טיול בקרטרה אוסטרל וכביש 40

מסע אל הערבות ויערות הגשם העבותים של חבל פטגוניה

head-trip

טיול פרטי מאורגן לארגנטינה וצ'ילה


טיול ייחודי בנהיגה לחובבי טבע פראי

 והינה הגיע טיול החלומות. משהו שונה וייחודי. טיול שמשנה את כללי המשחק.
הטיול העצמאי בארגנטינה וצ'ילה מציע למטיילים מסע עצום אל נופים בלתי נתפסים, כאילו שאי אפשר לא להרעיף עליהם סופרלטיבים. מסע אל הערבות הפטגוניה הארגנטינאית המזמינות לדמיון להתפתח ולהשתחרר במרחבי החופש האינסופיים של הישימון של חבל ארץ פטגוניה, המתנקשות עם האגמים החבויים בין יערות גשם עבותים והטבע הקסום של קרחוני ענק.
טיול מאורגן פרטי בארגנטינה וצ'ילה המיוחד הזה הוא מסע המאפשר לטייל במשך 24 יום עם 2 טיסות פנימיות בלבד. במהלך המסע המרתק הזה נבקר בקרטרה אוסטראל (הכביש הדרומי), שהיא אחת מהדרכים הנופיות היפות בתבל, שזורה אגמים כחולים ויערות גשם ירוקים, דרך שמשאירה אותנו פעורי פה.
ניכנס אל הערבות הרחבות של כביש 40 שבפטגוניה הארגנטינאית, כאשר מישורי הפטגוניה והשממות הצחיחות עוברים לנגד עינינו כמו סרט על רקע חוות ענק ונוף מדברי נהדר מלווה בעדרי גואנקו ולהקות של וניאנדו.
בחלקו האחרון של הטיול נגיע לשתי גולות הכותרת. הקרחון פריטו מורנו (המכונה הקרחון המתנפץ) ופארק טורס דל פיינה המלכותי.
הטיול הפרטי בארגנטינה וצ'ילה המוצע מיועד למטיילים נועזים שרוצים לגלות את פינותיה המוסתרות של חבל פטגוניה, מאזור האגמים ועד לאל קלאפטה הדרומית.

 

ארגנטינה וצ'ילה למטייל העצמאי - תכנון טיול לארגנטינה וצ'ילה

יום 1 - יציאה מתל אביב לבואנוס איירס  - פריז של דרום אמריקה

בשעות הבוקר ננחת בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה. הנציג המקומי יקבל את פניכם וילווה אותכם למלון.
לאחר התארגנות, נצא לסיור מודרך בעיר המהממת. יש האומרים שהיא יותר אירופאית מדרום אמריקאית. נבקר בכיכר מאי (Plaza de Mayo), בבית הוורוד (La Casa Rosada), בקתדרלה בבית הקונגרס, ברובע פלרמו ובשכונת רקולטה היוקרתית. נגיע גם  לרובע סן טלמו ולשכונת לה בוקה הידועה בבתיה בצבעוניים. בתום הטיול חזרה למלון.
לנים – בבואנוס איירס

יום 2 - יציאה מבואנוס איירס לברילוצ'ה – בירת אזור האגמים של ארגנטינה

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה, נציגנו בבואנוס איירס יסיע אותכם לשדה התעופה לטיסות פנימיות. נעלה למטוס לטיסה לברילוצ'ה  - כשעתיים ועשרים דקות – ובהגעה לעיר ניסע בהעברה פרטית למלון.
אחר הצהריים נצא לטיול המכונה "הסיבוב הקטן" (Circuito chico)  להכרת העיר והסביבה. ניסע לאורך גדת אגם
Nahuel Huapi. התחנה הראשונה היא הר קמפאנריו (Campanario) , אליו נעלה ברכבל אל הפסגה עד לגובה 1050 מטר. המשך הטיול לפוארטו פנואלו (Puerto Pañuelo) לתצפית. בחצי האי יאו יאו נמצא יער מדהים. שם נבצע הליכות קצרות של
כ- 3 ק"מ. השביל המפורסם ביותר הוא הנקרא Sendero de Los Arrayanes, שאורכו כ- 3 ק''מ לאורך אגם מורנו -
Lago Moreno. בסוף היום חזרה למלון.
לנים – בברילוצ'ה

יום 3 - ברילוצ'ה - הר טרונדור

נצא ליום טיול להר טרונדור (Cerro Tronador) הממוקם בגבול ארגנטינה-צ'ילה, הוא הגבוה ביותר באזור.  בשל הרעש שנוצר כתוצאה מגושי הקרח שנפרדים ההר מכונה גם "הר הרועם". הקרחונים שמשתחררים מקבלים צבע שחרחר בשל הפעילות הוולקנית שבעבר הרחוק התרחשה באזור.
נטייל לאורך שבילי היער ונגיע לתצפית על האגם מסקארדי (Lago Mascardi). בסוף היום נחזור למלון בברילוצ'ה.
לנים – בברילוצ'ה

 יום 4 - חוצים את האנדים לצ'ילה

היום נחצה לצ'ילה ונפליג באגמי האנדים היפיפיים הצבועים כחול טורקיז וירוק. בטרם נעבור את הגבול לצ'ילה נוכל ארוחת צהריים בעיירה פאוז'ה (Peulla) ומשם נמשיך כשעתיים בשייט אל פטרואה (Petrohue) השוכנת על שפת אגם כל הקדושים
(Lago todos los santos). נתרשם מהמפלים ונטייל באזור תוך שאנו עוצרים בנקודות תצפית מרהיבות מהן ניתן לראות את
הר הגעש אוסורנו, המתנשא לגובה של 2652 מטר. בשעות הערב נגיע לעיירה הקסומה פוארטו ואראס על גדת אגם ינקיוואה,
שם נבלה את הלילה.
לנים - בפוארטו ואראס

יום 5 - פוארטו ואראס – איסוף רכב שכור

בשעות הבוקר נציג מטעם חברת ההשכרה יפגוש אותכם בבית המלון למסירת הרכב מסוג SUV אשר ישמש אותכם במהלך
20 ימים הבאים. מומלץ לצאת לסיור "סובב אגם ינקיאוה" (Lago Llanquihue). הוא אחד האגמים הגדולים באזור אשר נוצר כתוצאה ממיסת קרחונים קדומים. שטח האגם 860 קמ"ר. נסיעה לעבר הר הגעש אוסורנו  (Osorno). במידה ומזג האוויר יאפשר,  מומלץ מאוד לעלות על רכבל לתצפית על האזור כולו. המשך טיול בעיירה הציורית פרוטייאר (Frutillar), אליה הגיעו ראשוני המאגרים בסוף מאה ה-19. כדאי לבקר בתיאטרון האגם (Teatro del Lago) על שפת האגם, מרכז תרבותי מהחשובים ביותר בדרום אמריקה.
לנים - בפוארטו ואראס

יום 6 - נסיעה אל כביש קרטרה אוסטראל

ברכב שכור
כביש קרטרה אוסטראל הוא אחד ממסלולים המרהיבים ביותר בעולם. נסיעה של 1200 ק"מ מפוארטו מונט אל וילה אוהיגינס(Villa O'Higgins)  , בקצהו הדרומי של צ'ילה. הסיור היפהפה הזה, הידוע גם ככביש 7, מכניס אותכם אל פינותיה החבויות ביותר של פטגוניה.  לגונות בצבע טורקיז, נהרות של מים עזים ופארקים לאומיים המגנים על מינים שונים של צמחייה בסכנת הכחדה.
נתחיל את הנסיעה דרומה לאורך כביש מספר 5 אל פוארטו מונט (Puerto Montt) ומשם אל עבר כביש קרטרה אוסטראל עד לפארק אלרסה אנדינו (Parque Nacional Alerce Andino) שהוא פארק מדהים ובו עצי Alerces   - ברושים פטגונים – עצים ענקיים שמגיעים לגיל מופלג וחלקם בני 3000 שנה, הם מהווים מין יחיד בסוגם והגבוהים ביותר באמריקה הדרומית. מומלץ להיכנס לפארק ולבצע סיור רגלי בשביל  Correntoso  עד ל- Lago Chapo. חזרה לכביש מספר 7 ונסיעה דרומה אל Caleta La Arena. שם נעלה למעבורת של כ-30 דקות אל Caleta Puelche. לאחר קבלת הרכב נסיעה של 60 ק''מ להורנופירן (Hornopiren).
לנים - בהורנופירן

יום 7 - כביש קרטרה אוסטראל – מעבורת ופארק מרהיב

ברכב שכור
בשעות הבוקר נעלה למעבורת שתיקח אותנו לקלטה גונזלו Caleta Gonzalo. משך ההפלגה היא של כ-4 שעות ובמהלכו תוכלו ליהנות מפיורדים מלהיבים. לאחר ההגעה ל- Caleta Gonzalo מקבלים את הרכב בחזרה וממשיכים בנסיעה דרומה.
מומלץ לבקר בפארק פומאלין (Pumalin) , הממוקם כ-25 ק''מ מצ'איטן (Chaiten). מדובר בפארק עצום שמשתרע על שטח של כשלושה מיליון דונמים של יערות גשם עם עצים עתיקים, אגמים, מפלים שוצפים והמון מים. הפארק פומאלין נרכש על ידי דאגלס טומפקינס מתוך מטרה להציל שטחי עתירי חי לאחר חתימת הסכם עם שלטונות צ'ילה בו אוסרים לו לבצע פיתוח אלא לשמר ולטפח אותו. הפארק מסודר, מטופח, משולט ועתיר שבילי הליכה. בסוף היום המדהים שעבר נלון על ספת האגם ילצ'ו (Yelcho).
לנים – בילצ'ו

יום 8 - כביש קרטרה אוסטראל – אל הפיורדים של פויואפי (Puyuhuapi)

ברכב שכור
לאחר כ-3 שעות נסיעה דרך הכביש הירוק והפסטוראלי, נגיע אל חופי פיורד מדהים במרגלות יער גשם ירוק, עיירת הדייגים יפיפייה פויואפי (Puyuhuapi) שהוקמה על ידי מתיישבים מגרמניה.
לאחר התארגנות במלון, ניתן לבצע הליכה של כ- 5 ק''מ בלגונה לוס פומאס (Laguna Los Pumas) . המסלול מתחיל בגזרה הצפונית של הפארק הלאומי קאולאט (Queulat) בצד הכביש הדרומי, הפונה מזרחה דרך יער גשם פטגוני שופע. לאחר 5 ק"מ של סיור תגיעו אל הלגונה היפה Los Pumas.
לנים – בפויואפי

 יום 9 - כביש קרטרה אוסטראל  - הקרחון התלוי – תופעה מרשימה

ברכב שכור
היום נוכל לטייל בחלקו הדרומי של הפארק קאולאט (Queulat). כחצי שעה נסיעה מפויואפי נמצא אחד מהקרחונים המיוחדים ביותר בעולם. הקרחון התלוי, תופעה יוצאת דופן של גוש קרח שתלוי על צוק בגובה של כ-200 מטר. מתחת לקרח מפל זולג ונשפך אל אגם. מהחניון ניתן להגיע ללגונה בהליכה של כ-3.5 ק''מ דרך יער גשם מדהים ביופיו. בפארק שלל מסלולי הליכה נוספים. למיטיבי הלכת אפשרות לטרק של כ-3 שעות אשר מטפס לנקודת תצפית קרובה יותר לקרחון התלוי. בתום הטיול חזרה למלון בפויואפי, ניתן ליהנות מאתרי ספא כגון Termas del Ventisquero הממוקמים על הקרטרה אוסטראל.
לנים – בפויואפי

יום 10 - כביש קרטרה אוסטראל  - מפויואפי לקויאיקה (Coyhaique)  - דרך שכולה קסם

ברכב שכור
לאחר ארוחת הבוקר, נסיעה דרומה לאורכה של הקרטרה אל שמורת קויאיקה (Reserva Nacional Coyhaique),
אליה נגיע לאחר כ- 5.5 שעות של נהיגה. על הדרך נחלים, נהרות, ומפלים שוצפים ואגמים כחולים.
ב- 3.5 שעות של נהיגה נגיע לתצפית "אבן החתול" (Piedra del Gato), מבנה סלעי מרשים שבנוי בצורה קמורה הצופה
ל- Rio Cisnes.
בהמשך הנסיעה בקרטרה אוסטראל נגיע ללגונה לאס טורס (Las Torres) הממוקם בשמורה ובהמשך שלל לגונות מדהימות.
בשעות הצהריים נגיע לקויאיקה. מומלץ לבקר בפארק קויאיקה, להיכנס אל תוך שביל הליכה של כ-4 ק"מ בשם Los Carreros ובסוף המסלול להגיע אל לגונה ורדה (Laguna Verde) אל תוך יער פטגוני.
לנים – בקויאיקה

יום 11 - כביש קרטרה אוסטראל  - מקויאיקה לפוארטו גואדאל (Puerto Guadal)

ברכב שכור

היום נטייל בקרטרה בחלקה הדרומי. הנקודה הבאה שמומלצת לבקר היא כפר סרו קסטיו (Villa Cerro Castillo),
שנמצא במרחק של כ-100 ק"מ מקויאיקה. נראה כי הכפר הקטן והפשוט הזה לא השתנה מעולם מאז הוקמו החלוצים הראשונים שהגיעו לאזור והוא ללא ספק פנינה על הקרטרה.
הבתים בכפר הקטן משקיפים על העמק היפהפה, בראשו נמצאת גבעת המצודה Cerro Castillo, שצריחיו מכוסים שלג הם אכן כמו קירות טירה ענקית. הר זה וסביבתו מוגנים על ידי שמורה לאומית בעלת שטח עצום, בה ניתן למצוא מסלולי הליכה רבים דרך הנוף המרהיב.
ניתן לנסוע כ- 40 ק"מ מסרו קסטיו לריו איבאנייז (Rio Ibañez) למפלים בעלי זרימה כבירה שלא כל כך מוכרים. לשם כך עליכם לנסוע כ-20 דקות לפוארטו איבאנייז (Puerto Ingeniero Ibañez)  ומשם לנסוע כ-7 ק"מ למפל. נחזור לכביש הקרטרה וניסע אל פוארטו גואדאל (Puerto Guadal), הממוקם באגם קררה (Lago General Carrera), שהוא האגם הגדול ביותר בצ'ילה וחצוי בין צ'ילה לארגנטינה. האגם מחלק מצד אחד את הערבה הצחיחה והשטוחה הפטגונית ומהצד השני לכיוון הקרטרה האנדים המרשימים המתחילים לעלות ושולטים באופק עם פסגות קרח מושלגות.
לנים – בפוארטו גואדאל

יום 12 - כביש קרטרה אוסטראל - מערות השיש

ברכב שכור
כשעה נסיעה מהמלון ניתן להגיע לפוארטו ריו טרנקילו (Puerto Rio Tranquilo). מומלץ לצאת לשייט קיאקים אל מערות שיש מדהימות. האתר ממוקם סמוך לעיירה פוארטו טרנקילו (Puerto Tranquilo).
מערות השיש ממוקמות באגם קררה. סלעי שיש הנופלים לאגם עשויים מאבן גיר ומהווים מראה שאין כמותו. מומלץ לשלב טיולי הליכה באזור. בסוף היום נחזור חזרה לפוארטו גואדאל.
לנים – בפוארטו גואדאל

 יום 13 - מהאנדים הצ'יליאנים לערבה הפטגונית

ברכב שכור
היום נחצה את הגבול לארגנטינה. לאחר ארוחת הבוקר ניסע מזרחה דרך כביש מספר 265 כאשר האגם קררה  לנגד ענינו. לאחר נסיעה של כשעתיים וחצי נגיע לעיירה בשם צ'ילה צ'יקו (Chile Chico). משם חוצים את הגבול דרך מעבר נהר חיינמני
(Paso Rio Jeinemeni)  ומגיעים לעיירה ארגנטינאית בשם לוס אנטיגואוס (Los Antiguos).
מומלץ להצטייד באוכל להמשך הדרך.
הנסיעה ממשיכה לאורך כביש מספר 43 המשתלב עם כביש 40 המפורסם. לאחר כשעתיים נסיעה מומלץ לסטות שמאלה ולבקר במערת הידיים (Cueva de Las Manos). המערה ממוקמת בתוך הפארק הלאומי פרנסיסקו פריטו מורנו בתוך קניון נהר פינטורס (Rio Pinturas). באתר תמצאו אוסף של אומנות מתקופת האדם הקדמון וצליליות כפות ידיים מצוירות על קירות המערה. מומלץ לבצע סיור מודרך מקומי. נמשיך את הנסיעה דרומה אל תוך כביש 40 כאשר הטופוגרפיה מתחילה להשתנות.
בעיירה Bajo Caracoles פונים מערבה ונכנסים אל כביש מספר 39 אשר תוביל אותנו למלון בלגו פוסדס.
לנים – בלגו פוסדס

יום 14 - אל תוך כביש 40 בפטגוניה  - דרך הערבות והנוף המדברי

ברכב שכור
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את המסע שלנו בכביש 39 על מנת להתחבר בחזרה לכביש 40. הנוף הוא מדברי ונהדר עם עדרי גואנקו. מדי פעם תוכלו לראות בצדי הדרך חוות (Estancias). לאחר כ-6 שעות נסיעה נגיע לתחנה הבאה: גוברנדור גרגורס (Gobernador Gregores), עיירה קטנה של 7000 תושבים, מוקפת רמות וממוקמת במקום אסטרטגי. האזור מציג את הנופים והצומח של המערכת האקולוגית המבוזרת ביותר במחוז.
לנים – בגוברנדור גרגורס

יום 15 - מפגש עם האגמים – הגעה לאל צ'לטן (El Chalten)

ברכב שכור
נצא לאחר ארוחת הבוקר לכיוון דרום ונתחבר שוב אל כביש 40. לאחר כשעה וחצי נסיעה נוכל לראות בצד ימין את אגם קרדיאל (Lago Cardiel) , שניזון מנהרות הרים רבים וממדרונות שמקורם בסלעים הוולקנים. נעבור דרך עיירה קטנה מאוד ונידחת בשם "טרס לגוס" (Tres Lagos)  ובהמשך מומלץ לעצור בתחנת דלק להתרעננות. הדרך מתקרבת לאגם ויידמה (Lago Viedma)  המדהים, הניזון מקרחון ויידמה בפינה המערבית שלו ואורכו של האגם כ-80 ק''מ.  באגם שלל קרחונים וצוקי גרניט מרשימים.
נפנה אל תוך כביש 23 שיוביל אותנו לאל צ'לטן. צוקי הגרניט מתחילים להשתקף באופק, כאשר מצד שמאל ניצב הר טורה
(Cerro Torre) ומצד ימין הר צ'לטן (Cerro Chalten).
בשעות אחר הצהרים הגעה לאל צ'לטן, הממוקמת במרכז שדה קרח עצום. מדובר בעיירה קטנה שאמנם מנותקת, אך מושכת המון מטיילים מיטיבי לכת. העיירה נבנתה בשנת 1985 במטרה לעבות את ההתיישבות באזור שהיה במחלוקת עם צ'ילה והפכה
ל"בירת הטרקים של ארגנטינה" ומהווה חוויה יוצאת דופן של שבילי טרקים שונים בנוסף לעלייה להר פיץ רוי.
בעת ההגעה נתמקם במלון למנוחה ונתכונן לארוחת ערב באחת המסעדות שבעיירה.
לנים – באל צ'לטן

יום 16 - אל צ'לטן (El Chalten) – בירת הטרקים של ארגנטינה

ברכב שכור
הר הגעש פיץ רוי (Fitz Roy) ממוקם ליד אל צ'לטן והוא נחשב לאחד ההרים המאתגרים ביותר לטיפוס בעלם. האזור כולו נמצא בתוך תחומי הפארק הלאומי Los Glaciares, בו הרים עוצרי נשימה, לגונות יפהפיות, יערות צפופים, קרחונים ענקיים ונחלים משתלבים בכדי לגרום למבקרים להתרגש שוב ושוב. במרחק הליכה מהמלון תוכלו למצאו שלל שבילי טרקים. מומלץ לבצע את הטרק ללגונה טורה (Laguna Torre) המפורסם. הוא טרק ברמת קושי גבוהה אך אחד מהיפים. הטרק עובר דרך עמק פיץ רוי ומכיל לאורך הדרך שלל תצפיות פנורמיות. בסופה של ההליכה תגיעו ללגונה יפיפייה מוקפת הרים וקרחונים. אורך הטרק הוא של כ-7 שעות הלוך-חזור.
לנים – באל צ'לטן

 יום 17 - טרקים ואל צ'לטן ונסיעה לאל קלאפטה

ברכב שכור
את הבוקר נוכל לנצל לטרק בלגונה קפרי (Laguna Capri). ב- 40 דקות הראשונות של הטרק הולכים במדרון עד לכניסה לעמק שממנו נוכל ליהנות מהנוף המשקיף להרים של הפארק הלאומי לוס גלסיארס - Los Glaciares. ממשיכים אל תוך היער הפטגוני. ממשיכים דרומה עד שמגיעים ללגונה קפרי, ממנה רואים את הנוף הייחודי של הר פיץ רוי ופסגותיו.  במהלך הטרק ניתן יהיה לגלות את עולם החי האנדמי. חזרה לאל צ'לטן. אחר הצהריים ניסע לאל קלאפטה (El Calafate). רק 220 ק"מ מפרידים בין 2 העיירות.
הנסיעה לאל קלאפטה היא נוחה ומעניינת (הדרך סלולה). ניסע דרך כביש 23 אל הצומת עם כביש 40 לאורך אגם ויידמה. לאחר כ-15 ק"מ נסיעה נגיע ל- לLa Leona לעצירה טכנית. כ- 60 ק''מ דרומה נגיע לאגם ארחנטינו (Lago Argentino), האגם הגדול ביותר בארגנטינה והשלישי בגדולו בדרום אמריקה. הוא נמצא בתוך הפארק Los Glaciares וניזון נהרות רבים כגון נהר La Leona ונחלים שונים השופכים מים מההרים. מי האגם נשפכים אל תוך האוקיאנוס האטלנטי דרך נהר סנטה קרוז.
בשעות הערב נגיע לאל קלאפטה, עיירה מסבירת פנים המשמשת כבסיס לטיולים לקרחון המתנפץ המפורסם בעולם והפלגות לקרחון אופסלה (Upsala).
לנים – באל קלאפטה

 יום 18 - הפלגה לקרחון אופסלה וספגאציני (Spegazzini) – שייט בין הקרחונים

ברכב שכור
מוקדם בבוקר נסיעה אל נמל פונטה בנדרה (Punta Bandera)  הממוקם כ-50 ק"מ מעיירת אל קלאפטה. נעלה לספינה השטה בין גושי קרח צפים מרהיבים, מעין איים צפים של קרח בצבע טורקיז-כחול, אשר ניתקו מהקרחון. נגיע לקיר הקרח העצום של קרחון אופסלה בגובה של כ-70 מטרים. מראה מדהים ביופיו. הספינה ממשיכה את דרכה אל עבר קרחון ספגאציני, שהוא הקרחון בו קיר הקרח הגבוה בעולם העשוי להגיע בגובה של כ-143 מטר. בעת ההגעה לתעלת ספגאציני נרד ל-"מפרץ הקרחונים"
(Bahia de Los Glaciares)  ונבצע הליכה של כשעה וחצי ביער לאורך החוף ובמהלכו נעצור בתצפיות מרשימות של מפרץ הקרחונים. נגיע ל- Refugio Spegazzini, מבנה חדש שהוא נקודת תצפית אל הקיר העצום של הקרחון.
לאחר ארוחת הצהריים נחזור לנמל ומשם למלון.
לנים – באל קלאפטה

 יום 19 - פריטו מורנו – הקרחון המתנפץ המפורסם בעולם

ברכב שכור
את היום הזה מומלץ להקדיש לגולת הכותרת של הטיול. קרחון פריטו מורנו, המכונה "הקרחון המתנפץ".
מדובר בתופעת טבע יוצאת דופן. הקרחון מתקדם במהירות של 2 מטר ליום והוא אחד מהמעטים שאינו בנסיגה. התקדמותו לכיוון אגם ארחנטינו (Lago Argentino) יוצר מעין סכר שחוצה את האגם ומאחר ואין פתח ניקוז מפלס המים באגם נחל ריקו
(Brazo Rico)  שבצד השני של הקרחון עולה עד לגובה של 30 מטר. הפרשי הגובה בין הצדדים גורם ללחץ אדיר ובסופו של דבר להתבקעות וקריסת סכר הקרח. אל מול חזית הקרחון נבנתה מרפסת המאפשרת לצפות בשבירות קטנות של גושי קרח גדולים הקורסים אל מי האגם המתרחשות בעונת הקיץ. תופעה זו יוצרת רעש של "בומים"  מרשימים ביותר.
ניתן גם לבצע הליכה על קרחון (מותנה בכושר הגופני של המטיילים ובגילם).
לנים – באל קלאפטה

 יום 20 - חוצים את הגבול חזרה לצ'ילה – נפרדים מארגנטינה

ברכב שכור
ניתן לבקר בשעות הבוקר במוזיאון הקרחון (Glaciarium), מרכז מודרני המוקדש להפצת המידע על הקרחונים הפטגונים. אחד ממרכזי פרשנות הטובים ביותר בעולם במה שקשור לתופעת הקרחונים.
אחר הצהריים ניסע אל הגבול עם צ'ילה ומשם נגיע בסוף היום לעיירה פוארטו נטאלס, שתשמש אותנו כבסיס לטיול לפארק טורס דל פיינה למחרת. הנסיעה לפוארטו נטאלס היא של כ-4 שעות. בסוף היום נגיע לפוארטו נטאלס.
לנים – בפוארטו נטאלס

 יום 21 - הפארק הלאומי טורס דל פיינה (Torres del Paine)

ברכב שכור
היום מומלץ לבקר בפארק טורס דל פיינה (Torres del Paine), המשתרע על פני כ-2400 קמ"ר באזור שהוא כולו טבע פראי. בשמורה המדהימה הזאת ישנם שלל קרחונים, אגמים, מפלים. כל זה על רקע 3 צוקי גרניט הנראים כמגדלים והם הסממנים הבולטים שלה.
ברחבי השמורה נפרסו אין ספור מסלולי הליכה המובילים לנקודות תצפית מרשמיים כאשר המפורסמים שביניהם הם המפל הקטן, המפל הגדול, מפל פיינה, לגונה אמארגה ומפל פיינה. נעבור את הלילה ואחד הלודג'ים שבתוך הפארק.
לנים – בפארק טורס דל פיינה

 יום 22 - יום נוסף בפארק טורס דל פיינה – נסיעה לפוארטו נטאלס

ברכב שכור
אין כמו לקום בבוקר, לפתוח את הווילון ולראות את מגדלי הגרנית הכבירים אל מול עיננו. עבור חובבי הטבע הוא אחד מה מראים היפים שניתן לחוות. מומלץ לטייל יום נוסף בשמורה, לבקר באגם גריי
(Lago Grey) ולערוך הליכות נוספות ברחבי הפארק. על הדרך נראה חיות בר מקומיות, הנינדו (יען בר דרום אמריקאי), הגואנקו, ואם יתמזל מזלנו נוכל לצפות בריחוף הקונדור (הנשר האנדי). בסוף היום נחזור לפוארטו נטאלס.
לנים – בפוארטו נטאלס

יום 23 - נסיעה לפונטה ארנאס וטיסה חזרה לארץ

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה של פונטה ארנאס ונחזיר את הרכב השכור. נטוס לסנטיאגו ומשם חזרה לארץ דרך יעד ביניים באירופה.

יום 24 - נחיתה בתל אביב

נחיתה בתל אביב וסוף המסע המרתק!

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  טיול בדרום ארגנטינה וצ'ילה
  טיול עומק בארגנטינה וצ'ילה
  טיול פרטי לארגנטינה וצ'ילה
  טיול קרטרה אוסטרל
  טיול קרטרה אוסטרל
  טיול קרטרה אוסטרל
  טיול בקרטרה אוסטרל
  טיול קרטרה אוסטרל
  טיול בכביש 40 ארגנטינה
  טיול מאורגן פרטי לארגנטינה
  טיול בטורס דל פיינה
  טיול פרטי לארגנטינה וצ'ילה
  טיול בקרטרה אוסטרל
  טיול פרטי לארגנטינה
  טיול עצמאי לפטגוניה
  טיול קרטרה אוסטרל
  טיול לארגנטינה
  טיול לפטגוניה
  טיול לארגנטינה

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)