טיול מיוחד לצ'ילה למטייל העצמאי

ממדבר אטקמה עד לשמורת טורס דל פיינה

head-trip

טיול לצ'ילה למטייל העצמאי

צ'ילה לנוסע העצמאי - טיול פרטי בצ'ילה - תכנון טיול לצ'ילה

צ'ילה, אחת המדינות המעניינות ביותר ביבשת דרום אמריקה. מדינה צרה וארוכה המתפרסת במערב רכס האנדים ושיש בה הכל. הטיול לצ'ילה שאנו מציעים הוא ייחודי וחסר תקדים. מהמדבריות שבצפון עד לפונטה ארנאס, העיר הדרומית ביותר בצ'ילה. מהכפרים של סן פדרו דה אטקמה עד לטורס דל פיינה, אחת משמורות הטבע המדהימות בעולם.טיול לצ'ילה
אז מה נראה בטיול? מדבריות, גייזרים, הרי געש, קרחונים, אגמים, מפלים, שדות קרח, מערות שיש, צוקי גרנית ועוד. ניסע לאורח כביש קרטרה אוסטרל, אחת הדרכים היפות בעולם, ניכנס אל תוך הפינות החבויות של חבל פטגוניה, נכיר שלל פארקים ונחווה את הטבע במיטבו, מבלי לעבור גבולות, מבלי לעמוד בלוחות זמנים קשוחים. בזמן ובקצב שלכם.
נטו צ'ילה הוא טיול ייחודי של 23 יום מבית טיילור טריפ. הצטרפו אלינו למסע המיוחד הזה!

צ'ילה למטייל העצמאי - תכנון טיול לצ'ילה

טיל לצ'ילה - יום 1 - יציאה מתל אביב

יציאה מתל אביב אל עבר סנטיאגו, בירת צ'ילה.

טיול לצ'ילה - יום 2 - נחיתה בסנטיאגו

בשעות הבוקר נחיתה בסנטיאגו. קבלת פנים על ידי הנציג המקומי והעברה למלון.
אחר הצהריים נצא לסיור מודרך בעיר, הנחשבת העיר המערבית והמודרנית ביותר בדרום אמריקה. היא יושבת על עמק שבין רכס האנדים והאוקיאנוס השקט.  נבקר במרכז ההיסטורי, בקתדרלה המטרופוליטנית ובארמון הנשיאותי (Casa de La Moneda).
נגיע לגבעת Cerro Santa Lucia, מקום ממנו נוכל לצפות על העיר מהגובה, המסמל אבן ייסוד של העיר. נסייר גם בשוק המרכזי ונעלה ברכבל אל גבעת סן קריסטובל, בגובה של כ- 900 מטרים. בתום הטיול ניסע חזרה למלון.
לנים - בסנטיאגו

טיול לצ'ילה - יום 3 - מסנטיאגו לסן פדרו דה אטקמה – המדבריות של צ'ילה

לאחר ארוחת בוקר ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה ונעלה לטיסה לקלאמה (Calama).
עם הנחיתה, ניסע לכיוון סן פדרו דה אטקמה. בדרך נתרשם מרכסי רכס הרי המלח –  Salt Mountains והרי דומייקו - Domeyko Mountain , נופים פשוט מרהיבים ויפיפיים עד שנגיע ליעד ונתמקם במלון.
אחה"צ נבקר בעמק המוות -   Mars Valley , ברכס הרי המלח -  Salt Mountains ובעמק הירח  -Moon Valley   ונזכה ליהנות מתמונות מרשימות של השמש השוקעת על ההרים, תמונות מיחדות שלא תשכחו. עמק המוות מזכיר במקצת את אדמת הירח ולכן קיבל את שמו. הוא משנה את המראה שלו בהתאם לאור השמש ולכן הוא כל כך ייחודי. בסוף הטיול נחזור למלון.
לנים – בסן פדרו דה אטקמה

טיול לצ'ילה - יום 4 - לגונות ומדבר המלח של אטקמה

נתחיל את היום בנסיעה אל האגמים מיסקנטי ומיניקס  ( (Miscanti & Miñiques,  החבויים בין הרי געש באותו שם, אגמים שהם אוצרות טבע נפלאים. נתקרב לאגם Miscanti דרך שביל של סלעים עבים שהוקמו על מנת לחתם  את השטח השמור לבעלי החיים השונים שחיים במקום, סביבתם הטבעית של ציפורי הפלמינגו הוורודים, שועלים וביקוניות, בעלי חיים מדהימים שבטוח תצלמו באהבה ובהערצה. בגובה של כ-4,200 מטר הלגונות ניזונות ממעיינות תת קרקעיים וממי הפשרת שלגים. הן בעלי חיים והן המבקרים אוהבי טבע נהנים כאן מנוף מדהים, השמיים הכחולים שבימי השמש משתקפים על הלגונה ומוסיפים צבע לתמונה, הכוללת גם את מדרונות ההרים המושלגים שמסביב והצמחייה שצומחת מתחת לשלג. שקט ושלווה אינסופיים בשילוב שמש שמחממת את הלב על שטיח ירוק וצהוב. נמשיך בדרך אל אגם מיניקס, גם אגם מהמם עם בעלי חיים מרשימים ונופים עוצרים נשימה.
נמשיך בדרכנו אל לגונה צ'קסה שהיא חלק מהשמורה הלאומית ציפורי פלמינגו - "לוס פלמנקוס", הממוקמת באמצע מדבר המלח אטקמה. בגובה 2300 מטר ובסביבה חלומית,  תוכלו לראות בה לגונה מחולקת למספר אגמים, חתיכות מלח רבות בשטח וקהילות שונות ומגוונות של פלמינגו החיות בהרמוניה מרגיעה.
לאחר הביקור ניסע בחזרה לסן פרדו דה אטקמה ובדרך נעצור ונבקר בנווה המדבר "טוקונאו".
העיירה הקולוניאלית מאוד מעניינת ונבנתה מאבן ממוצא וולקני "ליפאריטאס" ונחשפה מחדש בזכות חפצי האומנות שלה העשויים מאותו חומר. פרשנות השם הוא: " אתר האבנים".
העיר שוכנת ליד רכסי האנדים, כ- 2,500 מטר מעל הים. תושביה מתעסקים בעיקר בפעילויות חקלאיות ויצירת דברי אומנות המיוצרים במחצבת האבן הגעשית. נווה המדבר Toconao, מוכר על ידי הפעמון המרשים שבמגדל הכנסייה במרכז העיר וברחובותיה היפים בהם אפשר למצוא מפעלים קטנים של מלאכת יד. הוא ממוקם במרכז המדבר הצחיח ביותר בעולם. העיירה מוכרת גם הודות הפרדסים שלה, הצמחים הגדלים שם ו- " עמק חרז" -  - Quebrada de Jerez, נווה מדבר במרחק של 38 ק"מ מטוקונאו. עמק חרז הוא מבנה סלע שבתוכו התגלו פטרוגליפים מסקרנים.
חזרה לסן פדרו.
לנים – בסן פדרו דה אטקמה

טיול לארגנטינה

 טיול לצ'ילה - יום 5 - הגייזרים של טאטיו  (Tatio Geysers)  – כפר מאצ'וקה (Machuca Village)

השכמה מוקדם בכדי לצאת מהמלון, אפילו לפני הזריחה, לכיוון הגייזרים של טאטיו. כ- 40 הגייזרים השוכנים בהרי האנדים. בגבעה בעת הזריחה מאפשרת לצפות באדי הקיטור עולים ממכתשי הבוץ הלוהט. הגייזרים נמצאים בשדה גיאותרמי והם הגבוהים ביותר בעולם (4,300 מטר).
האדים הם תוצאה של הטמפרטורות הגבוהות שבמכתשים המימיים שבמעיי כדור הארץ, מנהרות תת קרקעיות של מים חמים שנוצרים על ידי הר הגעש Tatio במרחק מהמקום.
נחווה זריחה אל מול עמודי האדים הניתזים מהמעמקים ונסייר בין הגייזרים והמכתשים. נהיה עדים לאחת התופעות הגדולות והמרהיבות ביותר שבטבע , הצגה מלאה צבעים וניגודים של יופי המגיע מהאדמה. מחזה ייחודי של המדבר הצ'יליאני.
בתום הביקור נמשיך אל כפר מאצ'וקה הממוקם בגובה של 3004 מטר. כפר אנדייני קטן המכיל  רק 20 בתים. בכפר תמצאו כנסייה שמזמינה את מבקריה משעה 9.00 בבוקר להיכנס ולבקר בה, בעיקר תיירים העוברים במקום. זוהי כנסייה קטנה עם מזבח של פרחים צבעוניים ותושביה עולים אליה מדי יום להתפלל ולבקש מהבתולה שלא יהיה מחסור במים ובכדי שהשבילים לתיירים יהיו תמיד פתוחים ומסודרים. במאצ'וקה תוכלו להכיר את התרבות האותנטית ביותר של האיכרים החיים בהרי האנדים, מבודדים מהציוויליזציה ומחכים לבואם של מטיילים מכל רחבי העולם.
לנים – בסן פדרו דה אטקמה

 טיול לצ'ילה - יום 6 - נפרדים מהמדבריות -  טסים חזרה לסנטיאגו

היום ניפרד מהנוף המדברי.  בשעות הצהריים העברה לשדה התעופה של קלאמה (Calama)  לטיסה לסנטיאגו. נגיע אחרי הצהריים וניסע למלון.
לנים - בסנטיאגו

 טיול לצ'ילה - יום 7 - טיסה לטמוקו - קבלת רכב ונהיגה  לפוקון

בשעות הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה לטמוקו. נציג החברה  יקבל את פנינו ויבדוק את המסמכים הקשורים להשכרת הרכב. ננהג אל עבר פוקון (Pucon) , המוכרת כמוקד יציאה לטיולים רבים כגון טיפוס הרים, רכיבה על אופניים, רפטינג ועוד.
אחר הצהריים מומלץ לטייל באוחוס דה קבורגואה (Ojos de Caburgua), מערכת של 4 מפלי מים המגיעים לאגם תת קרקעי. המסלול נהדר ומומלץ!  חזרה לפוקון בסוף היום.
לנים - בפוקון

יום 8 - פארקים לאומיים - הר געש  - בריכות מים חמים

ברכב שכור
הר ויאריקה  - Villarrica - הוא הר הגעש הפעיל ביותר בצ'ילה ומתנשא מעל יער ואגם כחול בגובה של 2847 מטר מעל פני הים. מטיילים רבים באים אל פארק ויאריקה לטיולים רגליים. אנו מציעים לטייל בפארק, כולל המערות הוולקניות.
אחר הצהריים מומלץ לטייל בפארק הלאומי Huerquehue, השוכן במרחק של כשעה נסיעה מפוקון. ניתן לבצע הליכות בשבילים ייעודיים ולהתרשם מן הצמחייה ההררית הייחודית (Bosque Valdiviano). בלב הפארק ישנו מלון שמציע מעיינות חמים למתעניינים.
לנים - בפוקון

ימים 9 – 10 -  פוקון – שמורת וילו  וילו (Huilo Huilo)

ברכב שכור
לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון השמורה הביולוגית וילו – וילו. ביומיים הבאים נטייל בשמורה המדהימה הזו.
השמורה הביולוגית Huilo Huilo הוא אזור מוגן פרטי השוכן באמצע הרי האנדים הפטגונים בדרום מזרח צ'ילה בין אזור האגמים. היא שמורת טבע פרטית ואזור תיירות אקולוגי בגבול עם ארגנטינה. ממוקמת 122 ק''מ מדרום לפוקון, היא יעד ביקור פופולארי לתיירים מכל העולם. ב- פריסת 100,000 דונם שלה, השמורה מכילה בתוכה מגוון ביולוגי מפתיע, מינים רבים של בעלי חיים וצמחייה ייחודית. באמצעות שלושה עמודי תווך: שימור, שילוב קהילתי ותיירות בת קיימא שואפת השמורה לשמר את העושר הטבעי והתרבותי המיוחד לדורות הבאים. פרויקט הדואג למורשת הטבעית והתרבותית של האזור. תזכו להכיר מיני עצים בני מאות שנים לאורך 250 ק"מ של שבילים שדרכם תגלו חופים בתוליים, מקורי נהרות, מפלים, מעיינות ולגונות. כמו כן, תפגשו מגוון רחב של ציפורים וחיות בר מקומיות. בשמורה מינים רבים של ציפורים, זוחלים ויונקים.
מפלי וילו וילו, על נהר פוי, הם רצף של מפלים, המגיעים בחלקם ל-50 מטר גובה, משפריצים על החיי והצומח וכמובן על המבקרים הרבים שמטיילים בה. השמורה מתמקדת בין היתר בשימור ה- huemul  - גוון הוומול הדרומי -  ושלושה סוגים חדשים של שרכים, בנוסף להגנה על חיות וצמחים השונים והטיפול בקהילות מקומיות.
באתר מערכת אקולוגית שעוד לא נחקרה עד הסוף, בה משתלבים תחומי עניין מדעיים ושל שימור ברמה עולמית בזכות מיקומה הגיאוגרפי הייחודי: אגמים שנוצרו מהעמסת קרחונים, שלג נצחי בהר הגעש מוצ'ו - צ'ושואנקו - Mocho-Choshuenco ואינספור נתיבי מים. בנוסף, בשמורה מספר מלונות ייחודיים. השטח כולל גם מבשלת בירה, בתי גידול שונים לבעלי חיים ורכבל.
לנים – בווילו וילו

יום 11 - שמורת וילו וילו (Huilo Huilo) – נסיעה לפוארטו ואראס

ברכב שכור
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהשמורה המדהימה הזאת ונדרים לפוארטו ואראס (Puerto Varas). ניסע על כביש מספר 203 המשקיף על אגם Panguipulli המדהים. לאחר 117 ק''מ (כשעה וחצי נסיעה) נגיע אל צומת כביש המהיר 5. זהו כביש שאורכו 3364 ק''מ אשר נולד באזור הצפוני ביותר בצ'ילה (על הגבול עם פרו) ומגיע עד הקצה הדרומי של האי צ'ילואה (Chiloe).
הכביש חולף על פני 14 מתוך 16 המחוזות  שצ'ילה מחולקת. לאחר נסיעה של כשעה נגיע לעיירה בשם אוסורנו (Osorno), בה מומלץ להתרענן. אחר הצהריים נגיע לפוארטו ואראס (Puerto Varas), עיירה ציורית שיושבת על שפת אגם (Llanquihue) ומשמש כבסיס לטיולים בשמורות האזור.
לנים - בפוארטו ואראס

יום 12 - פוארטו ואראס – הרג געש אוסורנו וסיבוב באגם יאנקיווה (Llanquihue)

ברכב שכור
היום כולו מוקדש לאזור אגם יאנקיווה (Lago Llanquihue), אחד האגמים הגדולים באזור.
ניסע מזרחה לאורך כביש מספר 225 אל עבר פארק לאומי Vicente Perez Rosales ונגיע  למפלים מקסימים בשם Saltos de Petrohue השופכים את המים אל תוך אגם Todos Los Santos. מומלצת הליכה בין הגשרים. כחצי שעה נסיעה אל תוך הפארק נגיע להר געש אוסורנו, שהוא הר געש חרוטי פעיל המתנשא לגובה של 2,652 מ' מעל פני הים. אם ומזג האוויר יאפשר,
אנו ממליצים לעלות על רכבל לתצפית על האזור כולו ולמסלול הליכה אל עבר Crater Rojo.
ניסע סביב האגם יאנקיווה ונגיע לעיירה פרוטייאר (Frutillar). המהגרים הראשונים הגיעו אליה בסוף המאה ה-19 והקימו את העיירה הציורית הזו על שפת האגם. הארכיטקטורה האירופאית מובהקת מאפיינת את האזור.
לנים - בפוארטו ואראס

טיול בקרטרה אוסטרל

יום 13 - אל תוך כביש קרטרה אוסטראל

ברכב שכור
היום ניכנס אל כביש קרטרה אוסטראל (הדרך הדרומית),  אחד מהדרכים המרשימות ביותר בתבל. נסיעה של 1200 ק"מ מעיירת פוארטו מונט אל וילה אוהיגינס(Villa O'Higgins)  , בקצה הדרומי של צ'ילה. הדרך הזו שופעת נופים, הידועה גם ככביש 7, יפגוש אותכם עם כפרים אותנטיים ונופים יוצאי דופן.
נצא מהמלון שלנו בפוארטו ואראס לכיוון מזרח דרך כביש מס' 225, כאשר מצידה השמאלי של הדרך נוכל לראות את האגם יאנקיווה המרשים. לאחר כ- 45 ק''מ נגיע לאנסנדה (Ensenada)  ונפנה ימינה אל כביש המפותל מספר V-69 העוקף שלל אגמים. נגיע לRio Puelo- , נהר בצבע טורקיז אשר נולד בצ'ובוט (Chubut) שבארגנטינה ונשפך אל האוקיאנוס השקט, אזור דייג מובהק (דגי סלמון בפרט). נמשיך את נסיעתנו לאורך כביש V69 עד ל פואלצ'ה (Puelche) ונתחבר לכביש מספר 7 (כביש קרטרה אוסטראל). נסיעה של 60 ק''מ להורנופירן (Hornopiren).
לנים - בהורנופירן

יום 14 - כביש קרטרה אוסטראל – מעבורת אל קלטה גונזלו (Caleta Gonzalo)

ברכב שכור
לאחר ארוחת הבוקר נעלה עם הרכב השכור למעבורת שתיקח אותנו לקלטה גונזלו Caleta Gonzalo. נשוט כ-4 שעות בין פיורדים נפלאים. לאחר ההגעה ל- Caleta Gonzalo נקבל את הרכב בחזרה ונמשיך את נסיעתנו דרומה. מומלץ לבקר בפארק פומאלין(Pumalin) , הנמצא במרחק של כ-25 ק''מ מצ'איטן (Chaiten). מדובר בפארק גדול ממדים שמתפרס על שטח של כשלושה מיליון דונמים של יערות גשם, אגמים, מפלים שוצפים ושפע של מים. דאגלס טומפקינס (מייסד המותג נורת' פייס) רכש את השמורה במטרה להציל את האזור לאחר שחתם על הסכם עם הרשויות הצ'יליאניות לאיסור פיתוח, אלא שימור וטיפוח הפארק. הפארק נקי ומנוהל היטב ויש מסלולי הליכה רבים. בתום יום מדהים, נלון על גדות שפת האגם ילצ'ו (Yelcho).
לנים – בילצ'ו

יום 15 - דרך קרטרה אוסטראל אל הפיורדים של פויואפי (Puyuhuapi)

ברכב שכור
נמשיך את נסיעתנו דרומה לאורך הכביש קרטרה אוסטראל. לאחר כ- 92 ק''מ נגיע לעיירה בשם
La Junta, שנוסדה בשנת 1963 ומוכרת בשם "עיירת המפגש", מאחר והעיירה ממוקמת במפגש של נהר Palena ונהר Rosselot. מומלץ להחנות את הרכב ולצאת להליכה אל 2 נקודות תצפית מהעיירה מלמעלה. הטרק מתחיל ממש מול כביש קרטרה אוסטראל וניתן להגיע לשלל נקודות תצפית לאורך . אנחנו ממליצים על Mirador Dos Rios ועל Mirador Los Ciruelillos. העלייה היא לא קשה ומתאימה לכל אחד. המסלול מסומן היטב ומציע למטייל נקודות תצפית מרהיבות מכל העמק היפיפה.
ניסע דרומה על כביש 7.  לאחר כ- שעה נסיעה דרך הכביש הירוק והפסטוראלי, נגיע אל חופי פיורד מרהיב במרגלות יער גשם ירוק, עיירת הדייגים מדהימה פויואפי (Puyuhuapi) שנוסדה על ידי מתיישבים מגרמניה.
לנים – בפויואפי.

יום 16 - כביש קרטרה אוסטראל  - ביקור בקרחון התלוי – נסיעה לPuerto Chacabuco 

ברכב שכור
בחלקו הדרומי של הפארק קאולאט (Queulat) ממוקם אחד הקרחונים הנדירים בעולם. הקרחון התלוי. תופעה ייחודית של גוש קרח שתלוי על צוק בגובה של כ-200 מטר אשר יוצר מפל מים זולגים אל תוך אגם.
נוסעים דרומה אל תוך קרטרה אוסטראל ופונים שמאלה אל דרך שמובילה למרכז המבקרים של הפארק. שם מחנים את הרכב ומתחילים ללכת אל תוך הפארק המרשים רווי בצמחייה אנדמית. הולכים דרך מדרונות נמוכים לצד נחלים אל תוך יער גשם קסום ונגיע לנקודת תצפית של הקרחון התלוי (Mirador Ventisquero Colgante).
נמשיך את דרכנו אל תוך כביש מספר 7 (Carretera Austral) לפוארטו צ'אקבוקו
Puerto Chacabuco)) אליו נגיע בסוף היום.
לנים – בפוארטו צ'אקבוקו.

יום 17 - פוארטו צ'אקבוקו (Puerto Chacabuco) – שייט בלגונה סן רפאל (San Rafael)

העברה מוקדמת מטעם המלון לנמל בפוארטו צ'אקבוקו ושם נאכל ארוחת בוקר על הקטמרן  ונצא  להפלגה מדהימה בין הפיורדים הפטגונים, על רקע נופים מרהיבי עין של גושי קרח צפים, אל עבר לגונת סאן רפאל. כעבור כמה שעות נגיע ללגונה ונעבור לסירות זודיאק מה שיאפשר לנו לשוט בין הקרחונים הצפים ולהגיע לקרחון סן רפאל, אשר נמצא בקצה המפרץ.
קרחון לגונה סן רפאל הוא גוש קרח עצום והוא חלק מקרחונים העיקריים של שדה הקרח הצפוני של פטגוניה. בסוף היום נחזור חזרה למלון.
לנים – בפוארטו צ'אקבוקו. 

יום 18 - פוארטו צ'אקבוקו (Puerto Chacabuco) – נסיעה לקויאיקה (Coyhaique)

כביש 240 המדהים מחבר אותנו בחזרה אל כביש קרטרה אוסטראל ועובר לאורך נהר סימפסון
(Rio Simpson) החוצה את השמורה באותו שם. לאחר כ- 45 ק''מ נסיעה נגיע למפל בשם
Cascada La Virgen. משם ניתן להיכנס אל תוך השמורה ולצאת למסלולי הליכה יוצאי דופן לאורך נחלים ומפלים שוצפים מרשימים.
נמשיך את נסיעתנו אל קויאיקה, בירת הקרטרה, המונה כיום כ- 50.000 תושבים. כאן ניתן להצטייד במצרכים לקראת המשך הנסיעה.
לנים – בקויאיקה

יום 19 - כביש קרטרה אוסטראל  - מקויאיקה לפוארטו טרנקילו (Puerto Tranquilo)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל חלקה הדרומי של הקרטרה אוסטראל. לאחר כ- 100 ק''מ נגיע אל כפר סרו קסטיו  (Villa Cerro Castillo), כפר הקטן ששומר על צביונו מאז שהחלוצים הראשונים הגיעו לאזור והוא מהווה פנינה  מדהימה ביופייה על כביש הקרטרה. הכפר משקיף אל עמק מרהיב במרגלות הר Cerro Castillo המזכיר טירה.
מדרימים בכביש היפה בעולם ולאחר כ- 3 שעות נסיעה נגיע לכפר נחמד וקטן פוארטו ריו טרנקילו (Puerto Rio Tranquilo), היושב על חופי אגם חנראל קררה (Lago General Carrera) שהוא חצוי עם ארגנטינה ונחשב לאגם הגדול בצ'ילה והעמוק ביותר בארגנטינה. הצד הארגנטינאי של האגם, המקבל את השם  Lago Buenos Aires שוכן על הערבה הצחיחה של פטגוניה, ואילו הצד הצ'יליאני של האגם הוא תחילתו של רכס האנדים עם שלל פסגות מושלגות.
לנים – בפוארטו טרנקילו.

יום 20 - כביש קרטרה אוסטראל - מערות השיש ועוד

בשעות הבוקר מומלץ לבקר בתצפית Glaciar Exploradores, הממוקם כ- 50 ק''מ בפוארטו ריו טרנקילו לאורך כביש X-728.
על הדרך ניתן לעצור באגמים שבאזור (Lago Tranquilo, Cascada La Nutria, Lago Bayo) . לאחר עלייה רגלית ניתן להגיע למרפסת תצפית של קרחון עצום.
אחר הצהרים מומלץ לצאת לשייט קיאקים אל מערות שיש מדהימות. סלעי שיש מאבן גיר שהוא פלא טבע. במהלך מיליוני שנים מי האגם חצבו את הסלע ויצרו כוכים הנראים כמו שיש בצבעי טורקיז.
לנים – בפוארטו טרנקילו.

יום 21 - טיסה לפונטה ארנאס – נסיעה לפוארטו נטאלס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה של בלמסדה (Balmaceda) הממוקם כ- 200 ק''מ מפוארטו ריו טרנקילו. נחזיר את הרכב ונטוס לפונטה ארנאס, העיר הדרומית ביותר בצ'ילה, היושבת על מיצרי מגלן. פונטה ארנאס הוא אחד הנמלים החופשיים של צ'ילה. עם הנחיתה, איסוף על ידי הנציג והעברה פרטית לפוארטו נטאלס, שער הכניסה לפארק הלאומי טורס דל פיינה (Torres del Paine)  המפורסם.
לנים – בפוארטו נטאלס.

יום 22 - פארק טורס דל פיינה – מן הפארקים המפורסמים בעולם

היום נצא לטיול בפארק הלאומי טורס דל פיינה (Torres del Paine), פארק אדיר שנחשב לאחד הפארקים היפים ביותר בתבל. מגדלי הפיינה , צוקי הגרניט המתנשאים לגובה של 2800 מטרים, הם גולת הכותרת של השמורה. במהלך הטיול נראה אגמים, מפלים, יערות עבותים, קרחונים עצומים וכמות לא מבוטלת של בעלי חיים. הטיול בפארק טורס דל פיינה נעשה עם רכב ומשלב מסלולי הליכה לא קשים במיוחד. במהלך הסיור נראה את המפל הקטן, המפל הגדול (Salto Grande) ונגיע לתצפית ממנה ניתן לראות את השתקפות  אגם נורדסקוילד ("האגם השוודי"). בתום הסיור נחזור לפוארטו נטאלס ונעבור את הלילה.
לנים – בפוארטו נטאלס.

יום 23 - נפרדים מצ'ילה

בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה לסנטיאגו דה צ'ילה ומשם המשך לטיסה הבינלאומית.

לפרטים נוספים אדות מסלולי טיול,
צרו קשר

  שם (*)

  דוא״ל (*)

  טלפון (*)

  נושא

  טיול לארגנטינה עצמאי
  טיול עצמאי לפטגוניה
  טיול לצ'ילה
  טיול לדרום אמריקה
  טיול לצ'ילה
  טיול לפטגוניה
  קרטרה אוסטרל 7
  טיול לארגנטינה
  טיול לצ'ילה
  טיול לצ'ילה
  טיול לצ'ילה
  טיול לאלסקה
  טיול בקרטרה אוסטרל
  טיול קרטרה אוסטרל
  טיול בקרטרה אוסטרל
  טיול לפטגוניה
  טיול בדרום ארגנטינה וצ'ילה

  הטיולים המוצעים באתר הינם לדוגמא בלבד.
  צוות המומחים שלנו ישמח לתכנן ולתפור את הטיול המתאים ביותר עבורכם.

  אולי יעניין אותך גם

   • שם (*)

   • דוא״ל (*)

   • טלפון (*)