טיול לברזיל בדגש טבע

head-line

טיול בברזיל בדגש טבע

טיול בטבע בברזיל

טיול מקיף ומיוחד לברזיל בדגש על טבע עם נגיעות רבות של תרבות מקומית. הטיול מקדיש מקום נרחב לצפון מזרח המדינה, ממדינת מרניאו, שמורת הטבע המופלאה "לנסויס מרניינסס"  והדרך המרגשת, ועד למדינת באהיה, לעיר הקולוניאלית סלבדור, ולשמורת הטבע המיוחדת "שפאדה דיאמנטינה". לחגיגת הטבע הזו נוסיף גם ביקור בביצות הפנטנאל.

בטיול נחווה טבע עוצמתי ומגוון של דיונות ואגמים, חופים בתוליים ואגדיים, בעלי חיים מטריפים, נחצה נחלים ברפסודות, נשוט על ביצות ועל נהרות, נהלך בשבילים לתצפיות משגעות, נראה זריחות ושקיעות מרהיבות, נרבוץ על חופים מדהימים, נרקוד, נשיר נלמד ונטמע בתרבות הברזילאית המיוחדת. את הטיול נסיים, איך לא, בעיר היפה ביותר בעולם, ריו דה ז'נירו.

תפרנו לכם הזדמנות נהדרת להכיר את ברזיל האמיתית ולחוות את אחת מהמדינות המרתקות בתבל, בטיול בין מחוזותיה העוצמתיים והמופלאים ביותר. כמובן, הטיול ניתן לקיצור ולהתאמה ללוחות זמנים.

brazilwood-893551_960_720

מסלול טיול לברזיל - ברזיל למטייל העצמאי


ימים 1-2
טיסה בין לאומית – סאו לואיס – בהרייניאס

ביום 1 אחה"צ נצא בטיסה בין לאומית לסאו לואיס, בירת מדינת מאראניאו שבברזיל (דרך יעדי ביניים באירופה ובברזיל). עם הנחיתה, נפגוש בשדה התעופה את הצוות המקומי שילווה אותנו בימים הקרובים אתו נצא בנסיעה אל עבר העיירה "בהריניאס" (Barrerinhas), זוהי עיירה קטנה היושבת לגדות נהר פרגיסאס (Rio Preguicas), ולמרגלות אחד הפארקים הלאומיים המופלאים ביותר בברזיל – לנסויס מרניינסס. את הלילה נעביר במלון שעל גדות הנהר בעיירה המשמשת כבסיס יציאה לטיולים בפארק הלאומי בו נתחיל לטייל מחר.
לינה בבהרייניאס.


יום 3 - הפארק הלאומי לנסויס מרניינסס

לנסויס מארניינסס (Lencois Maranhenses) – המצעים המארניונים, שמורת טבע עוצרת נשימה בה דיונות שביניהן בריכות טבעיות שנוצרו במהלך העונה הגשומה, מה שמייצר מראה מרהיב ונחשב לתופעה אקולוגית ייחודית ויוצאת דופן. היום נצא בליווי המדריך הפרטי שלנו ברכב 4X4 לטיולים בפארק הלאומי לנסויס מרניינסס, ניסע בין הדיונות והלגונות המרשימות, נתרשם מיופיים, נשתכשך במי האגמים הטבעיים, ונשוט לאורך נהר פרגיסאס.
לינה בבהרייניאס.

 

יום 4 - לנסויס מרניינסס – פארנאיבה

היום נצא לטיול נוסף בשמורת הטבע המופלאה, נמשיך ונתרשם מהצורות הצבעים והגדלים של הדיונות והלגונות הטבעיות, לאחר מכן נצא בנסיעה דרך נהרות וחופים בתוליים עד שנגיע לעיירה "פארנאיבה" (Parnaiba). העיירה השוכנת על גדות דלתת Parnaiba, זהו שפך הנהר הגדול אל האוקינוס האטלנטי.
לינה בפארנאיבה.

 

יום 5 - שייט בדלתת פארנאיבה – ג'ריקוואקוורה

הבוקר נצא לשייט בדלתא. זהו שפך נהר פארנאיבה לאוקיינוס. בשייט נתרשם מאופיו של הנהר  ומבעלי החיים החיים שבו ועל גדותיו. לאחר מכן נצא בנסיעה דרומה בין כפרים נידחים, נהרות, וחופים בתוליים עד שנגיע אל כפר הדייגים הקסום ג'ריקוואקווארה (Jericoacoara). כפר הדייגים נבחר בעבר ע"י הוושינגטון פוסט לאחד מעשרת החופים היפים ביותר בעולם, ולא בכדי.
לינה בג'ריקוואקווארה.

 

יום 6 -  ג'ריקוואקוורה

נתעורר בבוקר לאנרגיות וליופי של החוף האפוף כולו באווירה של קסם ושלווה. נתחיל את היום בנסיעה על רכבי באגי (Buggy), ללגונות המרשימות השוכנות באזור – לגונת גן העדן (Lagoa Paraiso), והלגונה הכחולה (Lagoa Azul). לאחר מכן נחזור לכפר, ונכיר את תושבי המקום המאושרים ממנת חלקם ומפיסת גן העדן שהם זכו לחיות בה. בשעות בין הערביים, כל תושבי ומבקרי הכפר עולים על הדיונה הגדולה, בכדי לצפות בהצגה הכי טובה בכפר - השקיעה המרהיבה שמספקת בכל יום מראה מרהיב אחר. נהנה גם מהמסעדות, הברים ובתי המוזיקה שבהם ניתן לשמוע מוזיקה ברזילאית פופולרית בצוותא עם מוזיקה טיפוסית צפון ברזילאית.
לינה בג'ריקוואקווארה.

יום 7 - ג'ריקוואקווארה

היום נהנה מיום חופשי בכפר הדייגים הקסום. נוכל לרבוץ בחופיו הקסומים של הכפר, לשתות מי קוסוס, ולאכול אסאי מרענן. כמו כן, נוכל לצאת בטיול של כשעה אל אחת מן "ההצגות" הטובות שיש לכפר להציע – הסלע המחורר (Pedra Furada) – זהו סלע גדול הממוקם על אחד מן החופים הדרומיים לכפר, ממנו ניתן לראות את השמש שוקעת ממש אל תוך החור שבאמצעו. בערב, נוכל לרדת  מהדיונה לאזור החוף, וליהנות מקול הבירנבאו Birinbao (כלי הנגינה המתנגן במעגלי הקפאורה) הנשמע בכל עבר, ונראה את רודות (מעגלי) הקפאורה מסתדרים על החוף סביבם מתגודדים מבקרי הכפר ליהנות ולהתרשם מאמנות הלחימה הכי ידידותית שהכירו. 
לינה בג'ריקוואקווארה.

 

יום 8 - ג'ריקוואקווארה – פורטלזה – סלבדור דה באהיה

הבוקר נעזוב את ג'ריקווארווארה ונצא בנסיעה מרתקת אל שדה התעופה שבפורטלזה (Fortaleza), בירת מדינת סיארה, שם נתחבר לטיסתנו לסלבדור, בירת מדינת באהיה, ומרכז התרבות האפרו-ברזילאית. מפרץ טודוס אוס סנטוס שעל גדותיו יושבת סלבדור הוא המקום אליו הגיעו האפריקאים בתקופת סחר העבדים, שהביאו עמם מסורות דת אפריקאיות-פגאניות שעד היום ניכרות בעיר. עם נחיתתנו בסלבדור, יפגוש אתנו הצוות שילווה אתנו בסיורנו מחר, אתו ניסע למלוננו השוכן ברובע העתיק והמיוחד של העיר – הפלוריניו (Pelorinho). 
לינה בסלבדור.

 

יום 9 - סלבדור דה באיה

היום נצא בליווי המדריך הפרטי לסיור בעיר. נבקר בשוק עבודות היד, ובמגדלור אשר צופה על העיר. כמו כן, נסייר ברובע הפלוריניו הקולוניאלי ונסתובב בין רחובות העיר העתיקה, הכנסיות, הגלריות והמבנים הצבעוניים ונתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת. המוטיבים האפריקאים טבועים היטב בתושבי סלבדור שברובם צאצאים של אותם עבדים - במאכליהם, בלבושם, בשפתם, ובמוזיקה שלהם. סלבדור היא גם מקום מוצאו של הקפאורה – אמנות לחימה שמאופיינת בתנועות ריקודיות שהביאו איתם העבדים. אל דאגה, לא נפסס את המאכלים הטיפוסיים לעיר שנמכרים ברחובות העיר – ואטאפה (תבשיל דג ברוטב קוקוס וכוסברה), וכופתאות אקרז'ה מטוגנות, ונאכל גם אסאי טוב.
לינה בסלבדור.

 

יום 10 - סלבדור – לנסויס – שפאדה דיאמנטינה

היום נעזוב את סלבדור ונצא בנסיעה אל עבר העיירה "לנסויס" (Lencois) השוכנת למרגלות שמורת הטבע המרשימה – שפאדה דיאמנטינה (Chapada Diamantina). זוהי שמורת הרי שולחן בה נקודות תצפית עוצרות נשימה, וטבע עשיר של מפלים, מערות קרסטיות, נחלים ובריכות טבעיות. עם ההגעה נצא לטיול אל אחת מן התצפיות היפות והמפורסמות שבשמורה – תצפית "פאי אינאסיו". ונצפה בשעות השקיעה על הרי השולחן העוצמתיים והמרהיבים. 
לינה בעיירה לנסויס.

 

ימים 11-12 שפאדה דיאמנטינה

יומיים שלמים של טיולים בשמורה המרתקת והמגוונת. נצא לטיולים רגליים ברמות שונות, נלמד על האזור ונהנה מנופיו המרשימים. נתהלך ונשוט בין נחלים, ניסע ברכבי שטח אל נקודות תצפית יפות, נבקר בבריכות טבעיות ובמערות קרסטיות בהן גם נוכל לשנרקל ולצלול ונהנה מהמאכלים הטיפוסיים. (מגוון הטיולים ורמותיהם בשמורה רחב וניתנים לבחירה ולהתאמה). 
לינה בעיירה לנסויס.

 

יום 13 - שפאדה דיאמנטינה – לנסויס – סלבדור

היום נצא לסיור אחרון בשמורה, ולאחר מכן נשים פעמינו בחזרה אל סלבדור. עם ההגעה נוכל להינות משעות הערב ברובע הפלורניו ובכך נסכם את שהותנו במדינת בהאיה. 
לינה בסלבדור.


יום 14 -  סלבדור – קויאבה – ביצות הפנטנאל

הבוקר נצא אל שדה התעופה בסלבדור ונטוס אל עבר קויאבה (Cuiaba) השוכנת במדינת מאטו גרוסו (Mato Grosso). עם הנחיתה נפגוש בצוות הלודג' שלנו אשר ייקח אותנו בנסיעה ברכב שטח אל תוך אזור הביצות שם שוכן הלודג' בו נלון.
לינה בביצות הפנטנאל.

 

ימים 15-16 ביצות הפנטנאל

יומיים בהם נצא לטיולים מטעם הלודג' ונהנה מחוויית טבע מופלאה ויוצאת דופן. נצא ברכבי שטח, ברגל ובשייט נהנה נתרשם ונלמד על המקום בו מגוון בעלי החיים הגדול ביותר ביבשת אמריקה: יונקים, בעלי כנף, דו חיים ויצורים שלא העלנו על דעתנו שקיימים נראים במלוא תפארתם מתגודדים באזורי האיים שנוצרים בין הביצות בעונה זו של השנה. בשעות בין הערביים נהנה מהשקיעות עוצרות הנשימה, אשר על ידי רבים נחשבות ליפות ביותר בעולם. 
לינה בביצות הפנטנאל.

 

יום 17 - ביצות הפנטנאל – קויאבה – ריו דה ז'ניירו

הבוקר ניסע עם צוות הלודג' בחזרה אל שדה התעופה בקויאבה ונטוס לריו דה ז'נירו (דרך יעד ביניים). עם הנחיתה בריו דה ז'נירו נפגוש את הנהג בשדה התעופה שייקח אותנו למלוננו אשר בקו החוף של קופקבנה (Copacabana). 
לינה בריו דה ז'ניירו.

 

יום 18 - ריו דה ז'ניירו

היום נצא לסיור בעיר המכונה ע"י רבים, ולא סתם – העיר היפה ביותר בעולם. תחילה נבקר במרכז העירוני של העיר, בשדרות ריו ברנקו, מנזר סאו בנטו, לארגו קריוקה, והקתדרלה של ריו. לאחר מכן, נמשיך להר הסוכר שם נעפיל ברכבל לתצפית מרהיבה על העיר. 
לינה בריו דה ז'ניירו.

 

יום 19 - ריו דה ז'ניירו

הבוקר ניסע דרך יער הטיז'וקה (Tijuca) להר הקורקובדו (Corcovado), שעל פסגתו פסל ישו המפורסם המשקיף על העיר. ממרומי ההר נצפה בנוף המרהיב ונבין למה יש הקוראים לריו העיר היפה בעולם ומדוע תושביה מכנים אותו "העיר המופלאה" (Cidade Maravilhosa). בזמננו הפנוי נוכל לרבוץ על החופים של קופקבנה ואיפנמה, לשתות קאיפיריניה טובה, לצפות בברזיליאים משחקים כדורגל חופים וליהנות ממראה הביקיני הקטנטן של הברזילאיות 😊
לינה בריו דה ז'ניירו.

 יום 20 - ריו דה ז'ניירו – טיסה בין לאומית

בוקר חופשי בריו. בהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה לטיסתנו הבין לאומית.

 

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  טיול לברזיל
  טיול לברזיל
  טיול לברזיל
  טיול לברזיל
  טיול לברזיל
  טיול לברזיל
  טיול לברזיל
  טיול לברזיל
  תכנון טיול לברזיל
  טיול לברזיל

  טיול בפטגוניה ברכב שכור באגמים

  טיול מיוחד לפרו וברזיל

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)