טיול לאתיופיה

head-line2

טיול לאתיופיה למטייל העצמאי - מסע אל ארצה של מלכת שבא

אתיופיה היא מהיעדים המרתקים ביותר שאפשר להגיע אליהם בטיסה ישירה בפחות מ- 5 שעות. טיול עצמאי לאתיופיה הוא מסע היסטורי ששורשיו מגיעים עד סיפור הקשר בין המלך שלמה ומלכת שבא, ולפי "כבוד המלכים" – ספר האמונה האתיופי - ארון הברית הוברח מירושלים לאתיופיה.
בעוד בצפונה של אתיופיה משמרים תרבות נוצרית עתיקה, בדרומה של המדינה חיים שבטים המשמרים מסורות עתיקות. כל זאת בנוף הררי מדהים ביופיו ששיאו מגיע ברכס הסימיאן בגובה של מעל 4000 מ' מעל פני הים, וממנה מתחיל גם יובל הנילוס הכחול המזרים את מרבית המים ליובל העיקרי וממנה לסודאן ולמצרים.
בטיול פרטי לאתיופיה נתמקד באתרים היסטוריים מרתקים כגון אקסום – מקומו של ארון הברית, לליבלה והכנסיות החצובות באדמה, גונדר – עיר המבצרים – הקמלוט של אפריקה, ובהר דר ואדיס אבבה החדשות יותר.
נכיר גם את מרחבי הטבע היפים של אתיופיה במפלי הנילוס הכחול, אגם טאנה ורכס הרי הסימיאן שיופיים לא יתואר במילים.
טיול באתיופה הוא טיול מלא הרפתקאות וחוויות שבטוח לא תשכחו!

 

טיולים לאתיופיה

טיול לאתיופיה עצמאי - תכנון טיול לאתיופיה

יום 1 -תל אביב - אדיס אבבה

המראה בבוקר לבירת אתיופיה, אדיס אבבה (Addis Ababa), היא "הפרח החדש", בה ננחת בצהריים.
נתחיל בביקור במספר אתרים בעיר. נעלה לתצפית פנורמית על העיר מגבעות Entoto, הריאות הירוקות של המגה- עיר. נמשיך בביקור במוזיאון האתנוגרפי היפה שבתוך קמפוס האוניברסיטה של אדיס אבבה. במוזיאון מיצגים מיוחדים שנאספו מכל רחבי אתיופיה.
לינה באדיס אבבה.

יום 2 - בהר דר: מפלי הנילוס הכחול ואגם טאנה

טיסת בוקר קצרה לבהר דר, העיר לחופי אגם טאנה, "הבית שליד הים", עיר יחסית חדשה מהמאה ה- 19. נמשיך בנסיעה כפרית לביקור במפלי הנילוס הכחול. נערוך טיול ברגל אל המפלים.
אחר הצהריים נצא לשייט באגם טאנה (Tana) שהינו ספק המים העיקרי של הנילוס. נשוט אל חצי האי זגה (Zeghe) ונבקר בכנסיית מנזר יחסית חדשה ומעניינת, ונטייל בכפר בינות למטעי הקפה.
לעת ערב ושקיעת החמה נתחקה אחר מוצאו של הנילוס הכחול. נמצא מקום יפה לתצפית בעת שקיעת השמש.
לינה בבהר דר.

יום 3 - גונדר

היום נצא בנסיעת בוקר בת כמה שעות לגונדר. ננופף לשלום למאות כפריים שנראה בדרך. נערוך ביקור בעיר המצודות האתיופית, שהייתה בירת הקיסרות האתיופית במאות ה 17-19, כ- 250 שנה. נמשיך אל מרחצאות הקיסר פאסילידס, ובכנסייה העתיקה - "אור השילוש הקדוש" בה נמצאת תקרת עץ יפיפייה המעוטרת בפנים של כמאה מלאכים.
לינה בגונדר.

ימים 4-5 - רכס הרי הסימיאן

היום נערוך טיול אל מצוקי והרי הסימיאן המרשימים. בשמורה נתוודע לעולם הציפורים העשיר של אתיופיה בדגש על שלל העופות הדורסים: נשרים, עזניות, עיטים ומינים נוספים. נלון בשמורת הסימיאן בלודג' מקומי המתיימר להיות הגבוה באפריקה  (כ- 3300 מ').
למחרת נבלה בטיול רגלי בטבע ברכס הרי סימיאן. הנוף הוא הררי, גבוה וקריר, כפרים קטנים פזורים בין הגבעות וקופי הג'לדה עם כתם לב ורדרד יפיפה על חזם, מין אנדמי לרכס ולאתיופיה כולה. נשלב מסלולי הליכה קצרים להיכרות עם נוף החי והצומח הייחודיים לשמורה. בצהריים נעזוב את השמורה, נצא חזרה לגונדר ובפרברי העיר יינתן הדגש לצד היהודי של אתיופיה. ביקור בכפר היהודי וואלקה Wolleka, שבו חיה בעבר קהילת "ביתא ישראל" לפני שעזבה את אתיופיה בדרכה דרך סודאן לישראל.
לינה בגונדר.

 ימים 6-7 - לליבלה

טיסת בוקר ללליבלה. עם ההגעה, נצא לסיור במתחם הכנסיות החצובות בתת הקרקע. כנסיות אלה נחצבו במאה ה- 12, בתקופה בה היה קושי לעולי רגל נוצרים להגיע לארץ הקודש. הכנסיות ניבנו ע"י המלך לליבלה אשר עשה כך כשהצטווה בחלומו ע"י ישו להקים העתק של העיר ירושלים. וכך נבנו 2 מתחמי כנסיות חצובות (מתחם ירושלים ומתחם בית לחם) ונהר "הירדן" ביניהם. נסיים בתצפית וביקור בכנסיית ביתא גיורגיאוס המפורסמת הנחשבת לאחד הסמלים הלאומיים-דתיים החשובים של אתיופיה.
לינה בלליבלה 2 לילות.

יום 8 - אקסום

טיסת בוקר לאקסום, עיר הבירה הקדומה של אתיופיה. נבקר באובליסקים הקדומים והמרשימים, בכנסיות עתיקות, בבריכת מלכת שבא, ונצפה בכנסיה השמורה יום וליל זה אלפי שנים ובה לפי המסורת נמצא ארון הברית שהוברח מירושלים על ידי מנליק – הקיסר האתיופי הראשון ובנם המשותף של מלכת שבא והמלך שלמה.
לינה באקסום.

יום 9 -  אדיס אבבה - תל אביב

טיסת בוקר חזרה לאדיס אבבה, בהתאם לפנאי נבקר באתרים נוספים. העברה לשדה התעופה לטיסת אחה"צ לתל אביב.

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  אתיופיה לנוסע העצמאי
  טיולים לאתיופיה

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)