מידע שימושי למטיילים בפרו

head-line2

תכנון טיול לפרו – איך מתכננים טיול בפרו?

המדריך למטייל בפרו

 מאת אריאל ברונשטיין

 

פרו היא המדינה השלישית בגודלה בדרום אמריקה, אחרי ברזיל  וארגנטינה. היא מורכבת ממגוון נופים, מהרים וחופים ועד מדבריות ויערות גשם. רוב האנשים חיים לאורך החוף של האוקיינוס השקט, שם נמצאת הבירה לימה.
לאורכו של החוף המערבי של פרו ישנה רצועה צרה של מדבר באורך 2,500 ק"מ. התושבים הראשונים, הנקראים צ'ינו והנסקה, התגוררו לראשונה באזור זה לפני אלפי שנים. מדבר החוף מהווה רק כ-10% מפרו, אך הוא ביתם של יותר ממחצית מכל תושבי המדינה.
רכס ההרים השני בגובהו בעולם עובר דרך פרו. הפסגות האלה, הנקראות האנדים, רצים מצפון לדרום וניתן לראותם מהחופים של פרו 8080 ק"מ ממערב. הפסגה הגבוהה ביותר, הר הHuascaran, היא בגובה של 6,768 מטרים.

האם נדרשת אשרת כניסה לפרו עבור ישראלים? עלינו לקבל חיסונים?

פרו לא דורשת מהישראלים אשרת כניסה. אולם הדרכון חייב להיות בתוקף לפחות 6 חודשים.
בנושא חיסונם, אנו ממליצים לפנות ללשכת הבריאות המחוזית. אנו ממליצים לעקוב אחרי הנחיות השלטונות בפרו ובארץ בכל מה שנוגע למגפת הקורונה והשינויים שעלולים להתרחש.

טיול לפרו

טיול לפרו - מצ'ו פיצ'ו

איך להתייחס לסוגיית הגובה בטיול בפרו?

חלק גדול מהטיול מתנהל מעל גבהים של 3600 מטרים מעל פני הים. הגוף מתחיל להרגיש את ההשפעות הגובה בדרך כלל כאשר עולים על 2500 מטרים. גורם משפיע חשוב הוא המהירות שבה מגיעים לגבהים, שכן מומלץ לעלות בצורה הדרגתית. ישנם סימנים שעלולים להצביע על השפעת הגובה כגון כאבי ראש, איבוד תיאבון ובחילות. כדאי מאוד להימנע מעישון ולהפחית בכמות האוכל ביומיים הראשונים ששוהים בגובה. כמו כן, שתיית משקאות אלכוהוליים אינם מומלצים מאחר ועלולים לייבש את הגוף. ישנן חליטות שעשויות להקל על התופעות. בנוסף אנו ממליצים להתייעץ עם רופא בנוגע ללקיחת כדור שמפחית את התופעות.

כמה זמן המומלץ לטייל בפרו?

פרו מציעה למטיילים אין ספור אפשרויות ואטרקציות. משך הזמן יהיה תלוי במספר גורמים כגון כושר גופני, תחומי עניין, תקציב והרכב.
טיול לפרו למשפחות יכול לקחת כ17 יום ובדרך כלל כולל פעילויות שונות מטיול קלאסי בפרו. לעיתים אנו כוללים טרקים כמו שביל האינקה, או הר הצבאים.
פרו היא פנינה גם עבור מטיילים מבוגרים יותר, אשר אינם ירצו לשלב טרקים אבל אולי ירצו להוסיף תכנים שונים ולרווח קצת יותר באזור של קוסקו ומצ'י פיצ'ו. במקרה כזה 14 יום טיול של 16 יום יכול גם להספיק.

טיול לפרו

טיול לפרו - הר הבצעים

מתי כדאי לטייל בפרו?

פרו מציעה למטיילים אין ספור אפשרויות ואטרקציות. משך הזמן יהיה תלוי במספר גורמים כגון כושר גופני, תחומי עניין, תקציב והרכב.
טיול לפרו למשפחות יכול לקחת כ17 יום ובדרך כלל כולל פעילויות שונות מטיול קלאסי בפרו. לעיתים אנו כוללים טרקים כמו שביל האינקה, או הר הצבאים.
פרו היא פנינה גם עבור מטיילים מבוגרים יותר, אשר אינם ירצו לשלב טרקים אבל אולי ירצו להוסיף תכנים שונים ולרווח קצת יותר באזור של קוסקו ומצ'י פיצ'ו. במקרה כזה 14 יום טיול של 16 יום יכול גם להספיק.

טיול מאורגן פרטי בפרו

ביטחון האישי הוא אחד השיקולים העיקריים בעת בחירת יעד שאליו נרצה להגיע ולטייל בו. אמנם פרו היא מדינה בטוחה, אך אנו מאוד ממליצים להיעזר באנשים מקצועיים ולטייל במסגרת טיול מאוגן אישי. אנו בטיילור טריפ נדאג לסייע לכם בהכנת הטיול האולטימטיבי ובתפירתו. הטיול יהיה מותאם עבורכם ברמת שירות בלתי מתפשרת ובשמירת על קשר אישי ופתוח איתכם, הלקוחות.. מדריך מקומי דובר אנגלית יילווה אותכם באתרים הנדרשים ונהג מנוסה מטעם נציגנו בשטח יסיע אותכם בבטחה. ספק מקומי מטעמנו יעמוד לשירותכם 24 שעות ביממה על מנת שתוכלו לפנות אליו על כל נושא.
הצטרפו אלינו לטיול מאורגן פרטי בפרו עם טיילור טריפ!

מסלול טיול לפרו


מידע למטייל בפרו

הטבע של פרו

היות ובפרו ישנן אין ספור מערכות אקולוגיות שונות, פרו היא ביתם של מגוון רחב יותר של צמחים ובעלי חיים מאשר רוב המדינות האחרות על פני כדור הארץ. מסיבות רבות, לפרואנים לא הייתה השפעה רבה על עולמם הטבעי כמו במדינות רבות אחרות, והרבה מהמערכות האקולוגיות לא היו במגע עם בני האנוש במשך זמן רב.
יער הגשם בפרו המשתרע על פני 100 דונם, והוא מכיל יותר מ-6,000 סוגים של צמחים! ישנם מאות מינים שנמצאים רק באמזונס. על מנת להגן על צמחים ובעלי חיים אלה, פרו יצרה אזורי יער מיוחדים הנקראים שמורות. האמזונס מכסה כמעט מחצית מפרו. הג'ונגל הענק הזה, שנקרא Selva בספרדית, מכסה גם חצי מברזיל, והוא ביתם של צמחים ובעלי חיים שאינם חיים בשום מקום אחר על פני כדור הארץ. מדענים שונים סבורים כי אולי מתגוררים שם אפילו שבטים אינדיאנים שמעולם לא ראו את העולם החיצון.
בחוף האוקיינוס השקט, מינים רבים של צמחים ובעלי חיים הסתגלו לאקלים המדברי היבש. ומחוץ לחוף, זרם פרו מהזין מספר עצום של דגים קטנים, אשר בתורו תומכים באוכלוסיות גדולות של דגי ים גדולים יותר , כולל פינגווינים מסוג הומבולדט.
הרי פרו מכילים סוגים שונים של עשבים וצמחים, המספקים מזון ליונקים כמו לאמות, אלפקות ו-vicuñas. צמח אחד שגדל בהרי האנדים, הפויה ריימונדי (Puya Raimondi), גדל במשך מאה שנים.

 

טיול לפרו

טיול לפרו-אגם טיטיקקה

אנשים ותרבות בפרו

תושבי פרו הם שילוב של תרבויות רבות ושונות, כולל בני האינקה, הודים, ספרדים ואירופאים אחרים, צאצאים של עבדים אפריקאים ואסייתים. עד לאחרונה, רוב האנשים חיו באזורים הכפריים אך כיום , יותר מ-70 אחוז חיים בערים. רוב הפרואנים מאמינים בדת הקתולית שהציגו הספרדים.

ממשל וכלכלה בפרו

פרו היא רפובליקה חוקתית, עם נשיא, קונגרס ובית משפט עליון. הפרואנים נדרשים להצביע על פי חוק. נשיאים מכהנים חמש שנים ויכולים להיבחר רק פעמיים ברציפות.
פרו היא אחת המדינות העשירות בעולם במונחים של משאבי טבע. זהב, כסף, נחושת, אבץ, עופרת, ברזל נמצאים ברחבי הארץ, ויש עתודות של נפט וגז טבעי. למרות זאת, האבטלה גבוהה מדי, ופרו נותרה אחת המדינות העניות בעולם.

היסטוריה של פרו

פרו היא מדינה עתיקה מאוד. התושבים הראשונים הגיעו לשם לפני כ-15,000 שנה. אוכלוסיות רבות הגיחו בחוף המערבי לפני יותר מ-5,000 שנה והחלו להתפשט לפנים הארץ. אלה כללו את הצ'בין, המושה והנסקה.

אחת התרבויות הפרואניות החשובות ביותר הייתה האינקה, שחיה בפרו לפני כ-600 שנה. עיר הבירה של האימפריה, קוסקו, היא עדיין עיר גדולה כיום. בני האינקה בנו גם את מאצ'ו פיצ'ו, מצודה עתיקה מפורסמת ומסתורית. הם שגשגו במשך מאות שנים לפני שנכבשו על ידי הספרדים בשנת 1532.

מסלולים בפרו

פרו היא מדינה מגוונת ומציעה שלל מסלולים למטיילים. ריכזנו עבורכם כמה אפשרויות שיכולות להתאים למטייל הישראלי.

טיול פרטי בפרו של 16 יום המתאים לכל אחד. הטיול כולל 4 אזורים עיקריים. אזור החוף והדיונות, אזור הרי האנדים והעמקים, אגם טיטיקקה והג'ונגל. המסלול הינו נוח ומרווח.

טיול של 17 יום המותאם למשפחות. על פי ניסיוננו בתפירת טיולים לנוס העצמאי, משפחות נוטות לבחור בטיול שיכלול פעילויות אתגריות במידה מסוימת. המסלול שבחרנו בגדר דוגמה הוא טיול מקיף המשלב גם תרבויות עתיקות וגם פעילויות מאתגרות יותר כגון גלישה בדיונות, טרק להר הצבעים וטרק בשביל האינקה מצומצם (למיטיבי לכת).

3 מסלולים נוספים המשלבים פרו ואקוודור, פרו וברזיל ופרו וקולומביה. כל מסלול שונה מהשני וכולם תורמים לחוויה הבלתי נשכחת.

אנו בטיילור טריפ נשמח לסייע בתפירת טיול חלומי ויוצא דופן. מסוג המסעות שלא שוכחים שנים רבות ונשארים חרוטים בזיכרון.

 

 

טיול לפרו למשפחות

פרו ואקוודור למטייל העצמאי

אולי יעניין אותך גם

    • שם (*)

    • דוא״ל (*)

    • טלפון (*)