טיול ספארי לטנזניה וזנזיבר

כולל ביקור בשמורת סרנגטי ולוע הנגורונגורו

head-trip

טיול לטנזניה וזנזיבר למטייל העצמאי

ללא כל ספק, כמה משמורות הטבע היפות בעולם ובעלות הגיוון העשיר והמושך ביותר בעולם החי נמצאות מעט דרום לקו המשווה, במזרחה של אפריקה, בטנזניה. טיול הספארי בטנזניה שלנו מתחיל בהרים גבוהים עטויי שלג-עד (כולל ההר הגבוה ביבשת, הקילימנג'ארו), אגמים, לועות הרי געש עצומי ממדים ועד סוואנות ויערות ועוד ועוד.
בטיול פרטי בטנזניה נוכל להתחקות אחר שרידי האדם הקדמון מחד, ולהצטרף לאחרוני בני שבטים ששומרים על מסורות הלקט והצייד. בשמורות עצמן, נשתאה נוכח עולם החי והצומח המעניקים לנו הנאה מושלמת והבנה של מערכת חיים וטבע מרתקת. למבקרים לראשונה – זהירות! כי מתמכרים!
לסיום מומלץ מספר ימי נופש באי זנזיבר שלחופי טנזניה. חוויה טרופית באוקיינוס ההודי על כל המשתמע מכך: חולות לבנים, ים בצבע טורקיז, דקלי קוקוס... חוויה משלימה נהדרת!

טיולים לזנזיבר

טיול ספארי לטנזניה וזנזיבר עצמאי - תכנון טיול לטנזניה

יום 1 - אל טנזניה למרגלות הקילימנג'ארו

הגעה בטיסה בשעות הצהריים לשדה התעופה הבינ"ל שליד הקילימנג'ארו (ההר הגבוה ביבשת אפריקה).
עם צאתנו משדה התעופה ולאחר ארוחה קלה, נצא לסיור ספארי ראשון בשמורת ארושה (Arusha‏) הסמוכה. השמורה שוכנת למרגלות "האח הקטן" של הקילימנג'ארו, הוא הר מרו (Meru) העצום המכוסה ביער, ומתחתיו נוצצים אגמי מומלה (Momella Lakes‏), המוקפים יערות ולועות הרי געש. בכל האזור יש שפע של בעלי חיים, וביניהם קופי קולובוס, הנראים כמרחפים בינות לעצים, מיני אנטילופות שונות מסתובבות לבד או במשפחה.
לינה בשמורה.

יום 2 - שמורת אגם מניארה

לאחר ביקור בזק בעיר ארושה, הגדולה בערי צפון טנזניה, ניסע מערבה אל עבר הבקע הסורי אפריקאי לעבר אגם מניארה (Manyara), מאגמי השבר היפים באפריקה. שמורת מניארה, היא שמורה הקטנה הנמצאת למרגלות מצוק, בעלת מגוון עצום של ציפורים, ובנוסף ניתקל לראשונה בטורפים הגדולים, ואם יתמזל המזל גם באריות המטפסים על עצים). את שעות הצהרים ואחר הצהרים נקדיש לספארי בשמורה.
לינה בלודג' מרהיב הנמצא על מצוק מעל האגם.

יום 3 - אגם אייסי

היום נתנתק מעט מחיי הספארי ונפגוש את בני האדם המרתקים שחיים כאן באזור ששמר על צביונו המקורי - אל אגם אייסי (Eyasi). באזור זה חיים בני שבטים מקומיים ששמרו על אורח חיים מסורתי.
נצטרף אל סדר היום של בני שבט ההדזבה (Hadzabe) שהינם לקטים-ציידים שהגברים שלו נוהגים לצאת בשעות הבוקר אל מסע הצייד היומי. נבקר בכפר של בני שבט הדטוגה (Datoga), אשר מצלקים את עור הפנים בצורות סימטריות כסימני יופי, שומרים על לבוש עור מסורתי והינם נוודים למחצה.
לינה באזור.

ימים 4-5 - שמורת סרנגטי

מהרמה הגבוהה נרד אל מישורים אין סופיים המכונים  "מישורי הסרנגטי - Serengeti". נקדיש את עתותינו לסיורים בשמורה. בעלי חיים בנופי סוואנה אינסופיים: עדרי גנו, צבאים, זברות וג'ירפות, אריות, נמרים וברדלסים, צבועים ותנים, נשרים ומיני ציפורים אחרות. כולם במארג החיים האינסופי של טורפים ונטרפים, שורדים ומתאימים. שפע מינים הנעים לאטים ללא שינוי מזה אלפי שנים.
לינה בסרנגטי.

 ימים 6-7 - לוע הנגורונגורו

הבוקר נצא מזרחה דרך עמק אולדובאי (Olduvai Gorge‏), בו נמצאו ממצאים המעידים על מוצא האדם בני מיליון וחצי שנים. נסייר באתר ובמוזיאון הצמוד אליו. נבקר במניאטה (כפר) של בני שבט המסאי, שתפוצתם בטנזניה ובקניה והם בני השבטים המוכרים ביותר למבקרים. נתוודע לאורך חייהם המסורתי בטרם נמשיך לעבר ה- "פלא השמיני" של העולם - לוע הנגורונגורו (Ngorngoro), אליו נגיע בשעות אחר הצהריים.
הלודג' ממוקם בגובה של כ- 2400 מטר מעל פני הים וממנו נשקיף הלוע - מכתש ענקי (בשטח של כ- 100 קמ"ר) מוקף מצוקים תלולים מכל עבריו ובתוכו אגם.
בבוקר היום השני נרד אל תוך לועו של הנגורונגורו, שם, במעין תיבת נוח ענקית, נמצא מגוון נופים ובתי גידול. יערות, ביצות חורשים וסוואנות ביניהם משוטטים בעלי חיים רבים - אריות ועדרי צבאים, נשרים וצבועים והכול בתפאורה מרשימה בעוצמתה.

יום 8 - אל ארושה וזנזיבר

לאט לאט ניפרד מנופי הספארי וניסע מזרחה חזרה אל העיר ארושה. בהתאם לשעת הטיסה נמשיך לשדה התעופה המקומי לטיסה קצרה לזנזיבר (Zanzibar). עם ההגעה העברה לבית המלון ושהיה למספר לילות.

ימים 9 - 13 -  ימי שהיה נופש ומנוחה בזנזיבר

 

יום 14 - זנזיבר - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לתל אביב דרך יעד ביניים.

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  ספארי באפריקה
  ספארי בטנזניה
  קניה - זברות

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)