טיול לאקוודור וגלפאגוס

head-line2

טיול לאקוודור וגלפאגוס למטייל העצמאי

אקוודור בדגש טבע

אקוודור וגלפאגוס למטייל - תכנון טיול לאקוודור

 יום 1 - יציאה מתל אביב, נחיתה בקיטו

הטיול שלכם לאקוודור וגלפאגוס יתחיל בטיסה מתל אביב לקיטו, עיר הבירה של אקוודור. עם הנחיתה נציגנו יקבל אותכם ויעביר אותכם למלון. אחר הצהרים נצא לסיור רגלי להכרות עם העיר ההיסטורית.
לנים - בקיטו.

יום 2 - סיור בקיטו ובמוזיאון אמצע העולם

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בעיר היפה קיטו, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. ביקור בקתדרלה המרכזית, ארמון הארכיבישוף, בית העירייה, ארמון הנשיאות ואטרקציות תיירותיות סביב כיכר העצמאות. כל עוד מזג האוויר יאפשר, נעלה ברכבל לאתר ונהנה מנופים מדהימים של העיר קיטו, הר הגעש קוטופקסי והעמקים שמסביב. ממשיכים בסיור למוזיאון קו המשווה, אטרקציה מדהימה. אפשרות לעמוד עם רגל אחת על החצי הצפוני של כדור הארץ והשנייה על החצי הדרומי. השם אקוודור עצמו נובע מכך שקו המשווה עובר במדינה. חזרה לקיטן
לנים - בקיטו.

יום 3 -הג'ונגל האמזוני – La Selva Lodge

בשעות הבוקר, העברה לשדה התעופה לטיסה לקוקה. בשדה התעופה הבינלאומי של קיטו יפגוש אותך אחד מנציגי La Selva Lodge. כאן הם יסייעו לכם בתהליך הצ'ק-אין ויתנו לכם תדרוך קצר על המסע. לאחר טיסה מסחרית של 30 דקות לפוארטו פרנסיסקו דה אורלאנה "אל קוקה", נציגנו יעביר אתכם בתחבורה פרטית לרציף הראשי של העיר בנהר הנאפו. השעתיים הקרובות יהיו על קאנו ממונע במורד הנהר במה שתהיה תחילתה של חוויה בלתי נשכחת ביער הגשם הטרופי, האמזונס. בתום שיט הקאנו הממונע יורדים ברציף הראשי של La Selva ומתחיל המפגש הקרוב הראשון שלכם עם יער הגשם והחלק האחרון של הטיול ללודג' יושלם בסירת קאנו. אחר הצהרים - נצא ליער הגשם. אחד ממדריכי הטבע ייתן לכם מידע בסיסי על יער הגשם הטרופי, האמזונס וכיצד La Selva פועלת.
לינה בג'ונגל האמזוני

יום 4 - הג'ונגל האמזוני

לאחר ארוחת הבוקר מוקדמת  נצא להליכה של 25 דקות ונגיע ל מגדל תצפית. בנייה מדהימה זו תאפשר לכם לטפס 35 מטרים מעל היער. מדריכי הטבע והילידים יעזרו לכם לזהות את הציפורים הצבעוניות של האמזונס, אולי אפילו פרימטים מסוימים. בדרך חזרה מהמגדל יש אפשרות לקחת את שביל Tucaneta שבו המדריך הילידי שלך יכול להראות לך כמה צמחי מרפא עדיין בשימוש היום המדריך נטורליסט שלך יספק לך מידע מעניין על האקולוגיה וההיסטוריה הטבעית של האמזונס.
לאחר ארוחת הצהרים נצא להליכה בשביל צ'אראפה הנמשכת כשעה ומתחיל בלודג' ומסתיים בקצה הלגונה. זהו לולאה נהדרת בה ניתן לראות יונקים, קופים וציפורים שונים המתקרבים ללגונה בשלב זה בחיפוש אחר מזון. הזדמנות צפייה בשקיעה האמזונית מהמים בקאנו.
לינה בג'ונגל האמזוני

יום 5 - הג'ונגל האמזוני

היום תעשו את דרככם חזרה לנהר הנאפו ותצאו לשייט בקאנו ממונע אל ליקוקי החימר, אחד התצוגות המרתקות ביותר של עולם הפרא. מאות תוכים ותוכים מתאספים כאן כדי לאכול את האדמה העשירה במינרלים, חלק חשוב מהתזונה שלהם. משקפת חיונית כדי באמת לתפוס את הרגע. לאחר ליקוקי החימר ניקח אתכם לחוות את הפעילות התרבותית שלנו. אשת קיצ'ואה מהאמזונס תקבל את פניכם במרכז הקהילתי שלהם כדי לחלוק את חיי הקיצ'ואה שלהם. ההזדמנות המיוחדת והייחודית ללמוד עוד על אנשי האמזונס.
אחר הצהרים נצא  מהלודג' לקצה לגונת גרזאקוצ'ה (Garzacocha Lagoon). ההליכה הזו היא חוויה מדהימה והזדמנות המושלמת ליהנות מיופיו של היער המדהים הזה. ניתן להבחין בקבוצות של קופי תמרין שחורי מעטפת. אולי גם טפירים. המדריך הנטורליסט שלכם יסביר על כל היצורים השונים שניתן למצוא ועל כל היצורים השונים שניתן למצוא, כפי שגם  כמה מהצמחים הרפואיים שהם משתמשים בהם במשך אלפי שנים. בתום הסיור נחזור ללודג' בקאנו.
לינה בג'ונגל האמזוני

יום 6 - הג'ונגל האמזוני טיסה לקיטו 

היום נפרדים מהלודג'. שיט בקאנו הממונע ייצא במעלה הזרם חזרה לקוקה (Coca), שם נציגינו ייקחו אתכם לשדה התעופה בכדי לסייע לכם לעלות על המטוס בבטחה. עם הנחיתה העברה למלון בקיטו. אחר הצהרים חופשי.
לינה בקיטו.

יום 7 - יער עננים מינדו (Mindo) 

היום נצא מקיטו לשמורת יער עננים מינדו, שנמצאת במרחק שעתיים נסיעה בלבד. נהיה ביער הגשם הלח, גן עדן לחובבי טבע עם כל סוגי הפרפרים, הצמחים והציפורים. יער העננים ידוע כיעד מצוין לצפייה בציפורים והוא ביתם של כ-500 מינים שונים של ציפורים, כולל טוקנים וציפורים נדירות רבות אחרות. הכפר מינדו עצמו ממוקם במרכז השמורה והוא כפר ציורי עם מבני עץ בסגנון פסטורלי. נמשיך את היום בביקור בשמורת הסחלבים המרהיבה אל פהומה ומשם נמשיך חזרה לקיטו בסוף היום.
לינה בקיטו.

יום 8 - השוק באוטואלו 

לאחר ארוחת הבוקר ניסע צפונה דרך העמקים הצבעוניים של גוארבמבה וקיימבה. לאחר נסעה של כשעתיים נגיע לאזור הכפרי המדהים של הרי האנדים, למחוז אימבבורה. שוק האומנות אוטאבלו הוא השוק המפורסם והציורי ביותר בדרום אמריקה. השוק מהווה מקום מפגש לקניות, מיקוח ופטפוטים, כאשר תושבי האזור מחליפים תוצרת מקומית, כלים, סירים ומחבתות או טקסטיל. נבקר בשוק הצבעוני והמפורסם. עבור המקומיים, השוק הוא לא רק מקום לקנות ולמכור, אלא גם מקום התכנסות. עבור מטיילים, השוק הוא מקום בו תוכלו להתרשם מקרוב עם המקומיים ולהתפעל מהאמנות שהם יוצרים בעבודת יד. נבקר בכפרים באזור ונחזור לקיטו בתום הסיור.
לינה בקיטו.

יום 9 - נסיעה לאורך שדרות הרי געש, ביקור בבניוס (Baños)

נעזוב את קיטו ונצא דרומה, דרך מרכז שדרת הרי הגעש, אל בניוס, עיירה שקטה ויפה הממוקמת בין האנדים לג'ונגל האמזונס, מוקפת בצמחייה עבותה ומפורסמת בסמיכותה למעיינות חמים. הר געש פעיל.Tungurahua Baños זו עיר עלייה לרגל המפורסמת בכנסיות הקולוניאליות המרשימות שלה. נבקר במפל המהמם, המפל הגבוה באזור, Pailon Del Diablo. נעלה ברכבל לחציית הנהר – נהר הפסטה המלכותי עובר לכל אורכו של באנוס, זורם בין צוקים במרחק עשרות מטרים מהמצוק בו שוכנת העיירה. אזור מצוקים בולט במיוחד נמצא בשוליים המערביים של העיר, שבו סדרת צוקים ויובלים עמוקים במיוחד יוצרים נוף עוצמתי.
לינה בבניוס

יום 10 - ביקור בפארק קוטופאקסי -  הליכות בלגונות - שוק מקומי  ונסיעה חזרה לקיטו

לאחר ארוחת הבוקר נבקר הפארק הלאומי קוטופקסי (Cotopaxi)  עד להר הגעש השני בגובהו, והפעיל עדיין, באקוודור. נצא להליכות בבסיס ההר על מנת  להתבונן בצורות האקולוגיות המרתקות ונטייל רגלי בלגונת Limpiopungo- שם נפגוש בעופות מים ייחודיים. נבקר כפר אינדיאני מרשים בשם ססקילי (Sasquili). בימי חמישי, מתקיים בכפר שוק ססגוני וצבעוני בו המקומיים מתהדרים בתלבושותיהם העממיות. בשוק תמצאו שפע דוכני פירות וירקות, אריגים צבעוניים, חפצי אמנות וכבשים. בתום הטיול ניסע חזרה לקיטו.
לינה בקיטו.

יום 11 - יציאה מקיטו לגלאפגוס -  San Cristobal Airport

העברה (Shuttle) לשדה התעופה לטיסה לארכיפלג גלפאגוס .

איי גלפאגוס

 

איי גלפגוס הם חלק ממערכת הפארקים הלאומיים של אקוודור מאז 1959, למרות שהם נמצאים כ-1,000 קילומטרים מערבית ליבשת. האיים הוולקניים, שחלקם עדיין פעילים, הם ביתם של מגוון צמחים, ציפורים ויונקים, שחלקם ייחודיים לאזור. כאן פיתח צ'ארלס דרווין את התיאוריה שלו על מקור המינים. הארכיפלג מורכב מכ-16 איים עיקריים, 6 איים קטנים יותר וכ-10 סלעים ואיונים קטנים יותר. סיורים באי נערכים בסירה במסלול קבוע מראש. הדרך להגיע לאיים הללו מהיבשה (קיטו או גואיאקיל) היא לטוס לשדה התעופה בלטרה באחד האיים. פעמיים ביום יורדות שייט בסירה מהסירה העוגנת מול החוף אל החוף בליווי מקצועי. רוב ההפלגות יוצאות מהאי סנטה קרוז, שם נמצא נמל התעופה בלטרה ממש לידו. איים רבים אינם נגישים לחלוטין. סוגי כלי השיט נעים מכלי שייט איטיים ועד יאכטות יוקרה.

ספינת המסע גלאפאגוס לג'נד

ספינה מפוארת זו, עם קיבולת של 100 אורחים, מציעה את הקסם של האיים הקסומים; הוא עדיין קטן מספיק לחוויה אינטימית יותר עם חברים ובני משפחה. עם שלושת הסיפונים השונים שלה, גלפגוס לג'נד מציעה מגוון גדול של אזורים חברתיים נוחים ומרווחים מבלי לאבד את תחושת האינטימיות שלה. הסיפונים הפתוחים והפנטסטיים מאפשרים לכם להתפעל מהחי והצומח של האיים, ליהנות מברביקיו בלילה, או להשתזף באזורי הבריכה והבר. נצלו את האודיטוריום הפנימי המרווח שלו לכנסים חשובים. הפילוסופיה שלנו מבוססת על סביבה ללא פורמליזם או נימוסים קפדניים.
לאחר הנחיתה באיים המדריכים המקומיים יקבלו את פניכם ולאחר נסיעה של כמה דקות באוטובוס, נגיע למזח ונעלה לספינה.

מרכז המבקרים וגבעת טיחרטס (Tijertas Hill) באי סן קריסטובל (San Cristobal)
עם ההגעה אל האי נסייר במרכז המבקרים (Interpretation Center) , מקום מושלם להיכנס אל ההיסטוריה של האיים, הגיאולוגיה, סביבת הטבע הייחודית שהם יוצרים, בעלי החיים הייחודיים לאיים, מזג האוויר באזור ועוד. נעלה לגבעת טיחרטס (Tijeretas Hill)  ונצפה בציפורי פרגטה (Frigatebird) (עוף הפיראטים), מין עוף ימי ממשפחת הפרגטיים שבסדרת השקנאים.  ביקור במוזיאון הטבע ובמוזיאון המתעד את היסטוריית חקר האיים והתיישבות האדם בהם.

יום 12 - מפרץ גרדנר, איים קטנים גרדנר ואוסבורן  - אי איספנולה

גרדנר ביי

ממוקם על האי אספניולה, מפרץ גרדנר מורכב מחוף נרחב של חול אלמוגים לבנבן עם מספר מושבות של אריות ים גלאפגוס. ניתן לצפות בציפור לעג אנדמית של Española, בדרך כלל בקבוצות קטנות להגן על הטריטוריות שלהם. מומלץ לצלול עם שנורקל, במיוחד סביב חרוט הטוף הקטן השקוע למחצה הממוקם מול החוף. אפשרות לראות כרישים לבני-שונית בעלי ראש לבן, קרניים, אריות ים ומגוון דגי שונית צבעוניים. זה בעצם יום של שמש וחוף, לצד פעילויות שנורקלינג וקיאקים. בנקודות סלעיות מסוימות של קו החוף, תוכלו לראות גם איגואנות ימיות, ציצים כחולי-רגל צוללים במים, סרטני סאלי קלים רגליים, וציפורי חוף קטנות וקעקועים נודדים (vagabundos) ואבני תורן (vuelvepiedras).

פוארטו סוארז

בקצה הדרום-מזרחי של גלאפגוס שוכן אספניולה, האי העתיק ביותר בארכיפלג, שהוא ללא ספק מקלט מעולה לציפורים בו תוכלו לצפות בציצי כחול-רגל, ציצי נסקה, ציפורים טרופיות אדומות-גב, שחפים בעלי זנב סנונית, ציפור הלעג אספניולה, ומאפריל עד דצמבר מגיעים לקנן כ-12,000 זוגות אלבטרוסים מנופפים. הזדמנות לצפייה במושבות אריות הים, באיגואנות הימיות הצבעוניות ביותר, בלטאות לבה ובנוף היפה של הפרח שבו המים יורים 75 רגל (23 מטר) באוויר. התפאורה הדרמטית בין הצוקים השחורים, הגלגול הבלתי נגמר וההתרסקות של הגלים שמתחת; טקסי החיזור המורכבים של האלבטרוס (ציפורים שמזדווגות לכל החיים) הופכים את אספניולה לגולת הכותרת של הטיול שלכם. הטיול מעניין מאוד גם בשל מאפייניו הגיאוגרפיים, המורכב מאזור צחיח לחלוטין עד מעבר של צמחייה עם צמחים קוצניים בעיקר.

יום 13 - "נקודת הדואר"  - האי פלוריאנה

בצדו הצפוני של פלוריאנה נמצא מפרץ הדואר. את שמו קיבל בשנת 1793, על ידי קפטן ג'יימס קולנט, שהתקין חבית עץ שתשמש מלחים כסניף דואר. ימאים ישלחו שם מכתבים, אחרת למלח אחר, שיהיה בדרכו חזרה הביתה, שייקח איתו את המכתב ויעביר אותו לנמען. כיום, המסורת עדיין חיה ותיירים ישאירו אחריהם מכתבים וגלויות, בתקווה שתיירים אחרים ייקחו אותם, בחינם, חזרה לארצם. זמן האספקה יכול לקחת ימים, שבועות או אפילו עד שנים! עם זאת, היו מקרים בהם המכתב מגיע חזרה הביתה לפני שהשולח עושה זאת!הזמנות לראות פרושי דרווין, סבכי צהוב ולטאות לבה. ישנן הזדמנויות נהדרות לשנורקלינג לראות צבי ים ירוקים באוקיינוס השקט ואריות ים שובבים בחופים הראשיים. יתר על כן, אי זה ידוע בעיקר בזכות הצמחייה האנדמית שלו: Scalesiavillosa, Leococarpuspinnati dus ומפעל הטחנה של גלפאגוס.

מצפה קורמון

ממוקם על האי פלוריאנה הדרומי של הארכיפלג, כולל חוף זהוב-ירקרק עשיר באוליבין. זהו אוסף של גבישים וולקניים שמקורם במעטפת כדור הארץ ומורכבים מאלומיניום, סיליקה, מגנזיום וברזל, כמו גם שרידי טוף שחוקים, שכולם אחראים לצבעו הייחודי של החול. לא רחוק בפנים הארץ, אגם מליח ביתם של מגוון ציפורים נודדות וחופיות, הוא גם אידיאלי לצפייה בפלמינגו. אחוז די גדול של פלמינגו החיים בבריכה אחת בודדת בהתחשב בכך שכל אוכלוסיית גלאפגוס פלמינגו מסתכמת רק בכ -1,200 עד 1,500 פרטים המפוזרים ברחבי הארכיפלג. הפלמינגו נוטים לנדוד מאי לאי בחיפוש אחר מזון, אך לעולם לא מנסים לטוס לכיוון אקוודור היבשתית. אבותיהם מגיעים מהקריביים. השביל ממשיך לחוף חול לבן יפהפה, אחד מאתרי הקינון החשובים ביותר של צבי הים הפסיפי הירוק. חשוב להימנע מהליכה במים בגלל קרני העוקץ שעלולות להסתתר בחול, שעלולות להיות מסוכנות אם דורכים עליהן בטעות. מהחוף ניתן להבחין בצבי ים, ציצים כחולי-רגל צוללים למים וכרישי שונית קטנים המרחפים לאורך קו החוף בחיפוש אחר מזון.

יום 14 -  האי סנטה קרוז – גבעת הדרכון – Dragon Hill

צפונית-מערבית לאי סנטה קרוז, נמצאת גבעת הדרקון, בה תמצאו מינים שונים של חי וצומח. מאחורי החוף, תיהנו מהבריכה שהיא לעתים קרובות ביתם של פלמינגו. לאורך השביל תוכלו לראות מגוון זוחלים, בעיקר איגואנות יבשתיות, שנראות כמו דרקונים בגלל הטפרים והפסגות הדוקרניות שלהן. איגואנות צעירות נטרפות בקלות על ציפורים ונחשים טורפים; אחרת, הם יכולים לחיות עד גיל 60. ניתן לראות צמחייה נרחבת כמו יער של עצי מקל קדוש (burseras), שהמראה שלהם משתנה בהתאם לעונה. היער הוא ביתם של מגוון ציפורים, כגון ציפורים לועגות, פרושי דרווין, סבכי צהוב ויונים גלאפגוס. כאן חיים בעלי כנף כגון לוכד הזבובים האדמוני (Vermillion Flycatcher), ינשוף קצר אוזניים וסוגים שונים של פרושים.

יום 15 -  שמורת צווים - טיסה לקיטו

לאחר נסיעה של 45 דקות באוטובוס נגיע לרמות סנטה קרוז, הממוקמות צפונית-מערבית לנמל איורה, שם נמצא שמורת טבע עם צבי יבשה ענקיים בסביבתם הטבעית. זוחלים עצומים ואיטיים אלה אחראים לשמו של האי ולכן, התקרבות אליהם במשכנם הלח והמיוער היא תמיד הרפתקה מעוררת השראה. הם יכולים לשקול בין 250 ל -300 ק"ג ויכולים לחיות עד 200 שנה.  נבקר גם בצינורות לבה או במנהרות, שהן תוצאה של התפרצויות רבות שהתרחשו באי מאז היווצרותו.
העברה לשדה התעופה לטיסה לקיטו. עם הגעה והעברה  למלון.
לינה בקיטו

יום 16 -  נפרדים מאקוודור

בהתאם לשעת הטיסה, העברה פרטית לשדה התעופה לטיסה לתל אביב דרך יעד ביניים.

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  טיול לאקוודור
  טיול לאקוודור
  טיול לאקוודור וגלפאגוס
  טיול לאקוודור
  טיול לגלפאגוס
  טיול באקוודור
  טיול לאקקודור וגלפגוס

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)