

נסיעה בנופים הדרמטיים, בדרך מתפתלת, אל היישוב בקא. כאן נערך אחד השווקים היפים של אסיה. אנשי השבטים מתנקזים בכל יום א' ליישוב הקטן, לבושים במיטב בגדיהם הצבעוניים, נושאים על גבם תוצרת חקלאית, חפצי אומנות, כלי כסף ועבודות רקימה ומנהלים בו מסחר ער. השוק הצבעוני מהווה מוקד משיכה פוטוגני במיוחד.
בדרך חזרה נעצור במספר כפרים של בני המיעוטים ובהם בכפר הציורי Ban Pho, בו נשוטט רגלית.
מאוחר יותר נשוב בנסיעה לעיר הבירה האנוי.

יום 6 - נסיעה למפרץ האלונג (כלכלה מלאה)

לאחר ארוחת-הבוקר תתבצע נסיעה של כשעתיים, עד למעגן הספינות של האלונג. נתמקם על סיפונה של ספינת Paradise Elegance. השייט כולל כלכלה מלאה.
מאוחר יותר יחל שייט חווייתי במפרץ שנחשב לאחד מפלאי תבל. מתוך המים הרוגעים מתרוממים יותר מ-3000 עמודים וצוקים, פרי עיצובו של הטבע. מיד לאחר שתחל ההפלגה, תוגש ארוחת-צהריים. נשוט למעמקי המפרץ, מאי לאי. המעוניינים יוכלו לשוט ברפסודות קטנות אל תוך מערות חבויות ולצפות ברפיי אלמוגים. באחד האיים נחנה ונסייר לחופיו האקזוטיים. נבקר באחת המערות היפות במפרץ: Thien Can S on Cave.
לפני ארוחת הערב תתקיים סדנת בישול קצרה.

יום 7 -  האלונג: אחד משבעת פלאי-הטבע !! האנוי - הויאן

מומלץ להתעורר השכם בבוקר, כדי לחזות בזריחה המופלאה. ניתן להצטרף לשיעור טאי-צ'י הנערך על הסיפון.
נשוט לאי טיטוב – אחד ממוקדי היופי הקסומים של מפרץ האלונג -  ונערוך בו ביקור.
נסעד ארוחת בוקר על הסיפון, תוך כדי שאנחנו חולפים על-פני מערות Thien Cung ו-Dau Go.
השייט יימשך עד השעה 10:30, אז נשוב למעגן של האלונג. נשוב בנסיעה להאנוי. משך הנסיעה בכביש המהיר: פחות משעתיים.
אחר-הצהריים נטוס לשדה-התעופה של דאננג ונועבר לבית-המלון בעיר הויאן.

יום 8 - גבעות באנה (כולל ארוחת צהריים)

הבוקר ניסע לגבעות באנה. נעלה ברכבל עוצר הנשימה אל הפסגה. מכאן נצפית על היערות הסובבים את המקום ועל מפרצי הים. באזור זה קומפלקס של גנים נהדרים ושל פארקים המקיפים כפר בסגנון צרפתי קולוניאלי. כמו-כן נסייר אל "גשר הזהב". הגשר נחנך ביוני 2018 ומיד הפך לאטרקציה עצומה. אחר-הצהריים נשוב לבית-המלון בהויאן.

יום 9 - מי סון והעיר הויאן

בבוקר ניסע לאתר ההיסטורי של My Son. המקום שוכן בעמק ירוק, מוקף בשרשרת הרים. מי-סון הינו קומפלקס של מקדשים הינדים מתקופת ממלכת הצ'מפה.
אחר-הצהריים נצא לסיור בחלק העתיק של העיר. נבקר בגשר היפני בן 400 השנה, בבית הנבחרים פוק-קיאן, בשוק הדגים, בחנויות הקטנות ואצל החייטים המקומיים.
העיר היפהפייה הויאן (Hoi An) שוכנת לשפכו של נהר טו בון, בצמוד לחוף של ים סין הדרומי. זו היא עיר נמל קולוניאלית שקפאה בזמן לפני מאה שנה, כשהנהר החוצה אותה התייבש. הויאן הייתה מרכז מסחרי במאה ה-16. בתים עתיקים ולהם גגות רעפים וכן סמטאות צרות ומעוקלות, משווים ליישוב אווירה קסומה.

יום 10 - הויאן - סייגון

בשעה 10:00 נטוס לסייגון  ונועבר לבית-המלון.
אחר-הצהריים נבקר ברחוב ההיסטורי Dong Khoi המדגיש את עברה הקולוניאלי של סייגון. נסייר בשוק בן-טן - Ben Thanh השוכן ממש במרכז העיר ואליו באים למעלה מעשרת אלפים מבקרים ביום. לשוק ארבעה שערים ראשיים, מאות חנויות ודוכני-מכירה, ונמכרים בו מוצרים מכל וכל. מה שאנחנו קוראים "משרוך נעל ועד..." מכונה בווייטנאם: "מסובין ועד זהב".
נחזה במבנים הבולטים מהתקופה הצרפתית: קתדרלת נוטרדאם, בניין הדואר ובית האופרה. נמשיך למוזיאון ההיסטורי ובו מוצגים חפצים מרתקים מימי המלחמה מול האמריקאים, וכן נבקר ב"ארמון האיחוד".
בערב נחזה במופע מרהיב בבית האופרה של סייגון.

יום 11 - הדלתא של המקונג

בשעה 08:00 בבוקר נצא כבר לדרך. נסיעה לעיירה בן-טרה (Ben Tre), היושבת על הדלתא של נהר המקונג. באזור הדלתא מצוי הנהר בשיא עוצמתו ותפארתו, מתפצל למספר זרועות, מתפתל אל תוך האדמות הפוריות של וייטנאם ונשפך אל ים-סין הדרומי. תחילה נשוט בתעלות הדלתא, בספינה ממונעת, במהלכה נגיע ל"אי הצב" - אולי היפה שבאיי שפך המקונג. נחזה בכפרים הבנויים מבתי כלונסאות פשוטים ונוכל להתרשם מאורח החיים של התושבים המקומיים. כאן נשוט בנתיבי המים הצרים, בסירות עץ קטנות. כל זוג ישוט בסירה נפרדת עם משיט או משיטה וייטנאמים. התעלות בהן נשוט חוסות לצלם של עצי קוקוס עבותי צמרת. לאחר מכן נבקר בעיירה מי-טו ונמשיך בנסיעה אל העיר קנטו, בה נלון.

יום 12 - הדלתא – סייגון - קמבודיה

לאחר ארוחת-בוקר במלון נצא לביקור בשוק הצף של קאי-רנג. מסחר תוסס וערני מתנהל על מימי המקונג. אנשי הסירות המקומיות מוכרים כאן בעיקר פירות ודגים.
נבקר בחווה מקומית לגידול סחלבים וכן נוכל לחזות בכפריים עובדים את אדמתם בשיטות המסורתיות.
נשוב בנסיעה לכיוון העיר סייגון (כשעתיים וחצי נסיעה).
נטוס לקמבודיה. נציג החברה ימתין לנו באולם היוצאים. מכאן נועבר לבית-המלון באמצעות רכב פרטי.

יום 13 - מקדשי אנגקור (כולל ארוחת ערב)

היום נצא לסיור מקיף באתרי אנגקור: קומפלקס שיש הטוענים כי הוא הקומפלקס הדתי הגדול בעולם. ואכן, יש כאן כ-100 מקדשים אשר נבנו בתקופה הקלסית של אימפריית החמר (Khmer), בין המאה ה- 9 למאה ה- 13 לסה"נ, וכיום – 1000 שנה מאוחר יותר, הם עדיין עומדים על תלם בלב הג'ונגל, ונחשבים לאחד האתרים המרשימים בעולם. נבקר במתחם המרכזי שחמשת המגדלים הסימטריים שמזדקרים ממנו, הפכו זה מכבר לסמלה של ממלכת החמהר האבודה.
אחר-הצהריים נבקר בשער הדרומי של אנגקור טום, הידוע בזכות סדרת פסלי הענק של פנים מסותתות בסלע, במקדש באיון (Bayon), בטרסת הפילים, בלפר קינג (Leper King), בקומפלקס המרכזי של אנגקור ואט וכן במקדש טה-פרום ששורשי עצי הג'ונגל מכסים את קירותיו.
לסיום, נבקר לקראת שקיעה במקדש פרה-ראפ, ממנו תצפית נהדרת אל הקומפלקס כולו.
בערב נחזה במופע ריקודים Apsara, הכולל ארוחת ערב.

יום 14 - הטונלה סאפ והכפרים הצפים, ומקדשי בנטאי סרי ובנטאי סמרה

הבוקר נערוך טיול אל האגם של טונלה-סאפ ואל הכפרים שלצדו.
הטונלה-סאפ הוא אגם רדוד בלב המדינה, המהווה חלק ממערכת של תעלות המבוססות על זרימת מים מאזור גבוה לאזור נמוך ועל גאות בעונת המונסונים. לגדותיו של האגם, חיים אלפי אנשים במעין ספינות שהפכו לבתים, ועל-כן מקומות מגורים אלו זכו לכינוי: "הכפרים הצפים".
אחר-הצהריים נבקר במתחם המקדשים של Rolous ובו נחזה במקדש לוליי הבנוי על אי קטן במרכזו של מאגר מים, במקדש בקונג - הנרחב והחשוב במבני רולוס - ובו גם מנזר בודהיסטי פעיל, וכן במקדש פרה-קו. מקדשים אלו שנבנו במאה ה-9 לספירה אינם שייכים למתחם אנגקור טום המפורסם יותר והם מהווים תוספת חשובה בעקבות הסיורים במקדשי אנגקור.

יום 15 - סיאם ריפ  - צ'לונג (כולל ארוחת ערב)

היום ניסע עם הנהג והמדריך הצמודים אלינו, ברכב פרטי, לעומק המחוזות הכפריים של קמבודיה. נוכל לחזות במראות אותנטיים של חיי המקומיים וליהנות מהאווירה הפסטורלית והרומנטית של אזורים אלו המשתרעים לצד אפיק נהר המקונג.
סך-הכל הנסיעה, כולל 2-3 עצירות, תימשך כ-6 שעות. בדרך נחנה ב-Hanchey Bamboo Resor, שנחשב לאחת הנקודות המרהיבות והפוטוגניות בנתיב הארוך והמפותל של נהר המקונג.
נגיע בסביבות השעה 16:00. צ'לונג היא עיר היסטורית קטנה עם עבר קולוניאלי והיא שוכנת על גדותיו של נהר המקונג.
הלינה במלון הבוטיק הנפלא תהווה חוויה בפני עצמה.

יום 16 - קרטייה (כולל ארוחת צהריים וארוחת ערב)

הישוב קרטייה (לעיתים קרובות נכתב קראצ'ה) נמצא 40 ק"מ צפונית לצ'לונג. נבלה את היום באזור קרטייה.
תחילה נשוטט ביישוב כדי לצפות בבתים היפים מהתקופה הצרפתית. אחר-כך נשוט בסירת מנוע על נהר המקונג רחב הידיים. נעצור באחד האיים שבלב הנהר ונטייל אל הכפרים המקומיים. כאן גם נסעד ארוחת צהריים.
אחר הצהריים צפויה לנו חוויה יוצאת-דופן: נחזה באטרקציה בה' הידיעה של קרטייה – להקות של דולפינים החיים באזור.
נשוב ללון במלון אשר בצ'לונג.

יום 17  - צ'לונג פנום-פן

זמן קצר לאחר היציאה מצ'לונג נבקר במטעים של עץ גומי. נמשיך בנסיעה של כשעה וחצי ונבקר בפגודה מן המאה ה-11 Norkor Bachey. הפגודה ששוכנת בסמוך לעיר קטנה נוספת מפתיעה ביופיה.
כעבור זמן קצר נערוך חניה קצרה בעיר המנומנמת סקון. המקום מפורסם בזכות מנת הדגל שלו... עכבישים מטוגנים.
מכאן נמשיך לעיר הבירה פנום-פן ונתמקם בבית-המלון.

יום 18 - פנום-פן  – תל-אביב

צפוי לנו יום מרתק אך לא פשוט, באתרים שנותרו כגלעד למעללים הרצחניים של אנשי החמהר רוז', בין השנים 1975-1979.
תחילה נבקר במוזיאון של כלא טואול סלנג. כאן במקום הידוע לשימצה כמיתקן S-21 הוצאו להורג באכזריות אלפי אסירים פוליטיים.
נמשיך אל מה שקרוי "שדות הקטל" – באזור Choeung Ek, כ-17 ק"מ דרומית לעיר פנום-פן. באזור זה רצחו אנשיו של פול פוט את מתנגדי המשטר, את המשכילים, את אלו שלא נשאו חן בעיניהם. סך הכל גבתה השואה הקמבודית את חייהם של כ- 1.7 מיליון אזרחים. במרכז האתר עומדת פגודה גדולה ובתוכה גולגלות של הקורבנות.
כמו-כן נבקר במרכז העיר, בארמון המלכותי ובפגודת הכסף. לסיום, נסייר ב"שוק הרוסי" המפורסם של בירת קמבודיה.
נחזור למלון להתארגנות אחרונה ונועבר לשדה-התעופה, לקראת הטיסה הבינלאומית לכיוון ישראל.

יום 19 - נחיתה בתל אביב 

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  טיול פרטי לואטנם
  halong-VIETNAM
  a-corner-of-ha-noi-NIGHT - VIETNAM
  טיולים לויאטנם וקמבודיה
  טיול לויאטנם וקמבודיה
  תכנון טיול לוייטנאם וקמבודיה
  טיול לוויטנם וקמבודיה
  טיולים למזרח הרחוק לנוסע העצמאי
  טיולים לוייטנאם וקמבודיה
  טיול לקמבודיה

  בשיתוף עם חגי להב מלוטוס-הזהב

  טיול פרטי לדרום הודו

  מסע שמפעיל את כל החושים

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)