טיול ספארי בקניה

כולל שמורת סמבורו ומסאי מרה

head-trip

טיול לקניה למטייל העצמאי - ארץ הספארי

קניה המדהימה ממוקמת במזרח אפריקה וקו המשווה עובר במרכזה.
מגוון הנופים המרתק ובתי הגידול השונים מביאים לכאן שלל בעלי חיים וצמחים ותת מינים שונים בהתאמה לבתי הגידול והכל במרחקי נסיעה קצרים זה מזה. מפסגות הרים מושלגות – הר קניה השני בגובהו באפריקה - דרך רצף אגמי הבקע הסורי – אפריקאי הדרמתיים ביופיים, המדבר בצפון וחופי האוקיינוס ההודי ממזרח.
אבל מכל בתי הגידול והנופים המדהימים, אחד עולה על כולם: מרחבי הסוואנה האפריקאית. מופע החיות הגדול והעשיר בתבל מתקיים כאן בחודשי הקיץ, בעונה היבשה.
בטיול ספארי פרטי מאורגן בקניה ניסע בין תשתיות מתחדשות וכפרים מזדמנים, נחלוף על פני מקומות שנראה שלא קרה בהם דבר זה אלפי שנים, וכמו בסרט "מלך האריות" בעלי החיים ממשיכים את מעגל החיים למרות נוכחות והתפתחות האדם.
במהלך הטיול בקניה נבקר אצל בני השבטים השונים וניווכח ברב גוניות האנושית המרשימה המאפיינת את קניה. הצטרפו אלינו לספארי מרתק בקניה!

 

טיול ספארי בקניה - תכנון טיול לקניה

יום 1 - הגעה לניירובי

הגעה לניירובי (Nairobi), בירת קניה. בהתאם לשעת ההגעה יערך סיור קצר באתריה של העיר, מוזיאון לאומי, שווקים, ארוחת ערב טובה וכל מה שעיר גדולה יכולה להציע.
לינה בניירובי.

יום 2 - הר קניה - ספארי בקניה

הבוקר מתחיל הספארי. נחל בנסיעה צפונה, תחילה דרך פרברי העיר הגדולה, ומשם אל הדרך הכפרית מלווים במטעים ושדות פוריים אל עבר מורדות ההר השני בגובהו באפריקה, הר קניה (Mount Kenya), שפסגתו נושקת ל- 5200 מ'. נטפס עם הרכבים דרך יער גשם אל הלודג' בו נישן את הלילה. סביבנו בעלי חיים האופייניים ליער גשם ולמורדות ההר, נוכל לשבת במרפסת התצפית ולצפות בבעלי החיים.

ימים 3 - 4 - שמורת סמבורו - ספארי בקניה

נרד ממורדותיו הירוקים של ההר אל הכביש הראשי המוליך צפונה. נחצה את קו המשווה ליד העיירה נניוקי (Nanyuki), פינת חמד להדגמת כוח קוריוליס (כוח סיבוב כדור הארץ סביב צירו). תוך כדי נסיעה צפונה נחוש בשינוי של הנוף שכן אנו על גבול המדבר בצפון קניה. נגיע לשמורת סמבורו (Samburu) בה נראה לראשונה מהו ספארי בקניה! על המגוון המופלא של בעלי החיים בסוואנה. ביומיים הקרובים נפגוש את עדרי הזברות, מינים שונים של אנטילופות, פילים, ג'ירפות, ואם יתמזל מזלנו גם להקת אריות, נמר בודד או צ'יטה משחרת לטרף. ייחודה הנוסף של השמורה הוא במינים אנדמיים כגון הג'ירפה המרושתת או ה-"גרנוק" – הצבי הג'ירפי הנעמד על 2 רגליו ומותח צוואר בין ענפי השיטה על מנת לאכול.
לינה בת שני לילות בלודג' בשמורה.

יום 5 - אגם נאיבשה ואלמנטייטה - ספארי בקניה

בבוקר נדרים חזרה אל עבר הר קניה וניסע אל עמק הבקע הגדול, המוכר לנו כשבר הסורי אפריקאי
(The great Rift Valley). לאורך הבקע פזורים מספר אגמי סודה ועולם עשיר של בעלי כנף ויונקים.
נבקר באגם הדרומי ביותר בין שרשרת האגמים שבתחומה של קניה, אגם נאיבשה  (Naivasha), אגם מים מתוקים ונמשיך לשטח שימור חדש Soysambu Conservancy, על גדות אגם Elementaita, אגם סודה רדוד ובו נפגוש בחסידות, שקנאים ועופות נוספים והבולט שבהם הפלמינגו הזוטר.
לינה בלודג' לשפת אחד האגמים באזור.
ספארי בטנזניה

 ימים 6-7 - שמורת מסאי מרה - ספארי בקניה

ניפרד מ-"עולם הציפורים" העשיר ונופי הבקע המופלאים, בדרכנו לשיאו של כל טיול בקניה: הסוואנה של שמורת המסאי-מרה (Masai Mara). בשמורה זו קיים מאגר בעלי החיים הטבעי הגדול ביותר בעולם (ברצף עם שמורת הסרנגטי בטנזניה השכנה מדרום). סרטי טבע רבים וצלמים רבים מגיעים לתעד את תופעת הנדידה של מאות אלפי פרטים של הגנו, מעורבים במשפחות זברות. נצא לחפש את עדרי הגנו, הצבאים והאנטילופות, את הזברות והפילים ונבקר בנהר המרה החוצה את השמורה, אשר בעונת הקיץ מלא בעדרי היפופוטמים שורצים במים ולידם התנינים, וכולם ממתינים לחצייה של עדרי הגנו את הנהר ואולי גם בציפייה דרוכה לארוחה טובה. גם כאן, אם יתמזל מזלנו, נפגוש באחד הטורפים הגדולים (אריות, נמרים צבועים או ברדלסים).
לינה 2 לילות בלודג' הממוקם בקרבת בעלי החיים בעונה זו.

ימים 8-9 - ממסאי מרה אל הבית...

למעוניינים בעוד ספארי אחרון אז קמים עם הזריחה להתעוררות עם הטבע. בהתאם לשעה, העברה למנחת מקומי לטיסה פנימית קצרה ומרתקת לניירובי. בהתאם לשעת הטיסה יוחלט על סיור במרכזי מבקרים בהם עוד לא הייתם. העברה לשדה התעופה לקראת הטיסה הבינ"ל.

 

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  קניה - זברות
  קניה - שקיעה בסוואנה
  ספארי בטנזניה

  טיול אל מרחבי הפרא של נמיביה

  טיול ספארי בטנזניה

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)