טיול פרטי לנמיביה

מסע אל מרחבי הפרא המדבריים הבלתי נגמרים

head-trip

טיול לנמיביה למטייל העצמאי

טיול לנמיביה הוא מסע  אל מרחבים אין-סופיים של ארץ בראשית, זוהי משמעות הטיול לאחת המדינות הכי דלילות באוכלוסיה בעולם.
ובכל זאת כמה ציוני דרך מרהיבים לאורך לדרך: מדבר נמיב שהוא אולי העתיק ביותר בעולמנו ובו דיונות החול הגבוהות בעולם הנושקות את קו החוף של האוקיינוס האטלנטי, אותו מעטרים שלדי אוניות מימי המגלים האירופאים, לצד אוכלוסיות של מאות אלפי דובי-ים, קורמורנים ושקנאים.
בטיול פרטי לנמיביה נטייל במרחבי הסוואנה והמדבר האינסופי פזורים תושביה של נמיביה ובהם הבושמנים, תושביה המקוריים של נמיביה ושבטים נוספים כגון הנאמה, ההררו, וההימבה (אדומי העור).
נצפה בעולם החי והצומח הייחודי של נמיביה ששיאו בספארי בשמורת אטושה.

טיול פרטי לנמיביה

טיול פרטי לנמיביה - תכנון טיול לנמיביה

ימים 1-2 - שולי מדבר הקלהארי

הגעה לווינדהוק, בירת נמיביה, בצהרי היום, ויציאה דרומה ל...רחובות. רחובות (Rehoboth), הוקמה על ידי מיסיונרים גרמנים במאה ה-19 והפכה למקום מושבם של מהגרים בני תערובת "צבעוניים" המכונים Basters "ממושבת הכף" ההולנדית. ניסע דרומה וניגע בשולי מדבר הקלהארי גדול הממדים (מעל 900 אלף קמ"ר) – מדבר הקלהארי הינו תמונת ראי של הסהרה גדולת הממדים הנמצאת מצפון לקו המשווה. מדבר הקלהארי מכסה חלק ניכר משטחה של נמיביה ודרום יבשת אפריקה  כולל בווטסוואנה ודרום אפריקה. לינה בלודג' בשולי המדבר.
בבוקר נצא לטיול בבוש (Bushwalk) עם הבושמנים, נצר לתושבי המקום מזה המתקיימים ברצף מתנאי המדבר למעלה מ 20 אלף שנים. במהלך הסיור נתוודע לאורח החיים המיוחד שלהם ולטכניקות ההישרדות בטבע.
לינה נוספת בלודג'.

יום 3 - שמורת נאוקלופט

בבוקר נחצה מערבה את מדבר נמיב (Namib Desert) אל שמורת נמיב-נאוקלופט (Namib-Naukluft), שמורת הטבע הגדולה בנמיביה (50,000 קמ"ר) הכוללת את הרי נאוקלופט ואגן ניקוז גדול של הנחלים המזינים את מדבר נמיב. נמשיך תוך תצפית בבעלי חיים מזדמנים (ראמים, יענים, דלגנים ומיני אנטילופות וציפורים כמובן) אל אזור שער הכניסה אל שמורת הטבע ססריים – סוסוסבליי (Sesriem-Sossusvlei), שמורת דיונות החולות הגדולה של נמיביה.
לינה בקרבת השמורה.

יום 4 - דיונות החול הגבוהות בעולם

השכם בבוקר, עם הזריחה, ופתיחת השמורה למבקרים, ניסע לאורך קו דיונות החול הגבוהות והאדומות ונעצור מדי פעם לתצפיות וצילומים, נטפס ברגל על אחת הדיונות הנחשבות לגבוהות והעתיקות בעולם (מעל 300 מטרים מבסיס הדיונות). המראה המשובב הינו גן עדן וחובה לצלמים מקצועיים וחובבים כאחד. באמצעות רכבי שטח (4*4) ניכנס אל עומק הדיונות אל דאדבלאיי (Deadvlei), מראה עוצר נשימה של עצי שיטה מתים באגן מים שהתייבש בשל דיונה שחסמה את אפיקו. נצפה אל הדיונה הגבוהה ביותר באזור (Big Daddy). נמשיך אל הדיונות באזור סוסוסבליי (Sossusvlei) ונשוב לשער השמורה. אפשרות לצאת לטיול קצר ברגל בקניון ססריאם (Sesriem).
לינה באזור.

יום 5 - מהמדבר לאוקיינוס

לאחר סיור ברגל בשבילי שמורת נאוקלופט, ותצפית בעולם הצומח והחי הייחודי המותאם לתנאים היובשניים הקיצוניים, נמשיך צפונה באגן הניקוז של נחל קוויסב (Kuiseb) ויובלו הגדול חאוב (Gaub). זהו אזור מחייתם של בעלי חיים רבים ובהם: צ'יטות, זברות הרים, ראמים, דלגנים, דורסים ועוד. נעבור באזור מכרות האורניום, אחד ממקורות ההכנסה החשובים של נמיביה יחד עם אבנים יקרות ואוצרות טבע אחרים. באזור המכרות הנתון לפיתוח מהיר נמצאת שמורה חשובה של צמחי הולויטשיה (Welwitschia Mirabilis), מאריכי החיים. גילם של פרטים מסוימים מוערך ב-2,000 שנה. מכאן נסיעה אל "עמק הירח" (Moon Landscape), אזור של מפגש טקטוני שגרם ליצירת סלעים מטמורפיים היוצרים מראה מרהיב של נוף פני ירח. מכאן נסיעה קצרה לסוואקופמונד (Swakopmund), עיר חוף וקייט השנייה בגדלה ובחשיבותה בנמיביה.
לינה בסוואקופמונד.

יום 6 - שייט בוואלביס-ביי וסיור ג'יפים בדיונות סנדוויץ' הרבור

נסיעה קצרה למפרץ וולביס (Walvis Bay), נמל המים העמוק היחיד של נמיביה. נצא לשייט במפרץ העמוק והמוגן מרוח בתצפית אחר דובי-ים (Fur-seals), קורמורנים, שקנאים ואולי גם לווייתנים ודולפינים. בתום השייט נצא לטיול בג'יפים לאורך דיונות החול העצומות וגבול מדבר נמיב עד מפרץ ונמל סנדוויץ' (Sandwich harbour) בו הדיונות ממש "נוחתות" אל הים בשיפוע תלול עד אנכי.
בתום הסיור נחזור לסוואקופמונד ללינה.

ספארי בטנזניה

יום 7 - כף-קרוס, הר ברנדברג (דמארה-לנד)

נסיעה צפונה לאורך החוף האטלנטי הסוער, ותצפית על שברי אוניות טרופות שהקנו לקטע חוף זה את שמו "חוף השלדים" ((Skeleton coast. ביקור במושבת דובי-הים בכף קרוס (Cape Cross) בה אוכלוסייה של עשרות אלפי פרטים. נעזוב את החוף ונשוב אל המדבר לארץ בני הדמארה (Damaraland). נעבור דרך רכס ברנדברג הגבוה ברכסי נמיביה. אפשרות לטיול ברגל ברכס ברנדברג (Brandberg), אל אתר ציורי הסלע המרשים המכונה "הגברת הלבנה", הנמצא בנתיב נדודי הבושמנים הפרהיסטוריים מן הים אל המדבר.
לינה בטוויפלפונטיין.

יום 8 -  היער המאובן ו- "צינורות האורגן"

בטוויפלפונטיין מעל אלפיים חריטות וציורי סלע והאתר מוכר על ידי (אונסק"ו). כ-200 לוחות אבן עם מגוון גדול של בעלי חיים במעין תיעוד עולם קדום. ביקור ביער המאובן (Petrified forest), בו פזורים על הקרקע עצים מאובנים בני מאות מיליוני שנים, עדות לאקלים רטוב יותר וצמחיה עשירה בעבר רחוק יותר. נמשיך לאתר organ pipes - סלעים וולקניים, שהתגבשו כמשושים המזכירים צינורות העוגב (אורגן) בכנסייה ומכאן שמם. נכיר מקרוב את תרבותם ושפת הקליקים של בני שבט הדמארה. נמשיך מזרחה דרך הנופים הצחיחים המרהיבים של מחוז קאוקולנד (Kaokoland) ארצם של בני שבט ההימבה (Himba).
לינה בלודג' באיזור.

יום 9 - שבט ההימבה

הבוקר נבקר את השבטים הצפוניים של נמיביה. נכיר את בני שבט ההימבה (Himba), החיים בכפרים קטנים ומתקיימים בעיקר ממרעה. ייחודו של השבט בגוון אדמדם חום המשוח על גופם. אפשרות לבקר גם בני שבטים אחרים: שבט דמארה (Damara), שפתם ומנהגיהם דומים אך גון גופם שחור, ולבושם  ותסרוקתם שונה. שבט הררו (Herero) על תלבושתן הייחודית של הנשים, שמלות מנופחות וכובע עם קרניים (דמוי פרה).
לקראת סוף היום נגיע לשמורת אטושה (Etosha), השמורה המגוונת ובה יונקים רבים ושפע ציפורים המתקיימים ממעט הגשמים היורדים כאן מידי שנה וממלאים את בורות ובריכות המים. בהתאם לשעת ההגעה נערוך סיור בשמורה. בלילה נערוך תצפית לילית על בריכת מים טבעית הנמצאת בשולי אתר הלינה.
לינה בחלק המערבי של אטושה.

יום 10 - שמורת אטושה

שמורת אטושה, הגדולה במעט ממדינת ישראל, הינה חגיגת ספארי אמיתית לאוהבי בעלי חיים. מיני אנטילופות שונים, זברות וג'ירפות, לצד קרנפים ופילים וכן מגוון טורפים רחב, מחתולי בר קטנים ועד אריות ונמרים. כיוון שעיקר הפעילות הינה סביב בורות המים, כל שנותר הוא לאתר את הבורות הפעילים, לדומם מנוע ולצפות בעוברים ושבים. ביום זה נהנה גם מנופיו המגוונים של הפארק ונחצה את השמורה מקצה לקצה לאורך הדרך הסלולה.
נתקדם בנתיב בורות המים ממערב למזרח ונגיע ללינה בחלק המזרחי של הפארק.

יום 11 - רמת ווטרברג

בבוקר נצא מאטושה ונתחיל בנסיעה ארוכה דרומה, ביקור באתר המטאוריט הגדול בעולם בחוות הובה (Hoba). באתר נמצא מטאוריט שמשקלו כ-60 טון שנחת על הקרקע לפי כ- 80,000 שנה. נסיעה לרמת ווטרברג (Waterberg), סיור ברגל בשמורה.
לינה באזור ווטרברג.

יום 12 - ספארי בשמורה פרטית ארינדי

סיור בוקר אל מרומי הצוקים של רמת ווטרברג, נראה את תצורות סלע היפות ואת צבעה האדום והבוהק של אבן החול המקומית. נצא מווטרברג דרומה אל השמורה הפרטית ארינדי (Erindi), שמורה ענקית המאכלסת בתוכה מגוון גדול של בעלי חיים. אחר הצהרים והערב נצא באמצעות  רכבי הספארי של השמורה  לסיור במרחבי השמורה. מאחר ומדובר בשמורה פרטית, יש סיכוי טוב לצפייה במגוון רחב יחסית של אוכלי עשב וטורפים, גדולים וקטנים.
לינה בשמורה.

יום 13 - ווינדהוק

ספארי בוקר בשמורה לפני הפרידה מהיבשת. נתעורר עם הטבע האפריקאי במלוא העוצמה. בשעות הבוקר המאוחרות נחל בנסיעה חזרה לווינדהוק הבירה ונטייל בדרך לבירת ווינדהוק ככל שיוותר זמן.
נגיע לווינדהוק לעת ערב לסיור ראשוני ולינה בעיר.

יום 14 - סיום הטיול ונסיעה הביתה

סיור בוקר מודרך בווינדהוק, בתרגום מאפריקאנס "פינת הרוחות". בעיר ארכיטקטורה גרמנית במבני המסחר ובכנסיות, זכר להיותה של נמיביה קולוניה גרמנית. לאחר מכן העברה לשדה התעופה לטיסה לא ישירה לתל אביב.

 

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  טיולים לנמיביה למטייל העצמאי
  טיול פרטי בנמיביה
  טיול מאורגן אישי בנמיביה
  טיול לנמיביה
  טיול עצמאי בנמיביה
  תכנון טיול בנמיביה
  טיול לנמיביה המדהימה

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)